Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Украины от 13 мая 2009 г. N 468

КМ Украины
Постановление КМ от 01.07.2009 № 661
действует с 04.07.2009

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 липня 2009 р. N 661

Київ

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2009 р. N 468

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2009 р. N 468 "Про затвердження Порядку етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг" (Офіційний вісник України, 2009 р., N 37, ст. 1240) зміни, що додаються.

 

Прем'єр-міністр України 

Ю. ТИМОШЕНКО 

Інд. 33

 

ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2009 р. N 468

1. Доповнити вступну частину постанови після слів "Закону України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів" словами і цифрами "і статті 38 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів".

2. У Порядку етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг, затвердженому зазначеною постановою:

1) в абзацах другому і третьому пункту 2 слова і цифри "понад 0,1 відсотка" замінити словами і цифрами "понад 0,9 відсотка";

2) пункт 3 викласти у такій редакції:

"3. Етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми обсягом понад 0,9 відсотка або вироблені із сільськогосподарської продукції, вміст генетично модифікованих організмів у якій становить понад 0,9 відсотка, повинне проводитися їх виробником (постачальником) із зазначенням відповідної інформації.

У переліку складників харчового продукту після найменування кожного з тих, що містять генетично модифіковані організми чи вироблені з їх використанням, у дужках виконується напис "(генетично модифікований)", "(містить генетично модифікований організм)" або "(вироблений з генетично модифікованого організму)" із зазначенням найменування організму або до кожного такого складника робиться відповідна виноска. Напис виконується таким самим шрифтом, що і перелік складників.

Для харчових продуктів, що містять один складник, напис "(генетично модифікований)", "(містить генетично модифікований організм)" або "(вироблений з генетично модифікованого організму)" із зазначенням найменування організму виконується на етикетці шрифтом розміру не менш як 2 міліметри.";

3) у пункті 4 слова "таким самим шрифтом, що і назва харчового продукту" замінити словами і цифрою "шрифтом розміру не менш як 2 міліметри";

4) у першому реченні пункту 5 слова "може бути здійснено шляхом проставлення позначки "Без генетично модифікованих організмів" замінити словами "може бути здійснено добровільно з виконанням напису "Без ГМО";

5) пункт 6 викласти у такій редакції:

"6. Харчові продукти, які містять генетично модифіковані організми обсягом понад 0,9 відсотка або вироблені із сільськогосподарської продукції, вміст генетично модифікованих організмів у якій становить понад 0,9 відсотка, на яких не виконано відповідний напис згідно з цим Порядком, підлягають вилученню з обігу.".

____________

Опрос