Идет загрузка документа (17 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О проведении вексельных расчетов относительно финансирования некоторых мер, связанных с ликвидацией последствий стихийного бедствия, происшедшего 23 - 27 июля 2008 г., на объектах дорожного хозяйства государственной формы собственности и финансирования других объектов строительства, реконструкции и капитального ремонта автомобильных дорог общего пользования

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 25.11.2009 № 1247
редакция действует с 03.12.2013

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 25 листопада 2009 р. N 1247

Київ

Про проведення вексельних розрахунків щодо фінансування деяких заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха, що сталося 23 - 27 липня 2008 р., на об'єктах дорожнього господарства державної форми власності і фінансування інших об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування

(назва із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.12.2009 р. N 1279)

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 2 грудня 2009 року N 1279
,
 від 25 липня 2012 року N 735
,
 від 27 листопада 2013 року N 864

З метою створення сприятливих умов для проведення розрахунків щодо фінансування деяких заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха, що сталося 23 - 27 липня 2008 р. у Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській та Чернівецькій областях, на об'єктах дорожнього господарства державної форми власності і фінансування інших об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі Кабінет Міністрів України постановляє:

(вступна частина із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.12.2009 р. N 1279)

1. Погодитися з пропозицією Державної служби автомобільних доріг щодо видачі службами автомобільних доріг в Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській та Чернівецькій областях , а також Автономній Республіці Крим, інших областях та м. Севастополі векселів, за якими зазначена Служба є трасатом, для проведення розрахунків із суб'єктами господарювання за поставлені товари, виконані роботи, надані послуги під час здійснення заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха, що сталося 23 - 27 липня 2008 р., на об'єктах дорожнього господарства державної форми власності і фінансування інших об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування у межах обсягів фінансування, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2009 р. N 418 "Про затвердження переліків об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення у 2009 році та обсягів їх фінансування".

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.12.2009 р. N 1279)

2. Затвердити Порядок видачі, обігу та погашення векселів, за якими Державна служба автомобільних доріг є трасатом, для проведення розрахунків за поставлені товари, виконані роботи, надані послуги під час здійснення заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха, що сталося 23 - 27 липня 2008 р., на об'єктах дорожнього господарства державної форми власності і під час будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування, що додається.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.12.2009 р. N 1279)

3. Взяти до відома, що відкрите акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" та/або інші фінансові установи придбаватимуть векселі, видані згідно із затвердженим цією постановою Порядком, з метою їх урахування в установленому порядку.

4. Державній службі автомобільних доріг забезпечити внесення службами автомобільних доріг в Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській та Чернівецькій областях, а також Автономній Республіці Крим, інших областях та м. Севастополі змін у договори про постачання товарів, виконання робіт, надання послуг під час здійснення заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха, що сталося 23 - 27 липня 2008 р., на об'єктах дорожнього господарства державної форми власності і фінансування інших об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування щодо можливості проведення розрахунків із застосуванням векселів, що видаються зазначеними службами.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.12.2009 р. N 1279)

5. Державній службі автомобільних доріг здійснювати у 2009 році акцепт виданих службами автомобільних доріг в Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській та Чернівецькій областях, а також Автономній Республіці Крим, інших областях та м. Севастополі векселів.

(пункт 5 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.12.2009 р. N 1279)

 

Прем'єр-міністр України 

Ю. ТИМОШЕНКО 

Інд. 21

 

ПОРЯДОК
видачі, обігу та погашення векселів, за якими Державна служба автомобільних доріг є трасатом, для проведення розрахунків за поставлені товари, виконані роботи, надані послуги під час здійснення заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха, що сталося 23 - 27 липня 2008 р., на об'єктах дорожнього господарства державної форми власності і під час будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування

(назва із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.12.2009 р. N 1279)

1. Цей Порядок визначає механізм видачі, обігу та погашення векселів, за якими Державна служба автомобільних доріг є трасатом, для проведення розрахунків за поставлені товари, виконані роботи, надані послуги під час здійснення заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха, що сталося 23 - 27 липня 2008 р., на об'єктах дорожнього господарства державної форми власності і під час будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.12.2009 р. N 1279)

2. Векселедавцями є служби автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі (далі - служби). Векселі видаються на користь суб'єктів господарювання - векселедержателів за поставлені товари, виконані роботи, надані послуги під час здійснення заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха, що сталося 23 - 27 липня 2008 р., на об'єктах дорожнього господарства державної форми власності і під час будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування (далі - виконавці).

(пункт 2 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 02.12.2009 р. N 1279)

3. Векселі видаються у вигляді переказних векселів, в яких обумовлюється, що на суму, яка підлягає сплаті, нараховуються відсотки в розмірі ставки рефінансування Національного банку, до яких додаються 2,5 відсотка річних. Відсотки нараховуються з дати урахування векселів ВАТ "Державний ощадний банк України" та/або іншою фінансовою установою.

Сума, яка підлягає сплаті за векселями, дорівнює вартості фактично поставлених товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до договору, укладеного виконавцем.

Строк платежу за векселями - за пред'явленням, але не раніше 1 вересня 2014 року та не пізніше 1 грудня 2014 року.

(абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 
постановами Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 р. N 735,
 від 27.11.2013 р. N 864)

4. Трасатом за векселями є Укравтодор, який підтверджує свою згоду оплатити векселі шляхом здійснення акцепту. Векселі пред'являються до акцепту в рік, в якому здійснюється аваль Кабінетом Міністрів України.

5. Платежі за векселями забезпечуються авалем Кабінету Міністрів України в особі першого заступника Міністра фінансів Уманського Ігоря Івановича у повній сумі, яка підлягає сплаті за векселями. У такому авалі зазначається, що він видається за трасата.

6. Векселедержателі передають векселі Укравтодору для здійснення авалю.

Укравтодор передає векселі Мінфіну для здійснення авалю разом з такими документами:

реєстр договорів, укладених з виконавцями;

копії договорів, завірені підписом керівника служби;

реєстр пред'явлених для здійснення авалю векселів у двох примірниках.

Форма зазначених реєстрів визначається Укравтодором за погодженням з Мінфіном.

Мінфін приймає векселі, робить на другому примірнику реєстру пред'явлених для здійснення авалю векселів, який повертається Укравтодору, відповідну відмітку і зазначає строк передачі авальованих векселів.

7. Аваль здійснюється після укладення Мінфіном та Укравтодором договору про відшкодування витрат державного бюджету, які можуть виникнути у разі виконання державою гарантійних зобов'язань.

8. Авальовані векселі передаються Укравтодору, про що робиться відмітка у реєстрі укладених з виконавцями договорів та реєстрі пред'явлених для здійснення авалю векселів.

9. Акцепт виданих службами векселів здійснюється Укравтодором в межах сум за векселями, авальованими Кабінетом Міністрів України.

10. Укравтодор передає авальовані та акцептовані векселі для урахування ВАТ "Державний ощадний банк України" та/або іншим фінансовим установам.

Урахування векселів здійснюється відповідно до Положення про порядок здійснення банками операцій з векселями в національній валюті на території України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 16 грудня 2002 р. N 508.

11. Векселедавці ведуть реєстри виданих векселів в установленому законодавством порядку.

12. Для підтвердження факту проведення розрахунків з виконавцями з використанням векселів та отримання коштів для власного утримання служби подають відповідним територіальним органам Державного казначейства:

документи, що підтверджують фактичний обсяг постачання товарів, виконання робіт, надання послуг;

витяг з реєстру виданих векселів, з використанням яких проведені розрахунки за поставлені товари, виконані роботи, надані послуги;

документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів для утримання служб відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого Державним казначейством.

13. Витрати, пов'язані з видачею векселів, здійснюються за рахунок коштів, передбачених для утримання служб.

14. Зміни до тексту векселів вносяться відповідно до статей 31 і 69 Уніфікованого закону про переказні векселі та прості векселі, статті 13 Закону України "Про обіг векселів в Україні". Внесені до тексту векселів зміни підлягають посвідченню (підписанню) трасатом, авалістом та векселедержателями шляхом проставлення підписів уповноважених осіб, скріплених печатками.

(Порядок доповнено пунктом 14 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 р. N 735)

____________

Опрос