Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении критериев, по которым оценивается степень риска от осуществления хозяйственной деятельности, связанной с использованием объектов права интеллектуальной собственности, и определяется периодичность осуществления мероприятий государственного надзора (контроля) в сфере хозяйственной деятельности Министерством экономического развития и торговли

КМ Украины
Постановление КМ от 22.12.2010 № 1174
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 22 грудня 2010 р. N 1174

Київ

Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з використанням об'єктів права інтелектуальної власності, та визначається періодичність здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності Міністерством економічного розвитку і торгівлі

(назва із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 р. N 1103)

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 26 жовтня 2011 року N 1113
,
від 18 грудня 2017 року N 1103

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 31 жовтня 2018 року N 912)

Відповідно до статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з використанням об'єктів права інтелектуальної власності, та визначається періодичність здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності Міністерством економічного розвитку і торгівлі, що додаються.

(постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 р. N 1103)

 

Прем'єр-міністр України 

М. АЗАРОВ 

Інд. 42

 

КРИТЕРІЇ,
за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з використанням об'єктів права інтелектуальної власності, та визначається періодичність здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності Міністерством економічного розвитку і торгівлі

(назва критеріїв із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 р. N 1103)

1. Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з використанням об'єктів права інтелектуальної власності, та визначається періодичність здійснення заходів державного нагляду (контролю), є:

додержання вимог законодавства у сфері господарської діяльності;

додержання вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності (крім законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин).

(абзац третій пункту 1 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. N 1113)

2. Відповідно до встановлених критеріїв суб'єкти господарювання належать до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього та незначного.

3. До суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб'єкти, основна господарська діяльність яких пов'язана з використанням об'єктів права інтелектуальної власності та у яких під час здійснення попереднього заходу державного нагляду (контролю) встановлено факти:

використання, зберігання, розповсюдження та реалізації об'єктів авторського права і суміжних прав у ході публічного виконання, демонстрації, показу та сповіщення, що здійснюються шляхом їх прямої трансляції та/або ретрансляції, зокрема музичних і/або аудіовізуальних творів, фонограм та/або відеограм, у яких зафіксовані такі твори;

зберігання, використання, розповсюдження та реалізації комп'ютерних програм і баз даних;

виробництва, експорту, імпорту, зберігання, розповсюдження та реалізації дисків для лазерних систем зчитування і матриць для їх виготовлення.

4. До суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику належать суб'єкти господарювання, які під час провадження господарської діяльності використовують об'єкти авторського права та/або суміжних прав, зокрема музичні та/або аудіовізуальні твори, фонограми і/або відеограми, в яких зафіксовані такі твори, комп'ютерні програми і бази даних, але використання зазначених об'єктів не є основним видом їх господарської діяльності.

5. До суб'єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать суб'єкти, що не віднесені до суб'єктів господарювання з високим та середнім ступенем ризику.

6. Планові заходи державного нагляду (контролю) за провадженням суб'єктами господарювання господарської діяльності, пов'язаної з використанням об'єктів права інтелектуальної власності, здійснюються з такою періодичністю:

з високим ступенем ризику - не частіше ніж один раз на два роки;

(абзац другий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 р. N 1103)

із середнім ступенем ризику - не частіше ніж один раз на три роки;

з незначним ступенем ризику - не частіше ніж один раз на п'ять років.

7. У разі коли за результатами планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) (за наявності) протягом останніх шести років для суб'єктів господарювання, які віднесені до середнього ступеня ризику, та протягом останніх десяти років для суб'єктів господарювання, які віднесені до незначного ступеня ризику, у суб'єкта господарювання не виявлено порушень вимог законодавства щодо використання об'єктів права інтелектуальної власності, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб'єкта господарювання здійснюється не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений в 1,5 раза.

Якщо з дня прийняття такого рішення за результатами позапланових перевірок виявлено порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства у відповідній сфері, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб'єкта господарювання здійснюється у наступному плановому періоді.

(критерії доповнено пунктом 7 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 р. N 1103)

8. У разі коли суб'єкт господарювання може бути віднесений одночасно до двох або більше ступенів ризику, такий суб'єкт належить до більш високого ступеня ризику з тих, до яких він може бути віднесений.

(критерії доповнено пунктом 8 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 р. N 1103)

____________

Опрос