Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О присоединении Украины к Инициативе по обеспечению прозрачности в добывающих отраслях

КМ Украины
Постановление КМ, Заявление от 30.09.2009 № 1098
редакция действует с 24.03.2012

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 вересня 2009 р. N 1098

Київ

Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 3 серпня 2011 року N 825
,
 від 12 березня 2012 року N 230

З метою удосконалення методів управління у видобувних галузях, поліпшення інвестиційного клімату в державі, посилення боротьби з корупцією, забезпечення участі громадянського суспільства у контролі за повнотою надходження коштів до державного бюджету від діяльності, пов'язаної з видобутком корисних копалин, Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Схвалити та оприлюднити Заяву Кабінету Міністрів України про приєднання до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях, що додається.

2. Установити, що:

Міністр енергетики та вугільної промисловості є за посадою Уповноваженим Кабінету Міністрів України з питань реалізації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (далі - Уповноважений Кабінету Міністрів України з питань реалізації Ініціативи);

(абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2012 р. N 230)

пріоритетними у реалізації Ініціативи в Україні є нафтовидобувна та газовидобувна галузі.

3. Утворити робочу групу з питань реалізації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (далі - робоча група) на чолі з Уповноваженим Кабінету Міністрів України з питань реалізації Ініціативи у складі представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, Міністерства екології та природних ресурсів, Державної податкової служби, Державної митної служби, Державної казначейської служби, Державної фінансової інспекції, Національної комісії регулювання електроенергетики, Державного агентства з управління державними корпоративними правами та майном, Рахункової палати (за згодою).

(пункт 3 у редакції постанови Кабінету
Міністрів України від 03.08.2011 р. N 825)

4. Уповноваженому Кабінету Міністрів України з питань реалізації Ініціативи:

надіслати копію Заяви Кабінету Міністрів України про приєднання до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (далі - Ініціатива) та цієї постанови до Міжнародного секретаріату Ініціативи;

затвердити персональний склад робочої групи;

налагодити діалог з підприємствами всіх форм власності, що провадять діяльність з видобутку корисних копалин (насамперед нафти і газу), та громадськими організаціями, заінтересованими у реалізації Ініціативи, або об'єднаннями таких громадських організацій та підписати у разі доцільності меморандум із зазначеними підприємствами та громадськими організаціями (їх об'єднаннями) щодо реалізації Ініціативи;

забезпечити утворення багатосторонньої групи заінтересованих осіб (далі - багатостороння група) із залученням до неї на паритетних засадах представників органів державної влади, підприємств, що провадять діяльність з видобутку корисних копалин, та громадських організацій, заінтересованих у реалізації Ініціативи;

вжити заходів до утворення постійно функціонуючого Секретаріату багатосторонньої групи.

5. Робочій групі:

розробити проект робочого плану реалізації Ініціативи відповідно до її критеріїв із зазначенням у ньому цільових показників, графіка (строків) реалізації, оцінки потенційних стримуючих факторів та обсягу фінансування; погодити зазначений проект з багатосторонньою групою та подати його на затвердження Кабінету Міністрів України;

провести аналіз законодавства України з метою належного нормативно-правового забезпечення реалізації Ініціативи та у разі потреби розробити проекти відповідних актів законодавства;

підготувати пропозиції щодо фінансування реалізації Ініціативи, у тому числі розглянути питання про можливість залучення допомоги міжнародних фінансових інституцій (зокрема трастового фонду Світового банку) та іноземних держав.

 

Прем'єр-міністр України 

Ю. ТИМОШЕНКО 

Інд. 37

 

ЗАЯВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
про приєднання до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях

Кабінет Міністрів України заявляє про свою підтримку реалізації в Україні Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях, проголошеної у жовтні 2002 р. на Світовому саміті стабільного розвитку.

Кабінет Міністрів України поділяє принципи Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях і вважає, що реалізація зазначеної Ініціативи сприятиме удосконаленню методів управління у видобувних галузях України, поліпшить інвестиційний клімат у державі, сприятиме більш ефективному використанню природних ресурсів та підтвердить наміри Уряду України щодо рішучої боротьби з корупцією.

Кабінет Міністрів України окремо зазначає, що реалізація Ініціативи, у тому числі в газовій галузі, стане одним з елементів прозорості у роботі газотранспортної системи України.

Кабінет Міністрів України підтверджує свою готовність співпрацювати з громадянським суспільством і видобувними компаніями в рамках реалізації Ініціативи та закликає відповідні компанії та громадські організації до співробітництва у її реалізації.

Кабінет Міністрів України призначив Міністра енергетики та вугільної промисловості своїм Уповноваженим з питань реалізації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях. Кабінет Міністрів України до 30 червня 2010 р. затвердить робочий план реалізації Ініціативи, який відповідатиме необхідним критеріям, та забезпечить його прийняття після консультацій з відповідними компаніями та громадськими організаціями.

(абзац п'ятий із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 12.03.2012 р. N 230)

____________

Опрос