Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка покрытия временных кассовых разрывов Пенсионного фонда Украины, связанных с выплатой пенсий

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 01.12.2010 № 1080
редакция действует с 29.12.2018

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 грудня 2010 р. N 1080

Київ

Про затвердження Порядку покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду України, пов'язаних з виплатою пенсій

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 25 січня 2012 року N 35
,
від 30 вересня 2015 року N 780
,
від 14 листопада 2018 року N 1115
,
від 27 грудня 2018 року N 1173

Відповідно до частини п'ятої статті 43 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду України, пов'язаних з виплатою пенсій, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2011 року.

 

Прем'єр-міністр України 

М. АЗАРОВ 

Інд. 26

 

ПОРЯДОК
покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду України, пов'язаних з виплатою пенсій

(У тексті Порядку слова "Державне казначейство" в усіх відмінках замінено словом "Казначейство" у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 2012 року N 35)

1. Цей Порядок визначає механізм надання Казначейством з єдиного казначейського рахунка коштів Пенсійному фонду України (далі - Фонд) на покриття тимчасових касових розривів, пов'язаних з виплатою пенсій, та повернення таких коштів.

2. Фонд щомісяця складає план-графік поденного фінансування виплати пенсій і видатків на утримання апарату Фонду із зазначенням джерел такого фінансування, погоджує його з Мінсоцполітики та подає Мінфіну і Казначейству не пізніше ніж за два дні до початку наступного місяця.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 25.01.2012 р. N 35)

План-графік складається з урахуванням даних ДФС щодо прогнозних поденних показників надходження єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які надаються Фонду до 25 числа поточного місяця.

(пункт 2 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 р. N 780)

3. У разі виникнення на певну дату тимчасового касового розриву Фонд письмово звертається до Казначейства з розрахунком суми, необхідної для покриття тимчасових касових розривів, пов'язаних з виплатою пенсій (далі - позика). Копія звернення надсилається Мінфіну.

Тимчасовий касовий розрив - неможливість Фонду за рахунок залишків власних коштів, поточних власних надходжень та надходжень з державного бюджету здійснити планове фінансування виплати пенсій.

4. Казначейство протягом одного робочого дня розглядає звернення Фонду і з урахуванням своєї платоспроможності, оцінки ризиків її втрати приймає рішення щодо надання позики Фонду.

Платоспроможність Казначейства - здатність органів Казначейства своєчасно та у повному обсязі забезпечувати виконання платіжних доручень розпорядників, одержувачів бюджетних коштів та інших клієнтів.

5. Позика надається шляхом перерахування коштів з єдиного казначейського рахунка на рахунок Фонду, відкритий у Казначействі, про що між Казначейством і Фондом укладається відповідний договір. Позика надається на умовах її обов'язкового погашення до кінця поточного бюджетного періоду без нарахування відсотків за її користування.

(пункт 5 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 р. N 1115,
від 27.12.2018 р. N 1173)

6. У разі неможливості надати позику Казначейство того ж дня повідомляє Фонд та інформує про це Мінфін для остаточного вирішення питання. Про неотримання позики того ж дня Фонд повідомляє Мінсоцполітики.

(пункт 6 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 25.01.2012 р. N 35)

____________

Опрос