Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Методики определения минимальной и максимальной интервенционной цены объекта государственного ценового регулирования

КМ Украины
Постановление КМ, Методика от 11.02.2010 № 159
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 11 лютого 2010 р. N 159

Київ

Про затвердження Методики визначення мінімальної та максимальної інтервенційної ціни об'єкта державного цінового регулювання

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановами Кабінету Міністрів України
 від 27 грудня 2018 року N 1157
,
від 6 листопада 2019 року N 916

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 24 березня 2021 року N 256)

Відповідно до статей 4 і 5 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Методику визначення мінімальної та максимальної інтервенційної ціни об'єкта державного цінового регулювання, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, абзац другий постановляючої частини постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 р. N 399 "Про затвердження Методики встановлення мінімальної закупівельної ціни на окремі об'єкти державного цінового регулювання і переліку таких об'єктів на 2005/06 маркетинговий рік" (Офіційний вісник України, 2005 р., N 22, ст. 1215).

 

Прем'єр-міністр України 

Ю. ТИМОШЕНКО 

Інд. 22

 

МЕТОДИКА
визначення мінімальної та максимальної інтервенційної ціни об'єкта державного цінового регулювання

(У тексті Методики слово "Мінагрополітики" замінено словом "Мінекономіки" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 6 листопада 2019 року N 916)

1. Згідно з цією Методикою визначається мінімальна та максимальна інтервенційна ціна об'єкта державного цінового регулювання.

2. Мінімальна інтервенційна ціна об'єкта державного цінового регулювання визначається з урахуванням середньогалузевих нормативних витрат з його виробництва, мінімального рівня рентабельності державного цінового регулювання не менш як 10 відсотків, кон'юнктури на внутрішньому та зовнішньому ринку за формулою:

Цмін = Н х (1 + Р / 100) +/- К,

де Н - середньогалузеві нормативні витрати з виробництва об'єкта державного цінового регулювання;

Р - мінімальний рівень рентабельності окремого об'єкта державного цінового регулювання;

К - величина коригування мінімальної інтервенційної ціни, що враховує кон'юнктуру на внутрішньому та зовнішньому ринку.

Мінімальна інтервенційна ціна на цукор не може бути нижчою, ніж мінімальна ціна на цукор квоти "А", визначена відповідно до статті 6 Закону України "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру".

Абзац шостий пункту 2 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 27.12.2018 р. N 1157)

Мінімальний рівень рентабельності об'єкта державного цінового регулювання затверджується Мінекономіки.

Величина коригування мінімальної інтервенційної ціни, що враховує кон'юнктуру на внутрішньому та зовнішньому ринку, визначається Мінекономіки з урахуванням рекомендацій Міжвідомчої експертної групи з питань державного регулювання аграрного ринку, склад та положення про яку затверджуються зазначеним Міністерством за погодженням із заінтересованими центральними органами виконавчої влади.

3. Максимальна інтервенційна ціна об'єкта державного цінового регулювання визначається з урахуванням індексу споживчих цін, індексу цін виробників за відповідний період державного цінового регулювання, впливу кон'юнктури внутрішнього та зовнішнього ринку за формулою:

Цмакс = Цмін х І +/- К1,

де Цмін - мінімальна інтервенційна ціна окремого об'єкта державного цінового регулювання;

І - індекс цін виробників або індекс споживчих цін на планований період державного цінового регулювання. Під час розрахунку максимальної інтервенційної ціни об'єкта державного цінового регулювання використовується вищий з показників;

К1 - величина коригування максимальної інтервенційної ціни, яка враховує кон'юнктуру на внутрішньому та зовнішньому ринку.

Індекс цін виробників промислової продукції та прогнозний індекс споживчих цін таких виробників визначається за даними Мінекономіки.

Величина коригування максимальної інтервенційної ціни, що враховує кон'юнктуру на внутрішньому та зовнішньому ринку, визначається Мінекономіки з урахуванням рекомендацій Міжвідомчої експертної групи з питань державного регулювання аграрного ринку.

4. Рішення про визначення мінімальної та максимальної інтервенційної ціни об'єкта державного цінового регулювання підлягає оприлюдненню на веб-сайті Мінекономіки не пізніше ніж за 15 днів до початку періоду державного цінового регулювання.

____________

Опрос