Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Порядок и условия представления периодической таможенной декларации

КМ Украины
Постановление КМ от 27.01.2010 № 62
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 січня 2010 р. N 62

Київ

Про внесення змін до Порядку та умов подання періодичної митної декларації

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 21 травня 2012 року N 450)

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Внести зміни до Порядку та умов подання періодичної митної декларації, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2002 р. N 1985 "Деякі питання митного оформлення товарів" (Офіційний вісник України, 2002 р., N 52, ст. 2402), виклавши їх у редакції, що додається.

2. Державній митній службі привести в місячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

3. Ця постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.

 

Прем'єр-міністр України 

Ю. ТИМОШЕНКО 

Інд. 27

 

ПОРЯДОК
та умови подання періодичної митної декларації

1. Ці Порядок та умови визначають механізм подання підприємствами періодичної митної декларації, яка оформляється за певний погоджений з митним органом період для декларування товарів, що будуть переміщуватися через митний кордон України:

в межах одного зовнішньоекономічного договору (контракту) та заявленого митного режиму;

регулярно з періодичністю не рідше ніж два рази на місяць (крім вивезення запасів для споживання, товарів, що вивозяться суднами закордонного плавання, та переміщення періодичних видань) одним і тим же підприємством на одних і тих же умовах та підставах.

2. Дія цих Порядку та умов не поширюється на:

товари, що надходять як міжнародна технічна та гуманітарна допомога;

наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги та прекурсори;

спеціальні технічні засоби для зняття інформації з каналів зв'язку, інші засоби негласного одержання інформації;

живих тварин;

товари, що переміщуються трубопровідним транспортом та лініями електропередачі;

товари, що переміщуються через митний кордон України транзитом.

3. Подавати періодичну митну декларацію може бути дозволено підприємству:

до якого не застосовано спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність";

посадові особи якого не притягувалися до кримінальної відповідальності за вчинення контрабанди;

яке є резидентом.

4. Рішення про видачу підприємству дозволу на подання періодичної митної декларації приймається керівником митного органу або уповноваженою ним особою на підставі заяви. Форма заяви визначається Держмитслужбою.

До заяви додаються документи, які:

підтверджують викладені у ній відомості (зовнішньоекономічний договір (контракт) або інший документ, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту);

підтверджують право підприємства на користування встановленими законодавством пільгами з оподаткування (у разі наявності);

свідчать про дотримання вимог законодавства щодо заходів нетарифного регулювання.

Заява реєструється митним органом у встановленому порядку і розглядається протягом трьох робочих днів після реєстрації.

5. У видачі дозволу на подання періодичної митної декларації може бути відмовлено в разі невідповідності підприємства вимогам, встановленим у пункті 3 цих Порядку та умов, із зазначенням причин відмови.

6. Рішення щодо видачі дозволу на подання періодичної митної декларації видається заявнику (уповноваженому представнику заявника) або надсилається йому поштою (з повідомленням про вручення).

7. Періодична митна декларація приймається до митного оформлення митним органом, керівник якого або уповноважена ним особа прийняли рішення про видачу дозволу на її подання, без внесення на депозитний рахунок митного органу коштів у сумі податків і зборів (обов'язкових платежів), що підлягають сплаті у разі поміщення у відповідний митний режим, крім випадку, передбаченого пунктом 9 цих Порядку та умов.

8. Особливості здійснення митного контролю та митного оформлення товарів за періодичною митною декларацією, порядок її заповнення та контролю за доставкою до митного органу призначення кожної партії товарів, що переміщується через митний кордон України на підставі періодичної митної декларації, встановлюються Держмитслужбою.

9. Під час ввезення на митну територію України окремих видів товарів згідно із статтею 89 Митного кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 р. N 390 "Про ввезення на митну територію України окремих видів товарів" (Офіційний вісник України, 2002 р., N 14, ст. 720) періодична митна декларація застосовується як попередня митна декларація.

10. Товари, ввезені на митну територію України за періодичною митною декларацією підприємствами з безперервним виробничим циклом, а також ввезені підприємствами на митну територію України періодичні видання можуть бути використані для виробництва або за призначенням після виконання в установленому порядку митних процедур, пов'язаних з контролем за доставкою таких товарів і видань, та здійснення передбачених статтею 27 Митного кодексу України необхідних видів контролю.

Товари, крім зазначених в абзаці першому цього пункту, можуть бути використані підприємствами із заявленою метою лише після здійснення у повному обсязі їх митного оформлення.

Митні процедури, пов'язані із здійсненням митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України у розібраному чи незібраному вигляді, якщо за виробничими чи транспортними умовами їх перевезення неможливе одним транспортним засобом, визначаються Держмитслужбою.

Товари, що вивозяться за межі митної території України за періодичною митною декларацією, можуть бути переміщені через митний кордон України після завершення митного оформлення періодичної митної декларації.

11. У 30-денний строк після останнього дня періоду, зазначеного в періодичній митній декларації, підприємство зобов'язано подати митному органу вантажну митну декларацію, заповнену відповідно до заявленого в періодичній митній декларації митного режиму.

____________

Опрос