Идет загрузка документа (18 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер по созданию беспрепятственной жизненной среды для лиц с ограниченными физическими возможностями и других маломобильных групп населения на 2009 - 2015 годы "Безбарьерная Украина"

КМ Украины
Постановление КМ, План от 29.07.2009 № 784
редакция действует с 19.01.2012

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 29 липня 2009 р. N 784

Київ

Про затвердження плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009 - 2015 роки "Безбар'єрна Україна"

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 28 грудня 2011 року N 1390

З метою подальшої реалізації державної політики із створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення і на виконання положень статті 9 Конвенції ООН про права інвалідів Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити план заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009 - 2015 роки "Безбар'єрна Україна" (далі - план заходів), що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:

1) забезпечити виконання плану заходів у межах асигнувань, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік, та за рахунок інших джерел;

2) подавати щороку до 30 грудня Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерству інфраструктури інформацію про хід виконання плану заходів за відповідними напрямами для її узагальнення та подання до 25 січня наступного року Кабінетові Міністрів України і Міністерству соціальної політики;

(підпункт 2 пункту 2 у редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1390)

3) у двомісячний строк:

розробити і затвердити регіональні (місцеві) та галузеві плани заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009 - 2015 роки;

привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.

3. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 4 червня 2003 р. N 863 "Про затвердження Програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення" (Офіційний вісник України, 2003 р., N 23, ст. 1071);

розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2005 р. N 444 "Про затвердження плану додаткових заходів щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями".

 

Прем'єр-міністр України 

Ю. ТИМОШЕНКО 

Інд. 21

 

ПЛАН
заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009 - 2015 роки "Безбар'єрна Україна"

1. Скласти перелік нормативно-правових актів, що підлягають прийняттю для реалізації положень Конвенції ООН про права інвалідів у частині пристосування інформаційної, транспортної і соціальної інфраструктур, вулично-дорожньої мережі до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення або перегляду з метою внесення до них відповідних змін.

2. Розробити та подати Кабінетові Міністрів України проекти нормативно-правових актів щодо:

внесення змін до Положення про Державну житлово-комунальну інспекцію у частині визначення повноважень Інспекції щодо здійснення контролю за дообладнанням існуючих будівель житлово-комунального призначення та елементів упорядження територій для задоволення потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та маломобільних груп населення.

внесення змін до Правил дорожнього руху у частині задоволення потреб інвалідів відповідно до міжнародних стандартів.

поетапного переходу на обслуговування населення транспортними засобами, пристосованими для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

3. Підготувати і подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо внесення змін до актів законодавства з метою посилення відповідальності за порушення державних будівельних норм.

4. Забезпечити координацію робіт з розроблення національних стандартів, спрямованих на задоволення потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, складення переліку таких стандартів та їх оприлюднення.

(склад виконавців пункту 4 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1390)

5. Включити у навчальні програми загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів теми з питань задоволення потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, створення належних умов для життєдіяльності таких осіб.

(склад виконавців пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1390)

6. Запровадити на архітектурних та будівельних факультетах вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти навчальні курси з питань:

формування безперешкодного середовища для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями;

універсального проектування та дизайну.

(склад виконавців пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1390)

7. Розробити нові та удосконалити наявні державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків, громадських будівель та споруд, елементів упорядження території забудови та вулично-дорожньої мережі населених пунктів згідно з міжнародними вимогами щодо безперешкодного доступу до таких об'єктів осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, здійснювати контроль за їх дотриманням.

(склад виконавців пункту 7 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1390)

8. Ураховувати вимоги щодо безперешкодного доступу до об'єктів житлово-комунального та громадського призначення осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення:

під час розроблення містобудівної документації або внесення до неї змін.

під час розроблення та реалізації нових проектів будівництва громадських об'єктів та споруд, реконструкції об'єктів існуючої забудови, що будуть задіяні під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Залучати "комітети доступності" до реалізації таких проектів.

9. Вжити заходів для обладнання у кожному населеному пункті існуючих об'єктів житлово-комунального та громадського призначення, транспортної інфраструктури, вулично-дорожньої мережі та елементів благоустрою населених пунктів, що не пристосовані для осіб з обмеженими фізичними можливостями, спеціальними і допоміжними засобами, зокрема наочно-інформаційними, а також пішохідних переходів пониженими бордюрами, спеціальними звуковими світлофорами та напрямними огородженнями.

(склад виконавців пункту 9 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1390)

10. Здійснювати контроль за проведенням посадки та висадки пасажирів виключно на зупинках громадського транспорту з метою забезпечення доступу до транспортних засобів інвалідів, які пересуваються на візках, та осіб з вадами зору.

(склад виконавців пункту 10 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1390)

11. Забезпечити виробництво вітчизняними підприємствами транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, спеціальних і допоміжних засобів для перевезення та переміщення таких осіб, виготовлення піктограм, інформаційних щитів, електронних табло тощо.

(склад виконавців пункту 11 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1390)

12. Сприяти оновленню парку транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, використанню спеціальних і допоміжних засобів вітчизняного виробництва для перевезення та переміщення таких осіб.

(склад виконавців пункту 12 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1390)

13. Забезпечити розміщення піктограм, інформаційних щитів, електронних табло тощо у транспортних засобах.

14. Облаштувати спеціальні місця для паркування транспортних засобів, що використовуються для перевезення інвалідів, на стоянках, в зонах паркування на вулицях та запровадити персональні картки дозволу на паркування таких засобів.

(склад виконавців пункту 14 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1390)

15. Організувати висвітлення в державних засобах масової інформації заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

16. Провести у рамках відзначення Міжнародного дня інвалідів засідання (зустрічі) за круглим столом з питань виконання органами виконавчої влади цього плану заходів.

(склад виконавців пункту 16 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1390)

____________

Опрос