Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка установления размера платы за предоставление кредитов (займов), привлеченных государством, или государственных гарантий

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 17.03.2011 № 256
действует с 25.03.2011

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 17 березня 2011 р. N 256

Київ

Про затвердження Порядку встановлення розміру плати за надання кредитів (позик), залучених державою, або державних гарантій

Відповідно до частини п'ятої статті 17 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок встановлення розміру плати за надання кредитів (позик), залучених державою, або державних гарантій, що додається.

2. Підпункт "а" пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2001 р. N 787 "Про заходи щодо залучення державою або під державні гарантії іноземних кредитів і надання державних гарантій" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 28, ст. 1249) виключити.

 

Прем'єр-міністр України 

М. АЗАРОВ 

Інд. 27

 

ПОРЯДОК
встановлення розміру плати за надання кредитів (позик), залучених державою, або державних гарантій

1. Цей Порядок визначає механізм встановлення розміру плати, що вноситься до державного бюджету суб'єктом господарювання - резидентом, стосовно якого приймається рішення про надання кредитів (позик), залучених державою, або державних гарантій (далі - позичальник) за надання таких кредитів (позик) або гарантій (далі - плата).

2. Розмір плати встановлюється Кабінетом Міністрів України на підставі розрахунків, що здійснюються Мінфіном у визначеному ним порядку з урахуванням пропозицій Міністерства економічного розвитку і торгівлі та/або органу державної влади, до сфери управління якого належить позичальник, із застосуванням таких методів, як:

1) рейтинговий, що передбачає встановлення розміру плати виходячи з рейтингу, присвоєного позичальникові міжнародним рейтинговим агентством за міжнародною рейтинговою шкалою, а у разі його відсутності - рейтингової оцінки за Національною рейтинговою шкалою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2007 р. N 665 (Офіційний вісник України, 2007 р., N 32, ст. 1294);

2) ринковий, що передбачає встановлення розміру плати виходячи з різниці між рівнем відсоткової ставки, за якою кредитор готовий надати кредит (позику) позичальникові без забезпечення державною гарантією (у разі відсутності документального підтвердження такої інформації - поточним рівнем ринкових ставок на момент прийняття рішення про надання державної гарантії за борговими зобов'язаннями позичальника) та відсоткової ставки за кредитом (позикою), що надається позичальникові під державну гарантію;

3) актуарний, що передбачає встановлення розміру плати за результатами оцінки ризиків, пов'язаних з наданням позичальникові кредиту (позики), залученого державою, або державних гарантій, та обсягу можливих витрат державного бюджету.

3. Перевага надається методу, за яким розрахунковий розмір плати є найменшим.

4. Розмір плати може бути змінений Кабінетом Міністрів України у разі зміни рейтингу або рейтингової оцінки позичальника, зростання або зменшення ризиків, зазначених у підпунктах 1 і 3 пункту 2 цього Порядку, на підставі обґрунтованих пропозицій Мінфіну.

____________

Опрос