Идет загрузка документа (324 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О вещевом обеспечении военнослужащих Государственной пограничной службы в мирное время

КМ Украины
Постановление КМ, Положение, Перечень, Нормы от 20.08.2008 № 727
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 20 серпня 2008 р. N 727

Київ

Про речове забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби у мирний час

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 11 січня 2017 року N 4)

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються:

опис та зразки форми одягу і знаків розрізнення військовослужбовців Державної прикордонної служби;

Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби у мирний час та його норми;

перелік місцевостей з жарким та помірним кліматом, проходження служби в яких дає право на забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби речовим майном за нормами, затвердженими для таких місцевостей.

2. Установити, що:

забезпечення формою одягу і знаками розрізнення, опис та зразки яких затверджені цією постановою, здійснюється у межах бюджетних коштів після закінчення строків носіння форми одягу старих зразків;

запас форми одягу військовослужбовців Державної прикордонної служби у мирний час, мийних і ремонтних засобів на початок року повинен становити не менш як 50 відсотків, а форми одягу, що видається курсантам вищих військових навчальних закладів, - не менш як 90 відсотків річної витрати;

в органах Державної прикордонної служби зберігається запас форми одягу в обсязі не менш як 10 відсотків річної витрати та запас мийних і ремонтних засобів в обсязі тримісячної потреби.

3. Надати Адміністрації Державної прикордонної служби право:

затверджувати зразки форми одягу для виконання окремих завдань (робіт) та норми забезпечення нею військовослужбовців Державної прикордонної служби;

установлювати норми забезпечення підрозділів наметами, спортивним інвентарем, музичними інструментами, а також табелі до штатів на матеріальні засоби речової служби, не передбачені нормами речового забезпечення у мирний час;

змінювати строки носіння або використання предметів речового майна (постільної та натільної білизни, рушників, спецодягу тощо), установлені нормами речового забезпечення у мирний час, у разі перевищення строків їх зберігання на речових базах та складах.

4. Адміністрації Державної прикордонної служби розробити та затвердити у тримісячний строк правила носіння форми одягу, знаків розрізнення, опис та зразки яких затверджено цією постановою.

5. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2009 року.

 

Прем'єр-міністр України 

Ю. ТИМОШЕНКО 

Інд. 29

 

ОПИС ТА ЗРАЗКИ
форми одягу і знаків розрізнення
 військовослужбовців Державної прикордонної служби

Кашкет

Кашкет виготовляється з вовняної або суконної тканини світло-сірого, сірого, синього, чорного, зеленого або білого кольору, з денцем та стінками дугоподібної форми, околичкою, козирком, гаптованим шнуром, який прикріплюється двома ґудзиками встановленого зразка. Уздовж краю денця та верхнього краю околички вшито кант. Кант та околичка із сукна малинового, синього, чорного, сірого або білого кольору. Околичка може бути обтягнута тканою стрічкою чорного кольору. Спереду на околичці - кокарда, емблема Держприкордонслужби або кокарда з емблемою.

На передній стінці кашкета прикріплюється малий Державний Герб України та кокарда (для вищого офіцерського складу - гаптована). Козирок лакований з гаптуванням.

  

Кашкет польовий

Кашкет виготовляється з бавовняної камуфльованої тканини на підкладці з прокладкою і начільником, плетеним шнуром з бавовняної камуфльованої тканини. На передній стінці кашкета прикріплюється кокарда.

  

Берет формований

Берет виготовляється з фетру зеленого або чорного кольору. Знизу берет окантований штучною шкірою чорного кольору, в яку може бути втягнуто стрічку для регулювання розміру. На береті нашивка встановленого зразка і кольору.

  

Блайзер

Блайзер виготовляється з тканини сірого, синього або чорного кольору, зшивається з п'яти клинів, передній клин з виточкою. По низу пришитий козирок з плетеним шнуром. Ззаду по низу - пластикова застібка для регулювання розміру. Угорі в місці з'єднання клинів - декоративний ґудзик. На передній стінці блайзера вишито кокарду та надпис "Державна прикордонна служба України".

  

Пілотка

Пілотка виготовляється з напіввовняної або бавовняної тканини сірого кольору з блакитним або зеленим кантом, денцем, начільником та боковими стінками. Кант вшито уздовж верхнього краю та бокових стінок. Спереду прикріплюється кокарда або емблема.

  

Капелюх фетровий

Капелюх виготовляється з фетру світло-зеленого кольору з денцем овальної та стінками дугоподібної форми, околичкою, потильником. Спереду прикріплюється кокарда.

  

Шапка з каракулю

Шапка може бути двох видів:

з натурального каракулю сірого кольору. Головка, козирок та навушники виготовлені з каракулю сірого кольору. З внутрішнього боку на кінцях навушників прикріплюється бавовняна тасьма для зав'язування. Підкладка головки прошита разом з ватином. У центрі передньої стінки прикріплюється кокарда;

  

з натурального каракулю чорного кольору з головкою, передньою стінкою, потильником, козирком, плетеним шнуром, який прикріплюється двома ґудзиками встановленого зразка. З внутрішнього боку на кінцях потильника та передньої стінки прикріплюються петлі та гачки для їх з'єднання. Підкладка головки прошита разом з ватином. Козирок лакований чорного кольору. У центрі передньої стінки прикріплюється кокарда.

  

Шапка з овчини

Шапка виготовляється з натуральної овчини синього, сірого або чорного кольору і шкіри чорного, сірого кольору або сукна сірого, синього або чорного кольору. Головка із шкіри чорного, сірого кольору або сукна сірого, синього або чорного кольору з чотирьох клинців, уздовж шва їх з'єднання - оздоблювальна строчка. Козирок та навушники виготовлено з овчини. З внутрішнього боку на кінцях навушників прикріплюється бавовняна тасьма для зав'язування. Підкладка головки прошита разом з ватином. У центрі передньої стінки прикріплюється кокарда.

 

Шапка-вушанка із штучного хутра

Шапка-вушанка виготовляється із штучного хутра і сукна сірого кольору. Головка із сукна темно-сірого кольору з чотирьох клинців, уздовж шва їх з'єднання - оздоблювальна строчка. Козирок та навушники виготовлено із штучного хутра. З внутрішнього боку на кінцях навушників прикріплюється бавовняна тасьма для зав'язування. Підкладка головки прошита разом з ватином. У центрі передньої стінки прикріплюється кокарда.

  

Шапка-феска трикотажна

Шапка-феска виготовляється з напіввовняної пряжі чорного кольору, подовженої прямокутної форми з округленим верхом, подвійна з розрізом для очей або без нього.

  

Пальто зимове з каракулевим коміром

Пальто зимове виготовляється із сукна полинового, синього або чорного кольору з каракулевим коміром, двобортне, напівприлягаючого силуету, із застібкою на три ґудзики встановленого зразка. На лівій пілочці три оздоблювальні ґудзики встановленого зразка. Пілочки з боковими виточками і боковими прорізними кишенями з клапанами. Спинка із швом посередині, який закінчується шліцею. На рівні лінії талії в бокові шви вставлено пату, на кінцях яких пришито ґудзики встановленого зразка для кріплення хлястика. Комір відкладний з натурального каракулю сірого або чорного кольору. Підкладка до низу вистрочується разом з утепленою прокладкою. На підкладці лівої пілочки розташована внутрішня прорізна кишеня, що застібається навісною петлею на ґудзик. У шви рукава вшито на рівні плеча погони.

  

Пальто зимове із знімним хутряним коміром

Пальто зимове виготовляється з плащової тканини сірого, синього або чорного кольору, з відкладним знімним хутряним коміром, прямого силуету, з центральною застібкою на "блискавці" та два ґудзики встановленого зразка, на знімній утепленій підстібці з штучного хутра. Пілочки з кокетками та чотирма прорізними кишенями. На рівні лінії талії пояс. Спинка пряма з кокеткою. У шви рукава вшито на рівні плеча погони.

  

Плащ демісезонний

Плащ виготовляється з плащової тканини полинового, синього або чорного кольору з відкладним коміром, прямого силуету, із застібкою на чотири ґудзики встановленого зразка, на знімній утепленій підстібці з штучного хутра. Пілочки на прямих кокетках, з прорізними кишенями. Спинка на прямій кокетці із швом посередині, який закінчується шліцею. У середній шов вставлено пату, що прикріплюється до рукава одним ґудзиком встановленого зразка. У бокові шви вставлено хомутики для навісного паска. На лівій пілочці розташована внутрішня верхня прорізна кишеня. Підстібка знімна із штучного хутра. У шви рукава вшито на рівні плеча погони.

  

Куртка демісезонна

Куртка демісезонна виготовляється з плащової тканини сірого, синього або чорного кольору, з відкладним коміром, прямого силуету, з центральною застібкою на "блискавці" та два ґудзики встановленого зразка. Пілочки з кокетками та чотирма прорізними кишенями. На рівні лінії талії пояс. Спинка пряма з кокеткою. У шви рукава вшито на рівні плеча погони.

  

Куртка демісезонна спеціальна

Куртка демісезонна спеціальна виготовляється з плащової тканини сірого, синього або чорного кольору, прямого силуету, з центральною застібкою на "блискавці" та металеві кнопки, розташовані на планках. Комір-стійка, в зовнішній стійці оброблена кишеня на "блискавці" для капюшона. У горловину вшита знімна стійка. Пілочки з відлітними кокетками та чотирма накладними об'ємними кишенями з клапанами, що застібаються на металеві кнопки. Низ кокеток закінчується кантом та світловідбивною стрічкою, розташованою по низу куртки. Спинка пряма з відлітною кокеткою на текстильній застібці. На рівні лінії талії куліса.

  

Куртка флисова

Куртка флисова може бути окремою частиною одягу або доповненням до куртки демісезонної спеціальної. Виготовляється з тканини сірого, синього або чорного кольору, з центральною застібкою на "блискавці". Комір-стійка. Пілочки з кокетками та двома прорізними кишенями, із застібкою на "блискавці". Спинка з кокеткою, низ куртки стягується шнуром. Рукав знімний. Для регулювання ширини низу рукава в його нижній шов вшито пату на текстильній застібці. На ділянці ліктів нашито підсилювальні накладки.

  

Куртка утеплена спеціальна

Куртка утеплена спеціальна виготовляється з плащової тканини сірого кольору, прямого силуету, з центральною застібкою на "блискавці" та металеві кнопки, розташовані на пластроні. Комір-стійка. Пілочки з кокетками та чотирма накладними об'ємними кишенями з клапанами, що застібаються металевими кнопками. На кокетці правої пілочки розташований погон. Спинка пряма. На рівні лінії талії куліса. Низ рукава стягується еластичною стрічкою і його ширина регулюється патою на текстильній застібці. На ділянці ліктів та плечей нашито підсилювальні накладки.

  

Куртка вітрозахисна

Куртка вітрозахисна виготовляється з тканини сірого, синього або чорного кольору, прямого силуету, з центральною застібкою на "блискавці" та текстильною застібкою, розташованою на пластронах. Комір-стійка, в зовнішній стійці оброблена кишеня на "блискавці" для капюшона. Пілочки з кокетками та чотирма кишенями, що прикриті планками, із застібкою на "блискавці". Спинка з кокеткою, що переходить у кокетку пілочки та частину рукава. Низ куртки стягується шнуром.

  

Куртка утеплена камуфльована для генерала

Куртка утеплена камуфльована для генерала виготовляється з бавовняної камуфльованої тканини з пришивним коміром з сірого каракулю, центральною застібкою на "блискавці" та пришивною планкою, що застібається на чотири - п'ять металевих кнопок. Верхні прорізні кишені із застібкою на "блискавці", нижні бокові прорізні кишені. Спинка на прямій кокетці. До низу куртки пришивається пояс, стягнутий у бокових швах регулівними еластичними стрічками. Рукав з напульсником. У шви рукава вшито на рівні плеча погони.

  

Куртка утеплена камуфльована

Куртка утеплена камуфльована виготовляється з бавовняної камуфльованої тканини, із знімним верхом з внутрішньою бортовою застібкою посередині на шість ґудзиків встановленого зразка, в зовнішній стійці оброблена кишеня на "блискавці" для капюшона, утепленою підкладкою, комір-стійка. Пілочки знімного верха на кокетці із зовнішніми верхніми та нижніми прорізними кишенями з клапанами на потайній застібці на два ґудзики встановленого зразка. З внутрішнього боку на лівій пілочці вітрозахисний клапан та кишеня на підкладці для пістолета. Спинка на прямій кокетці. Куртка по низу та лінії талії стягується шнуром. Утеплена ватином, прошитим разом з підкладковою тканиною. На лівій пілочці підкладки внутрішня кишеня з клапаном, що застібається на ґудзик встановленого зразка. Знизу підкладки рукава трикотажний напульсник. У шви рукава вшито на рівні плеча погони.

  

Штани утеплені камуфльовані

Штани утеплені камуфльовані виготовляються з бавовняної камуфльованої тканини із знімним верхом, з боковими кишенями на передніх половинках, пришивним поясом, знімними бретелями, штрипками знизу та утепленою підкладкою з суконної тканини або ватину, прошитого разом з підкладковою тканиною. Застібаються на два ґудзики встановленого зразка на поясі, гачок з петлею і три - чотири ґудзики у середньому шві передніх половинок. На поясі пришито чотири ґудзики, п'ять хомутиків і два хлястики для регулювання його довжини, що застібаються на два ґудзики встановленого зразка. З внутрішнього боку передньої лівої половинки вітрозахисний клапан. Передні половинки з підсилювальними накладками на ділянках колін. Бретелі прикріплюються до пояса передніми кінцями на металеві рамки, задніми - на два ґудзики встановленого зразка. Утеплена підкладка з пришивним поясом і застібкою на п'ять ґудзиків встановленого зразка. Низ штанів та підкладки стягується стрічкою.

  

Комбінезон

Комбінезон з центральною застібкою на "блискавці" та вітрозахисним клапаном. Комір відкладний. Пілочки з двома нагрудними кишенями з клапанами. На ділянці плеч, ліктів та колін підсилювальні накладки. На рівні лінії талії нашито хомутики для пояса.

  

Комбінезон для льотчиків

Комбінезон для льотчиків з центральною застібкою на "блискавці". Комір відкладний із заокругленими кінцями. Пілочки з двома нагрудними кишенями та сім кишень на штанах. Спинка з двома горизонтальними складками до лінії талії. На рівні лінії талії комбінезон стягується поясом на текстильній застібці. На плечах підсилювальні накладки. Рукав вшивний. На лівому рукаві накладна кишеня. Ширина низу рукава та штанини регулюється "блискавкою".

  

Костюм камуфльований

Костюм камуфльований складається з куртки та штанів і може бути двох видів:

куртка виготовляється з бавовняної камуфльованої тканини, на підкладці, з відкладним коміром, центральною застібкою на "блискавці" та пришивною планкою, що застібається на чотири - п'ять металевих кнопок. Верхні накладні кишені, нижні бокові прорізні кишені. Спинка на прямій кокетці. До низу куртки пришивається пояс, стягнутий у бокових швах регулівними еластичними стрічками. Рукав з пришивним манжетом, що застібається на металеву кнопку.

Штани виготовляються з бавовняної камуфльованої тканини, з пришивним поясом, боковими кишенями на передніх половинках, із штрипками знизу. Застібаються на два ґудзики встановленого зразка на поясі (або на гачок з петлею та один ґудзик) і три - чотири ґудзики встановленого зразка у середньому шві передніх половинок. На поясі пришито чотири ґудзики, сім хомутиків, два хлястики для регулювання довжини пояса, що застібаються на два ґудзики встановленого зразка. На ділянках колін та сідниць підсилювальні накладки. Низ штанів стягується стрічкою;

 

куртка виготовляється з бавовняної камуфльованої тканини з відкладним коміром, внутрішньою бортовою застібкою посередині на чотири ґудзики встановленого зразка. На обох пілочках зовнішні верхні накладні об'ємні кишені з клапанами, підкладка спереду до лінії талії, в бокових швах шліци. На підкладці лівої пілочки накладна кишеня, що застібається на ґудзик встановленого зразка. На ділянках ліктів підсилювальні накладки. Низ рукава оброблено швом із закритим зрізом. На рукавах накладні об'ємні кишені з клапанами та текстильною застібкою. Внизу на рукавах настрочено хлястики. Ширина рукава внизу регулюється застібанням одного з трьох ґудзиків на петлю вільного краю хлястика. Спинка пряма суцільнокроєна з відрізною кокеткою без підкладки. На пілочках, спинці та по обидва боки пройми рукава чотири вентиляційних отвори. У шви рукава на рівні плеча вшито погони, що застібаються на ґудзик встановленого зразка.

Штани виготовляються з бавовняної камуфльованої тканини, з пришивним поясом, боковими кишенями на передніх половинках, із штрипками знизу. Застібаються на два ґудзики встановленого зразка на поясі (або на гачок з петлею та один ґудзик) і три - чотири ґудзики встановленого зразка у середньому шві передніх половинок. На поясі пришито чотири ґудзики встановленого зразка, сім хомутиків, два хлястика для регулювання його довжини, що застібаються на два ґудзики встановленого зразка. На ділянках колін та сідниць підсилювальні накладки. Низ штанів стягується стрічкою.

  

Костюм літній для району із жарким кліматом

Костюм літній для району із жарким кліматом складається з куртки та шортів.

Куртка виготовляється з бавовняної камуфльованої тканини або бавовняної тканини синього кольору, з відкладним коміром, внутрішньою бортовою застібкою посередині на чотири ґудзики встановленого зразка. На обох пілочках зовнішні верхні накладні об'ємні кишені з клапанами, підкладка до лінії талії, шліци. На підкладці лівої пілочки накладна кишеня, що застібається на ґудзик встановленого зразка. Рукав короткий із суцільнокроєним манжетом. Спинка пряма суцільнокроєна з відрізною кокеткою без підкладки. На пілочках, спинці та по обидва боки пройми рукава розташовано чотири вентиляційних отвори. У шви рукава вшито на рівні плеча погони.

Шорти виготовляються з бавовняної камуфльованої тканини або бавовняної тканини синього кольору, із суцільнокроєним поясом, боковими кишенями на передніх половинках та прорізною кишенею з клапаном на правій задній половинці. Застібаються на чотири ґудзики встановленого зразка. Низ шортів із суцільнокроєними манжетами.

  

Костюм з водостійкої тканини

Костюм виготовляється з водостійкої тканини чорного кольору і складається з куртки та штанів.

Куртка прямого силуету, з центральною застібкою на чотири ґудзики встановленого зразка. В горловину вшитий капюшон, що у разі розстібання перетворюється на комір. До куртки пристібається утеплювач з хутряним капюшоном-коміром. На пілочках прорізні кишені з клапанами. Спинка пряма із швом по центру. Низ куртки стягується еластичною стрічкою. Рукав вшивний з трикотажним манжетом.

Штани з пришивним поясом, що стягується на еластичну стрічку. Кишені бокові. Низ штанів стягується стрічкою.

 

Комбінезон для мотоцикліста

Комбінезон з центральною застібкою на "блискавці". Комір відкладний із заокругленими кінцями. На плечах підсилювальні накладки. Пілочки з двома нагрудними кишенями і двома боковими кишенями на штанах. На рівні лінії талії пілочки комбінезона стягуються поясом на текстильній застібці. Спинка з двома горизонтальними складками до лінії талії. Штани до спинки прикріплюються текстильною застібкою. Рукав вшивний. На лівому рукаві накладна кишеня. Ширина низу рукава та штанів стягується патою на текстильній застібці.

  

Костюм дощовий

Костюм дощовий виготовляється з водостійкої тканини сірого, синього або чорного кольору і складається з куртки та штанів.

Куртка прямого силуету, з центральною застібкою на "блискавці" та металеві кнопки, розташовані на пластроні. Комір-стійка, в зовнішній стійці оброблена кишеня для капюшона. Пілочки з кокетками, двома кишенями з клапанами, що застібаються на металеві кнопки. На правій кокетці вшито погон. Спинка пряма з кокеткою. Низ куртки стягується шнуром. Ширина низу рукава стягується металевою кнопкою. Штани із застібкою на "блискавці'" та дві металеві кнопки, з пришивним поясом, що стягується на еластичну стрічку. Кишені бокові на "блискавці". По боковому шву нашита "блискавка". Низ штанів стягується шнуром.

  

Джемпер

Джемпер виготовляється з напіввовняної пряжі сірого, синього або чорного кольору з V-подібним вирізом горловини, розширеною лінією плеча. Уздовж лінії плеча погон-хлястик. Пілочки з прямими кокетками-накладками. На рукаві накладка з плащової тканини. На лівій пілочці може бути кишеня з фігурним клапаном.

  

Светр

Светр виготовляється з напіввовняної пряжі сірого або чорного кольору, прямого силуету, комір типу "гольф". Низ виробу, манжет рукава і бейка горловини виплетені "резинкою". Светр має плечові та ліктьові накладки із змішаної тканини, по лінії плеча погон-хлястик, що застібається на ґудзик встановленого зразка.

  

Плащ-накидка з чохлом

Плащ-накидка виготовляється з тканини камуфльованої або чорного кольору з полімерним покриттям, відкладним коміром, бортовою потайною застібкою посередині на п'ять ґудзиків встановленого зразка чи п'ять металевих кнопок, капюшоном, що вшивається у горловину. На пілочках повздовжні прорізи, потайна застібка на два ґудзики встановленого зразка чи дві металеві кнопки, з внутрішнього боку пришито хомутики-утримувачі плаща-накидки. Спинка з відлітною кокеткою. Чохол прямокутної форми із, застібкою на "блискавці" та двома хомутиками для прикріплення на ремені.

  

Мундир (кітель)

Мундир (кітель) може бути трьох видів:

з вовняної тканини світло-сірого, полинового або синього кольору, двобортний, відкритий, напівприлягаючого силуету, з відкладним коміром та лацканами, із застібкою на три ґудзики встановленого зразка. Пілочки з відрізними боковими частинами, виточками по лінії талії, боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка із швом посередині. Рукав з обшлагом. На підкладці з верхніми внутрішніми прорізними кишенями, що застібаються на ґудзики встановленого зразка. Уздовж краю коміра та верхнього краю обшлагів вшито кант малинового або блакитного кольору. На комірі гаптування;

  

з вовняної тканини сірого або синього кольору, однобортний, напівприлягаючого силуету, з відкладним коміром та лацканами, бортовою застібкою посередині на чотири ґудзики встановленого зразка. Пілочки з відрізними боковими частинами, виточками по лінії талії, двома боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка з двома шліцами. На підкладці з верхніми внутрішніми прорізними кишенями, що застібаються на ґудзики встановленого зразка;

  

з вовняної тканини сірого або синього кольору, двобортний, напівприлягаючого силуету, з відкладним коміром та лацканами, бортовою застібкою посередині на три ґудзики встановленого зразка. Пілочки з відрізними боковими частинами, виточками по лінії талії, двома нижніми боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка із швом посередині. На підкладці з верхніми внутрішніми прорізними кишенями, що застібаються на ґудзики встановленого зразка.

  

Тужурка

Тужурка може бути двох видів:

з вовняної тканини чорного кольору, двобортна, відкрита, напівприлягаючого силуету, з відкладним коміром та лацканами, застібкою на чотири ґудзики встановленого зразка. Пілочки з відрізними боковими частинами, виточками по лінії талії, боковими прорізними кишенями з клапанами. На лівій пілочці верхня прорізна кишеня. Спинка з двома шліцами. На рукаві прикріплюються знаки розрізнення. На підкладці верхні внутрішні прорізні кишені. На комірі гаптування або орнаменти з якорями;

  

з вовняної тканини чорного кольору, однобортна, напівприлягаючого силуету, з відкладним коміром та лацканами, бортовою застібкою посередині на три ґудзики встановленого зразка. Пілочки з відрізними боковими частинами, виточками по лінії талії, двома нижніми боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. На лівій пілочці верхня прорізна кишеня з листочкою. Спинка із швом посередині. На рукаві прикріплюються знаки розрізнення. На підкладці, на правій пілочці верхня внутрішня прорізна кишеня, що застібається на ґудзик встановленого зразка. На комірі металеві орнаменти з якорями.

  

Штани

Штани можуть бути двох видів:

з вовняної тканини полинового, світло-сірого або синього кольору з пришивним поясом, кишенями у бокових швах, прорізною кишенею з клапаном на правій задній половинці, що застібається на ґудзик встановленого зразка, внутрішньою навісною петлею, кишенею для годинника у місці пришивання передньої лівої половинки пояса. У бокових швах вшито кант та настрочено лампаси малинового або блакитного кольору. Застібаються на два ґудзики встановленого зразка на поясі і три - чотири ґудзики у середньому шві передніх половинок. Для ременя пришито хомутики. Передні половинки на підкладці, з м'якими складками, задні - з двома виточками;

  

з вовняної тканини сірого, синього або чорного кольору з пришивним поясом, кишенями у бокових швах, прорізною кишенею з клапаном на правій задній половинці, що застібається на ґудзик встановленого зразка з внутрішньою навісною петлею, кишенею для годинника у місці пришивання передньої лівої половинки пояса. У бокових швах кант зеленого кольору. Застібаються на два ґудзики встановленого зразка на поясі і на три - чотири ґудзики встановленого зразка у середньому шві передніх половинок. На поясі пришито хомутики. Передні половинки на підкладці, з м'якими складками, задні - з двома виточками.

  

Спідниця

Спідниця виготовляється з вовняної тканини сірого, синього або чорного кольору, прямого силуету, з пришивним поясом, що застібається на ґудзик встановленого зразка, із застібкою на "блискавці" в середньому шві. Спідниця з виточками - дві на передній половинці, чотири - на задній. Задня половинка із швом посередині, що закінчується шліцею. Низ оброблений швом із закритим зрізом. Спідниця на підкладці.

  

Сорочка

Сорочка виготовляється із сорочкової тканини білого, полинового, сірого, кремового або синього кольору, із застібкою до низу на вісім - дев'ять ґудзиків встановленого зразка: один - на стійці коміра, п'ять - шість - на пілочці, два - на поясі. Пілочки з верхніми накладними кишенями і фігурними клапанами, що застібаються на ґудзики встановленого зразка. Спинка на прямій кокетці, з двома складками. Пояс стягнутий у бокових швах регулівними еластичними стрічками.

Сорочка може бути з довгим та коротким рукавом. З пришивним манжетом, що застібається на ґудзик встановленого зразка. Уздовж шва з'єднання манжет на верхній частині рукава зроблено по одній складці в бік ліктьового шва та в передньому шві. Знизу рукава - шліци, що застібаються на ґудзик встановленого зразка. Комір відкладний з відрізною стійкою. Погони прикріплено двома хомутиками.

  

Теніска трикотажна

Теніска виготовляється з трикотажного полотна сірого, синього або кремового кольору. Комір відкладний з ластика. Пілочка з верхньою застібкою на три ґудзики встановленого зразка. Спинка пряма.

  

Краватка

Краватка може бути двох видів:

з напіввовняної тканини сірого, чорного або синього кольору, з гаптуванням у формі витягнутої трапеції, що закінчується гострим ріжком, з постійним вузлом на шийці та застібкою, що регулюється;

  

з напіввовняної тканини сірого, чорного або синього кольору, у формі "метелика" з симетричними навскісними кінцями та застібкою на металевий гачок і петлю.

  

Кашне

Кашне виготовляється з трикотажного полотна білого, сірого, синього або чорного кольору. Розмір - 130 х 20 сантиметрів.

  

Рукавички шкіряні

Рукавички виготовляються з натуральної шкіри чорного кольору, п'ятипалі. Підкладка з натурального хутра або трикотажна.

  

Рукавички трикотажні

Рукавички виготовляються з напіввовняної пряжі сірого або чорного кольору, подвійні, з прямокутними напульсниками, п'ятипалі.

  

Напівчоботи хромові утеплені

Напівчоботи виготовляються з натуральної шкіри чорного кольору із суцільними союзками, берцями, задниками, підошвою. З внутрішнього боку берців застібки на "блискавці". Устілка та задник - із шкіри. Підошва формована. Кріплення низу клеєпрошивне або рантоклейове. Утеплена підкладка з натурального або штучного хутра.

  

Напівчеревики хромові

Напівчеревики виготовляються з натуральної шкіри чорного, світло-сірого кольору, із суцільними союзками, берцями, задниками, задніми зовнішніми пасками, підошвою. З обох боків берців потайні гумові вставки. Підкладка під союзками з тканини, а під берцями і задниками - із шкіри. Устілка та задник із шкіри. Підошва формована. Кріплення низу клеєпрошивне або рантоклейове.

  

Черевики з високими берцями

Черевики можуть бути двох видів:

з натуральної шкіри чорного кольору, із союзками, берцями, задніми фігурними пасками та підошвою. У передній частині берців блочки та петлі для шнурків. Устілка та задник із шкіри. Підошва з гуми. Кріплення низу клеєпрошивне, рантоклейове або пресоване вулканізацією;

  

з натуральної шкіри та накладних тканевих або шкіряних берців чорного кольору, із союзками, задниками, задніми зовнішніми пасками та підошвою. У передній частині берців блочки та петлі для шнурків. Верхній м'який кант з поролоновою прокладкою. Устілка та задник із шкіри. Підошва з гуми. Кріплення низу клеєпрошивне, рантоклейове або пресоване вулканізацією.

  

Черевики хромові

Черевики виготовляються з натуральної шкіри чорного кольору із суцільними союзками, берцями, підошвою. У передній частині берців блочки для шнурків. Підкладка під союзками та берцями з тканини. Устілка та задник із шкіри. Підошва формована. Кріплення низу клеєпрошивне або рантоклейове.

  

Чобітки хромові утеплені

Чобітки виготовляються з натуральної шкіри чорного кольору. З внутрішнього боку застібка на "блискавці". Підкладка під передом та халявами із штучного хутра. Устілка із шкіри дубльована штучним хутром. Підошва з гуми або формована. Кріплення низу клейове або клеєпрошивне.

  

Туфлі хромові жіночі

Туфлі виготовляються з натуральної шкіри чорного кольору. Підкладка з підкладкової шкіри. Устілка та задник із шкіри. Підошва з гуми або формована. Кріплення низу клейове або клеєпрошивне.

  

Фуфайка

 
Фуфайка виготовляється з бавовняного гладкого або начісного гладкофарбованого трикотажного полотна, із суцільнокроєними передом і спинкою, пришивною горловиною, обробленою гладкофарбованим трикотажним еластичним полотном, з плечовими, боковими швами.

Фуфайка може бути двох видів: з довгим рукавом, з пришивним манжетом (з гладкого та начісного трикотажного полотна) або з коротким рукавом (з гладкого трикотажного полотна).

  

Тільник

Тільник з довгим рукавом виготовляється з бавовняного гладкого або начісного трикотажного полотна, з білими та синіми поперечними смугами однакової ширини, із суцільнокроєним передом і спинкою, з плечовими, боковими швами. Виріз горловини переду і спинки однаковий.

  

Майка-тільник

Виготовляється з бавовняного гладкого трикотажного полотна, з білими та синіми поперечними смугами однакової ширини, із суцільнокроєним передом і спинкою, з плечовими, боковими швами. Виріз горловини переду і спинки однаковий.

  

Кальсони

Кальсони виготовляються з гладкого або начісного бавовняного гладкофарбованого трикотажного полотна, з подвійною ластовицею, обробленим бейкою прорізом між передніми половинками, пришивним трикотажним еластичним полотном уздовж низу. У поясі прокладено еластичну тасьму.

  

Майка

Майка виготовляється з трикотажного гладкофарбованого бавовняного полотна, із суцільнокроєним передом і спинкою, з плечовими та боковими швами.

  

Шкарпетки літні (зимові)

Шкарпетки виготовляються суцільноплетеними з бавовняної або напіввовняної пряжі чорного кольору. Борт виплетено "резинкою".

  

Пояс парадний

Пояс парадний виготовляється із шовкової стрічки з трьома повздовжніми рядами шовкових ниток на підкладці з бавовняної стрічки завширшки 45 міліметрів, з пасовими ременями. На поясі пересувна латунна пряжка, у центрі пряжки рельєфне зображення розетки із стилізованого лаврового листя та малого Державного Герба України.

  

Ремінь поясний з пряжкою

Ремінь може бути двох видів:

з натуральної шкіри коричневого або чорного кольору на підкладці з м'якої шкіри завширшки 45 міліметрів. На ремені латунна пряжка та пересувний хомутик. У центрі пряжки стилізоване зображення малого Державного Герба України;

  

з натуральної шкіри коричневого або чорного кольору на підкладці з м'якої шкіри завширшки 45 міліметрів. На ремені латунна пряжка та пересувний хомутик.

  

Ремінь для штанів

Ремінь виготовляється з натуральної шкіри завширшки 30 міліметрів. Вільний кінець ременя з металевим наконечником. На ремені металева пряжка та пересувний хомутик.

  

Аксельбант

Аксельбант може бути двох видів:

з плетеного шнура та одного металевого наконечника. Прикріплюється до форми одягу військовослужбовця тканинним хлястиком на ґудзик встановленого зразка;

  

з плетеного шнура та двох металевих наконечників. Прикріплюється до форми одягу військовослужбовця тканинним хлястиком на ґудзик встановленого зразка.

 

Сумка польова

Сумка може бути двох видів:

з натуральної шкіри коричневого кольору з кришкою-клапаном, що застібається на ботан з металевою кнопкою. Усередині відкидний клапан, целулоїдна вкладка та фланелева прокладка. На відкидному клапані гнізда для курвіметра, гумки, вимірника та олівців. На зворотному боці сумки два хомутики з напівкільцями для ременя, на яких прикріплюється компас. Наплічний ремінь складається з довгої частини з отворами та короткої з п'ятистінною шпеньковою пряжкою і хомутиком. На кінцях наплічного ременя напівкільця та карабіни для з'єднання їх із сумкою. Фурнітура металева;

  

із штучної шкіри коричневого кольору, кришкою-клапаном, що застібається на ремінець з металевим наконечником крізь металеві пластини. Усередині кишені на передній стінці - гнізда для гумки та олівців. На зворотному боці сумки два хомутики з напівкільцями для ременя, на яких прикріплюється компас. Наплічний ремінь складається з довгої частини з отворами та короткої п'ятистінної шпенькової пряжки і хомутиком. На кінцях наплічного ременя напівкільця та карабіни для з'єднання їх із сумкою. Фурнітура металева.

  

Розвантажувальний жилет

Жилет виготовляється з бавовняної камуфльованої тканини, з центральною застібкою на "блискавці", передня та задня половинки з'єднані між собою текстильною застібкою. Пілочки з кокеткою, верхніми та нижніми накладними кишенями з клапанами для розміщення боєкомплекту. По низу жилета пришито хомутики для ременя поясного.

  

Рюкзак спеціальний

Виготовляється з камуфльованої тканини з плівковим покриттям з кришкою-клапаном у верхній частині, прямокутної форми із зовнішніми боковими кишенями та кишенями для прикріплювання спеціальних засобів, два коротких і один довгий наплічні ремені та ремені для додаткового закріплення на тулубі. Наплічні ремені мають напівкільця та карабіни для з'єднання із рюкзаком. Фурнітура металева та пластмасова.

  

Погони до обмундирування

Погони можуть бути трьох видів:

нашивні - у формі витягнутого чотирикутника з паралельними боковими сторонами, прямокутними нижніми і скошеними або заокругленими верхніми кінцями;

з'ємні - у формі витягнутого чотирикутника або шестикутника, з паралельними боковими сторонами, прямокутними нижніми та трапецієподібними або заокругленими верхніми кінцями, отвором для вушка ґудзика або із зображенням малого Державного Герба України у верхній частині погона та напівхлястиком.

Прикріплюються до форми одягу військовослужбовця з нижньої сторони напівхлястиком та перемичкою;

погон-муфта - у формі витягнутого чотирикутника або шестикутника, з паралельними боковими сторонами, прямокутними нижніми та трапецієподібними, прямокутними або заокругленими верхніми кінцями, без отвору чи з отвором для вушка ґудзика або із зображенням малого Державного Герба України у верхній частині погона.

Поле погона може бути двох видів:

із шовкової стрічки білого, золотистого, світло-сірого, полинового, синього, чорного кольору (з кантом світло-зеленого кольору) або з камуфльованої тканини, вистрочене люрексом чи ниткою полинового кольору з гаптованими зірками або зірками та малим Державним Гербом України;

із шовкової стрічки білого, золотистого, зеленого, світло-сірого, полинового, чорного, синього кольору, з кантом світло-зеленого кольору або з камуфльованої тканини, оздобленої однією або двома шовковим нитками золотистого, синього, чорного, зеленого, жовтого кольору (крім погонів для польового обмундирування), із зірочками для визначення військового звання.

У верхній частині погона малий Державний Герб України.

  

Емблема

Емблема може бути двох видів:

металева або пластмасова у формі кола. У верхній частині малий Державний Герб України, обрамлений лавровим вінком, що прикріплюється гвинтом з гайкою або клямером;

  

металева або пластмасова у формі малого Державного Герба України. Прикріплюється гвинтом з гайкою або клямером.

  

Нарукавний знак

Нарукавний знак може бути двох видів:

із сукняної тканини малинового кольору, гаптований, у формі щита із зображенням малого Державного Герба України, стилізованого Державного Прапора, гілочки калини з ягодами та колоска. У верхній частині напис "УКРАЇНА", у нижній - "ДЕРЖАВНА ПРИКОРДОННА СЛУЖБА";

із сукняної тканини малинового кольору та гуми, у формі щита зеленого кольору, який обрамлено по периметру обідками синього та жовтого кольору. У центрі прапор Держприкордонслужби малинового кольору, із зображенням хреста зеленого кольору, у середині якого медальйон синього кольору, обрамлений вінком з дубового листя, малого Державного Герба України. У кутах хреста два мечі сріблястого кольору. У верхній частині напис золотистого кольору "ДЕРЖАВНА", у нижній - "ПРИКОРДОННА СЛУЖБА".

  

Нарукавний знак морської охорони

Нарукавний знак нашивний, із сукняної тканини чорного кольору або гуми, обрамлений кантами, у формі щита, із зображенням хреста білого кольору на зеленому фоні та прапора синьо-жовтого кольору в лівій верхній частині. У верхній частині напис "УКРАЇНА", а в нижній - "ДЕРЖАВНА ПРИКОРДОННА СЛУЖБА"

  

Нарукавна нашивка

Нарукавна нашивка складається з двох окремих частин:

нашивка у формі напівкола зеленого кольору з обідком золотистого кольору, на синьому фоні напис "УКРАЇНА";

прямокутна нашивка зеленого кольору з обідком золотистого кольору, стрічки жовтого та синього кольору.

  

Нагрудна нашивка

Нагрудна нашивка у формі прямокутника зеленого кольору з обідком золотистого кольору по периметру. Поділено на дві частини: з лівого боку стилізоване зображення хреста зеленого кольору, усередині якого медальйон синього кольору, обрамлений вінком з дубового листя, малого Державного Герба України, у кутах хреста два мечі сріблястого кольору, з правого боку на стрічці синього та жовтого кольору напис "ПРИКОРДОННА СЛУЖБА" та "BORDER GUARD".

  

Нагрудна нашивка із зазначенням
групи крові та резус-фактора

Нагрудна нашивка у формі прямокутника зеленого кольору з обідком золотистого кольору по периметру. У центрі літери золотистого кольору із зазначенням групи крові та резус-фактора.

  

Нарукавний знак
розрізнення адміралів морської охорони

Нарукавний знак нашивний, з металізованої тканини золотистого кольору, галун завширшки 30 та 13 міліметрів, завдовжки 130 міліметрів, над яким зображений малий Державний Герб України, обрамлений двома стилізованими лавровими листками. Кількість та розміщення нашивок - відповідно до військового звання.

  

Нарукавний знак розрізнення офіцерів
корабельного складу морської охорони

Нарукавний знак нашивний, з металізованої або шовкової тканини золотистого кольору, галун завширшки 30, 13 та 7 міліметрів і завдовжки 130 міліметрів, над яким зображення малого Державного Герба України. Кількість та розміщення нашивок - відповідно до військового звання.

  

Нарукавний знак розрізнення
військовослужбовця за контрактом корабельного
складу морської охорони

Нарукавний знак нашивний, з металізованої або шовкової тканини золотистого кольору, у формі кутів завширшки 10 та 7 міліметрів, над якими зображення малого Державного Герба України. Нарукавний знак видається військовослужбовцю відповідно до військового звання.

  

Нарукавний знак
розрізнення курсантів Національної
академії Держприкордонслужби

Нарукавна нашивка із сукна зеленого кольору та шовкової тканини золотистого кольору або гуми у формі кутів завширшки 30 міліметрів. Кількість нарукавних знаків видається курсанту відповідно до курсу навчання.

  

Гаптування на околичці кашкета генерала

Гаптування золотистого кольору у формі вінка з гілочок калини з трьома ягодами, перев'язаного у нижній частині стрічкою.

  

Гаптування на околичці кашкета адмірала

Гаптування золотистого кольору у формі вінка з лаврового листя, перев'язаного в нижній частині стрічкою.

  

Гаптування на козирку кашкета генерала армії,
генерал-полковника, адмірала, віце-адмірала,
контр-адмірала

Гаптування золотистого кольору у формі гаптованого листя калини уздовж краю.

  

Гаптування коміра форми одягу генерала

Гаптування золотистого кольору у формі гілочки калини.

  

Гаптування коміра форми одягу адмірала

Гаптування золотистого кольору у формі якоря із стилізованим зображенням листків калини з обох боків.

  

Гаптування краватки генерала

Гаптування полинового кольору у формі логотипа Держприкордонслужби - прикордонний стовп, стрічки, лаврового листя, стрічки на стовпі, обрамленої обідком.

  

Кокарда до головного убору

Металева, набірна або пластмасова, суцільноштампована, золотистого кольору, у формі вінка з дубового листя, в центрі якого на хресті зеленого кольору зображення стилізованого прикордонного стовпа. Кокарда прикріплюється до головного убору гвинтом з гайкою або клямером.

  

Емблема медичної і ветеринарної служби

Емблема металева або пластмасова, суцільноштампована, у формі овального вінка із стилізованого листя калини, перев'язаного знизу стрічкою. У центрі зображення жезла Асклепія, який обвиває змія.

Прикріплюється до форми одягу військовослужбовця гвинтом з гайкою або клямером.

  

Емблема юридичної служби

Емблема металева або пластмасова, суцільноштампована, у формі овального вінка із стилізованого листя калини, перев'язаного знизу стрічкою. У центрі зображення щита, двох перехрещених мечів.

Прикріплюється до форми одягу військовослужбовця гвинтом з гайкою або клямером.

  

Нашивка для берета

Нашивка із суконної тканини малинового кольору, гаптована, у формі кола, в центрі - зображення рівностороннього хреста зеленого кольору, усередині якого медальйон синього кольору, обрамлений вінком з дубового листя, зображення малого Державного Герба України. У кутах хреста два мечі сріблястого кольору.

  

Емблема морської охорони

Емблема металева, набірна або пластмасова, суцільноштампована, золотистого кольору, форми овального якоря та вінка з лавровим листям, перев'язаного знизу стрічкою. Посередині якоря овал блакитного кольору із зображенням малого Державного Герба України на хресті білого кольору. У верхній частині зображення рози вітрів. Прикріплюється до головного убору гвинтом з гайкою або клямером.

Для головного убору адмірала - емблема гаптована.

  

Емблема авіації

Емблема металева, суцільноштампована або нашивна золотистого кольору, у формі сокола з розгорнутими крилами та гвинта. Прикріплюється до головного убору гвинтом з гайкою або клямером.

Для головного убору генерала - емблема гаптована.

  

Орнамент
для коміра форми одягу старшого та молодшого
офіцерського складу морської охорони

Орнамент металевий або пластмасовий золотистого кольору, у формі кута з лаврового листя. Прикріплюється гвинтом з гайкою або клямером.

  

Якір
на комір форми одягу старшого, молодшого
офіцерського складу та військовослужбовця
за контрактом морської охорони

Якір металевий або пластмасовий, золотистого кольору завдовжки 35 міліметрів. Прикріплюється гвинтом з гайкою або клямером.

  

Орнамент для козирка кашкета старшого та
молодшого корабельного офіцерського
складу, старшого офіцерського складу
морської охорони

Орнамент з металу золотистого кольору у формі напівкола із лаврового листя. Прикріплюється клямером.

  

Затискач до краватки

Затискач металевий або пластмасовий із двох смуг, з'єднаних між собою. На передній смузі стилізоване зображення рівностороннього хреста зеленого кольору, усередині якого медальйон синього кольору, обрамлений вінком з дубового листя, малого Державного Герба України золотистого кольору. У кутах хреста два мечі золотистого кольору.

  

Ґудзики до обмундирування

Ґудзики суцільноштамповані або амінопластові, діаметром 23, 22, 17 та 14 міліметрів золотистого, сірого, захисного, синього або чорного кольору можуть бути трьох видів:

із зображенням малого Державного Герба України та вінка з лаврового листя;

  

із зображенням рівностороннього хреста;

  

із зображенням якоря.

  

Шнур плетений

Шнур виготовляється із шовкової переплетеної нитки золотистого, захисного, сірого, синього або чорного кольору. Має два декоративних вузли та петлі для прикріплення на ґудзиках.

  

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок речового забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби у мирний час

Загальні питання

1. Це Положення визначає порядок речового забезпечення офіцерів, а також солдатів і матросів, сержантів і старшин, що проходять службу за контрактом, та курсантів вищих військових навчальних закладів Держприкордонслужби (далі - військовослужбовці) у мирний час.

2. У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:

норми речового забезпечення - кількість предметів, що видаються у мирний час з розрахунку на одного військовослужбовця в органі Держприкордонслужби або на одне ліжко в лікувальному закладі, а також на одиницю техніки, підрозділ, установу та строк їх носіння (використання);

строк носіння (використання) предметів речового майна - час, установлений нормами речового забезпечення, протягом якого предмет носиться або перебуває у використанні.

3. Метою речового забезпечення Держприкордонслужби є задоволення потреби військовослужбовців у формі одягу, теплих і постільних речах, спорядженні, предметах індивідуального захисту, тканинах, нагрудних та нарукавних знаках і знаках розрізнення, санітарно-господарському майні, спортивному інвентарі та лазне-пральному обслуговуванні особового складу.

В окремих випадках Держприкордонслужба може передавати речове майно іншим військовим формуванням з оплатою його вартості згідно із законодавством.

4. Речове майно поділяється за цільовим призначенням на майно поточного забезпечення та майно непорушних запасів, а за використанням - на майно особистого користування та інвентарне майно.

Майно поточного забезпечення призначено для використання військовослужбовцями.

Майно непорушних запасів призначено для забезпечення мобілізаційного розгортання Держприкордонслужби і створення запасів на особливий період.

5. Речове майно видається органам Держприкордонслужби у встановленому її Адміністрацією порядку відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України норм речового забезпечення військовослужбовців Держприкордонслужби у мирний час та затверджених Адміністрацією норм утримання майна непорушних запасів з розрахунку на одного військовослужбовця в органі Держприкордонслужби або з розрахунку на одне ліжко в лікувальному закладі.

6. Строк носіння (використання) предметів речового майна особистого користування військовослужбовцями (крім курсантів вищих військових навчальних закладів Держприкордонслужби) обчислюється з дня виникнення у них права на його отримання. Облік такого майна ведеться з місяця виникнення права.

Строк носіння (використання) предметів речового майна особистого користування курсантами вищих військових навчальних закладів Держприкордонслужби та інвентарного майна обчислюється з дня фактичної їх видачі для носіння (використання).

Для інвентарного майна сезонного використання строк носіння (використання) протягом одного сезону зараховується за один рік. Час зберігання такого майна на речових складах до строку його носіння або (використання) не зараховується.

7. Строк носіння деяких предметів речового майна установлюється нормами речового забезпечення залежно від групи забезпечення речовим майном, до якої належить орган Держприкордонслужби, в якому військовослужбовець проходить військову службу.

До першої групи забезпечення речовим майном належать прикордонні загони, навчальні центри, авіаційні ескадрильї, Центральна база зберігання, склади пального.

До другої групи забезпечення речовим майном належать:

Адміністрація Держприкордонслужби та її регіональні управління;

Національна академія Держприкордонслужби,. окремі контрольно-пропускні пункти, органи забезпечення;

лікувальні та санаторно-курортні заклади;

інші органи Держприкордонслужби, що не належать до першої групи.

8. Речове майно за нормами забезпечення видається одноразово новосформованим органам Держприкордонслужби, у разі збільшення чисельності військовослужбовців, що розташовуються в гуртожитках, або збільшення в лікувальних та санаторно-курортних закладах кількості ліжок на 20 і більше відсотків. Наступна видача речового майна проводиться не раніше ніж через два роки.

9. Військовослужбовцям видається речове майно та надаються лазне-пральні послуги за рахунок коштів органу Держприкордонслужби, в якому вони проходять військову службу.

10. Строк зберігання речового майна визначається Адміністрацією Держприкордонслужби.

Застаріле та зняте із забезпечення речове майно, технологічне обладнання і технічні засоби, запасні частини та матеріали, строк зберігання в запасі (резерві) яких минув, у разі неможливості проведення їх ремонту, використання за цільовим призначенням або відчуження підлягають списанню та утилізації в установленому порядку.

11. Речове майно особистого користування видається за нормами N 1 - 10, а інвентарне майно - за нормами N 11 - 30.

Порядок застосування норм речового забезпечення встановлюється Адміністрацією Держприкордонслужби.

12. Речове майно видається військовослужбовцям з урахуванням переліку місцевостей з жарким та помірним кліматом.

13. Речове майно особистого користування видається військовослужбовцям (крім курсантів вищих військових навчальних закладів Держприкордонслужби) в їх власність.

14. Курсантам вищих військових навчальних закладів Держприкордонслужби форма одягу та спорядження (крім інвентарних речей, натільної та постільної білизни) видається в їх особисте користування. По закінченні строку носіння (використання) речове майно особистого користування здається на склад в установленому порядку.

У разі втрати такого майна з вини курсанта йому видається майно, що раніше було у користуванні. Вартість втраченого майна утримується з курсанта в установленому порядку.

15. У разі пошкодження (знищення) речового майна особистого користування під час виконання обов'язків військової служби військовослужбовцю видається нове майно.

Порядок видачі нового майна замість пошкодженого (знищеного), строк носіння якого не закінчився, встановляюється Адміністрацією Держприкордонслужби.

16. Знаки розрізнення видаються військовослужбовцю одночасно з предметами форми одягу, на яких передбачено їх носіння.

У разі присвоєння чергового військового звання офіцерові додатково видаються погони у кількості, необхідній для предметів форми одягу, строк носіння яких не закінчився.

У разі присвоєння військовослужбовцю чергового військового звання старшого лейтенанта і полковника його начальникові видається одна пара погонів для вручення. Військовослужбовцю корабельного складу Морської охорони видаються нарукавні знаки розрізнення.

Забезпечення речовим майном

17. У разі переведення військовослужбовців (крім курсантів вищих військових навчальних закладів Держприкордонслужби) для подальшого проходження служби в Збройних Силах, інших військових формуваннях або правоохоронних органах спеціального призначення речове майно, яким вони повинні бути забезпечені відповідно до строку носіння на день переведення, видається за попереднім місцем служби.

За новим місцем служби військовослужбовець (крім курсантів вищих військових навчальних закладів Держприкордонслужби) забезпечується речовим майном на підставі речового атестата з дня включення його до списку особового складу органу Держприкордонслужби.

18. У разі переведення військовослужбовця (крім курсантів вищих військових навчальних закладів Держприкордонслужби) з органів Держприкордонслужби, що належать до першої групи забезпечення, в органи Держприкордонслужби, які належать до другої групи, і навпаки перелік предметів речового майна та строк його носіння визначається з дати включення військовослужбовця до списку особового складу органу Держприкордонслужби, в який він переведений. При цьому за попереднім місцем служби видається майно, яким військовослужбовець повинен бути забезпечений відповідно до строку носіння на день переведення. У речовому атестаті зазначається група забезпечення речовим майном.

За новим місцем служби військовослужбовцю речове майно видається по закінченні строку його носіння (використання), визначеного нормами за попереднім місцем служби. Не отримане за попереднім місцем служби речове майно видається за новим місцем служби на строк, встановлений нормами за попереднім місцем служби.

19. Військовослужбовцям (крім курсантів вищих військових навчальних закладів Держприкордонслужби) за їх бажанням дозволяється починаючи з дня виникнення права на отримання речового майна видавати замість одних предметів, передбачених нормами речового забезпечення, інші, вартість яких не перевищує вартості предметів, що замінюються.

Дія цього пункту поширюється на:

офіцерів, що мають вислугу на військовій службі в Держприкордонслужби не менш як п'ять років;

військовослужбовців, що проходять службу за контрактом, після перших трьох - п'яти років служби за умови подальшого укладення ними контракту про проходження служби.

20. Військовослужбовцям, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною без збереження грошового забезпечення, речове майно не видається і період з часу виникнення права на його отримання у строк носіння не зараховується.

21. У разі присвоєння офіцерові військового звання генерал-майора (контр-адмірала) речове майно, видане під час перебування у попередньому званні, в його забезпечення не зараховується.

За не видане у попередньому військовому званні речове майно може виплачуватися за бажанням офіцера грошова компенсація, розмір якої визначається пропорційно часу, який минув з дня настання права на отримання речового майна до дати присвоєння військового звання генерал-майора (контр-адмірала), або видаватися інше речове майно на суму грошової компенсації.

22. Одяг для військовослужбовців, що мають різні військові звання, виготовляється з різних за видами тканин. Перелік тканин відповідних видів затверджується Адміністрацією Держприкордонслужби.

23. Речове майно особистого користування видається офіцерам у готовому вигляді або виготовляється в ательє за індивідуальним замовленням з оплатою його пошиття за рахунок Держприкордонслужби.

Іншим військовослужбовцям речове майно особистого користування видається у готовому вигляді. Якщо підібрати окремі предмети за розміром і зростом немає змоги, проводиться їх припасування або організовується пошиття в ательє з оплатою вартості наданих послуг у встановленому Адміністрацією Держприкордонслужби порядку.

24. Військовослужбовцям, звільненим у запас або відставку з правом носіння форми одягу, може видаватися за їх згодою речове майно, яке вони не отримали під час звільнення, або виплачується грошова компенсація. Військовослужбовцям, звільненим у запас або відставку після закінчення строку контракту, за не отримане протягом дії контракту речове майно виплачується грошова компенсація пропорційно часу, який минув з дня виникнення права на отримання майна до дати закінчення контракту, або видається інше речове майно на суму грошової компенсації.

25. У разі звільнення в запас військовослужбовцю видається речовий атестат. Якщо протягом 12 місяців після звільнення військовослужбовець буде призваний із запасу (резерву) або прийнятий на військову службу, до норми його забезпечення зараховується раніше отримане речове майно.

26. Військовослужбовцям, що звільняються в запас або відставку без права носіння військової форми одягу, виплачується грошова компенсація за нестримане речове майно або за їх згодою видається речове майно на суму грошової компенсації пропорційно часу, який минув з дня виникнення права на отримання речового майна до дати підписання наказу про звільнення або закінчення контракту.

27. У разі звільнення військовослужбовця за службовою невідповідністю, у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту, засудженням до позбавлення волі або обмеженням волі за вироком суду, що набрав законної сили, вартість виданих їм предметів речового майна, строк носіння яких не закінчився, утримується з нього з урахуванням зносу.

28. За речове майно, яке військовослужбовець (крім курсантів вищих військових навчальних закладів Держприкордонслужби) не отримав у зв'язку із смертю, його спадкоємцям виплачується грошова компенсація.

Забезпечення інвентарним майном

29. Інвентарне майно, до якого належать теплі і постільні речі, табірні та спеціальні намети, спеціальний одяг і льотно-технічне обмундирування, засоби індивідуального захисту, санітарно-господарське майно, спортивний інвентар та музичні інструменти, видається тільки у тимчасове використання.

30. Теплі речі за військовослужбовцями не закріплюються. Порядок їх використання встановлюється начальником органу Держприкордонслужби. По закінченні зимової пори теплі речі вилучаються у військовослужбовців, піддаються хімічному чищенню, ремонтуються та здаються для зберігання на речовий склад органу Держприкордонслужби.

31. Постільними речами забезпечуються військовослужбовці, що:

розташовуються в гуртожитках, спеціально пристосованих казармах чи на кораблях;

несуть чергування;

під час розташування у польових умовах.

32. Табірні та спеціальні намети видаються в експлуатацію для розташування військовослужбовців у польових умовах, а також під час проведення робіт у таких умовах.

33. Спеціальний одяг видається тільки військовослужбовцям, зайнятим на роботах з експлуатації, обслуговування і ремонту військової техніки, інших роботах.

34. Льотно-технічне обмундирування видається військовослужбовцям в особисте користування.

У разі звільнення військовослужбовця у запас або відставку за його бажанням льотно-технічне обмундирування може не здаватися, а сума, нарахована на залишкову вартість обмундирування, може зараховуватися замість нестриманих предметів речового майна, передбачених основними нормами речового забезпечення.

35. Панцирними жилетами, кулезахисними шоломами та іншими предметами індивідуального захисту забезпечуються військовослужбовці, що несуть службу з охорони державного кордону, та особовий склад воєнізованої охорони у разі несення служби з охорони військових об'єктів. Порядок використання зазначених предметів встановлюється начальником органу Держприкордонслужби.

36. Музичними інструментами забезпечуються органи Держприкордонслужби, штатом яких передбачений військовий оркестр.

 

НОРМИ
забезпечення речовим майном військовослужбовців
 Держприкордонслужби у мирний час

Норма N 1
забезпечення речовим майном генералів
 Держприкордонслужби

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Обмундирування 

  

  

  

1. Кашкет 

2. Кашкет бавовняний 

3. Шапка з каракулю 

  

4. Пальто зимове з каракулевим коміром 

  

5. Плащ (куртка) демісезонна 

  

6. Джемпер 

  

7. Плащ-накидка (костюм дощовий) 

  

8. Мундир і штани 

9. Кітель 

10. Штани 

  

11. Куртка і штани 

  

12. Сорочка 

13. Краватка 

  

14. Кашне 

  

15. Рукавички шкіряні 

  

16. Рукавички бавовняні білого кольору 

  

17. Куртка хутряна 

18. Костюм (куртка і штани) бавовняний 

Взуття 

  

  

  

19. Напівчоботи хромові утеплені 

  

20. Напівчеревики хромові 

  

21. Черевики з високими берцями 

Білизна 

  

  

  

22. Білизна натільна 

  

23. Шкарпетки літні 

  

Спорядження 

  

  

  

24. Пояс парадний з пряжкою 

  

25. Ремінь поясний з пряжкою 

10 

  

26. Аксельбант з двома наконечниками 

  

Примітки: 

1. Голові Служби та його заступникам видаються кашкет - три на три роки, мундир і штани - два комплекти на чотири роки, кітель - два на три роки, сорочка - чотири на один рік.

2. Генералам, які отримують льотно-технічне обмундирування, кашкет і костюм бавовняний, куртка і черевики з високими берцями не видаються. 

Норма N 2
забезпечення речовим майном офіцерів,
 військовослужбовців, що проходять військову
 службу за контрактом в Держприкордонслужбі

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

перша група забезпечення 

друга група забезпечення 

Обмундирування 

  

  

  

  

1. Кашкет 

  

2. Берет (кашкет бавовняний) 

3. Блайзер (пілотка) 

4. Шапка з каракулю 

5. Шапка з овчини 

6. Пальто зимове 

  

7. Куртка утеплена спеціальна 

3, 5 

8. Куртка демісезонна 

  

9. Куртка демісезонна спеціальна 

  

10. Куртка вітрозахисна 

  

11. Костюм дощовий 

  

12. Джемпер (светр) 

13. Кітель і штани 

  

14. Штани 

  

15. Сорочка 

  

16. Теніска трикотажна 

  

17. Краватка 

  

18. Кашне 

  

19. Рукавички шкіряні 

  

20. Комбінезон (куртка та штани) спеціальний 

3, 5 

21. Костюм (куртка та штани) бавовняний 

  

3, 5 

22. Куртка утеплена бавовняна 

  

Взуття 

  

  

  

  

23. Напівчоботи хромові утеплені 

24. Напівчеревики хромові 

  

25. Черевики з високими берцями 

Білизна 

  

  

  

  

26. Фуфайка з короткими рукавами 

  

27. Білизна натільна 

  

28. Білизна тепла 

  

29. Шкарпетки літні 

  

30. Шкарпетки зимові 

  

Спорядження 

  

  

  

  

31. Ремінь поясний з пряжкою 

32. Пояс парадний з пряжкою 

12 

12 

  

За цією нормою також забезпечуються солдати і сержанти, що проходять службу за контрактом після трьох - п'яти років служби.

Примітки: 

1. Дозволяється видавати замість берета кашкет бавовняний. Пілотка видається військовослужбовцям авіації.

2. Шапка з каракулю видається тільки полковникам, при цьому строк носіння шапки з овчини збільшується до п'яти років.

3. Офіцерам, військовослужбовцям, що проходять військову службу за контрактом та отримують льотно-технічне обмундирування, напівчоботи хромові утеплені видаються на два роки, ремінь поясний - на десять років. Куртка утеплена спеціальна, комбінезон (куртка та штани) спеціальний, куртка утеплена бавовняна, костюм бавовняний, черевики з високими берцями не видаються.

4. Замість джемпера дозволяється видавати светр.

5. Військовослужбовцям мобільних підрозділів замість комбінезона (куртки та штанів) спеціального, куртки утепленої спеціальної видаються костюм (куртка та штани) бавовняні та куртка утеплена бавовняна. 

Норма N 3
забезпечення речовим майном солдатів і сержантів,
 що проходять службу протягом першого строку контракту
 у Держприкордонслужбі

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Обмундирування 

  

  

  

1. Кашкет 

  

2. Берет (кашкет бавовняний) 

1,5 

3. Блайзер (пілотка) 

  

4. Шапка з штучного хутра 

  

5. Куртка утеплена спеціальна 

2, 6 

6. Куртка демісезонна спеціальна 

7. Костюм дощовий 

8. Джемпер (светр) 

9. Кітель і штани 

  

10. Штани 

  

11. Сорочка 

  

12. Теніска трикотажна 

  

13. Краватка 

  

14. Кашне 

  

15. Рукавички шкіряні 

16. Комбінезон (куртка та штани) спеціальний 

2, 6 

17. Костюм (куртка та штани) бавовняний 

2, 6 

18. Куртка утеплена бавовняна 

2, 6 

Взуття 

  

  

  

19. Напівчоботи хромові утеплені 

20. Напівчеревики хромові 

  

21. Черевики з високими берцями 

22. Тапочки казарменні 

Білизна 

  

  

  

23. Фуфайка з короткими рукавами 

  

24. Труси 

  

25. Білизна натільна 

  

26. Білизна тепла 

  

27. Шкарпетки літні 

  

28. Шкарпетки зимові 

  

Спорядження 

  

  

  

29. Ремінь поясний з пряжкою 

Військовослужбовці, що проходять службу за контрактом і зараховані до військових навчальних закладів.

Примітки: 

1. Дозволяється видавати замість берета кашкет бавовняний. Пілотка видається військовослужбовцям авіації.

2. Військовослужбовцям мобільних підрозділів замість куртки утепленої спеціальної, комбінезона (куртки та штанів) спеціального видаються костюм (куртка та штани) бавовняні та куртка утеплена бавовняна.

3. Військовослужбовцям авіації дозволяється видавати куртку демісезонну замість куртки демісезонної спеціальної.

4. Військовослужбовцям після перших трьох років строк носіння костюма дощового, рукавичок шкіряних продовжується до встановлених нормою строків носіння для відповідних груп забезпечення.

5. Замість джемпера дозволяється видавати светр.

6. Військовослужбовцям, що отримують льотно-технічне речове майно, напівчоботи хромові утеплені видаються на два роки, ремінь поясний - на десять років. Куртка утеплена спеціальна, комбінезон (куртка та штани) спеціальний, куртка утеплена бавовняна, костюм бавовняний, черевики з високими берцями не видаються.

7. Тапочки казармені видаються тільки тим військовослужбовцям, що розташовуються у спеціально пристосованих казармах. 

Норма N 4
забезпечення речовим майном офіцерів, солдатів і сержантів-жінок,
 що проходять службу за контрактом у Держприкордонслужбі

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

перша група забезпечення 

друга група забезпечення 

Обмундирування 

  

  

  

  

1. Капелюх 

  

2. Берет 

  

3. Блайзер 

  

4. Пілотка 

  

5. Шапка з каракулю 

6. Шапка з овчини 

7. Пальто зимове 

  

8. Куртка утеплена спеціальна 

  

9. Куртка демісезонна 

  

10. Куртка демісезонна спеціальна 

  

11. Куртка вітрозахисна 

  

12. Костюм дощовий 

  

13. Джемпер (светр) 

14. Кітель і спідниця (штани) 

  

15. Спідниця (штани) 

  

16. Сорочка 

  

17. Теніска трикотажна 

  

18. Краватка 

  

19. Кашне 

  

20. Рукавички шкіряні 

  

21. Комбінезон (куртка та штани) спеціальний 

  

Взуття 

  

  

  

  

22. Чобітки хромові утеплені 

  

23. Туфлі хромові 

  

24. Черевики з високими берцями 

  

Білизна 

  

  

  

  

25. Фуфайка з короткими рукавами 

  

26. Фуфайка з довгими рукавами 

  

27. Шкарпетки літні 

  

28. Шкарпетки зимові 

  

Спорядження 

  

  

  

  

29. Ремінь поясний з пряжкою 

  

Примітки: 

1. Шапка з каракулю видається тільки полковникам, при цьому строк носіння шапки з овчини збільшується до семи років.

2. Замість джемпера дозволяється видавати светр. 

Норма N 5
забезпечення речовим майном курсантів вищих
 військових навчальних закладів Держприкордонслужби

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Обмундирування 

  

  

  

1. Берет 

  

2. Кашкет 

  

3. Шапка з овчини 

  

4. Пальто зимове 

  

5. Кітель і штани 

  

6. Сорочка 

  

7. Краватка 

  

8. Кашне 

  

9. Рукавички трикотажні 

  

10. Рукавиці бавовняні теплі 

11. Комбінезон (куртка та штани) спеціальний 

6 місяців 

12. Куртка утеплена бавовняна 

  

13. Верх до куртки утепленої 

14. Костюм (куртка та штани) бавовняний 

Взуття 

  

  

  

15. Черевики хромові 

  

16. Черевики з високими берцями 

8 місяців 

  

17. Тапочки казармені 

  

Білизна 

  

  

  

18. Фуфайка з короткими рукавами 

19. Труси 

20. Білизна натільна 

  

21. Білизна тепла 

  

22. Рушник (у тому числі для лазні) 

6 місяців 

23. Шкарпетки літні 

12 

24. Шкарпетки зимові 

  

Спорядження 

  

  

  

25. Ремінь поясний з пряжкою 

  

26. Ремінь до штанів 

  

Курсанти з числа військовослужбовців, що проходять службу за контрактом, забезпечуються за першою групою.

Примітки: 

1. Рукавиці бавовняні теплі виготовляються речовою майстернею військового навчального закладу.

2. На останньому році навчання комбінезон (куртка та штани) спеціальний видається на один рік.

3. Знімний верх до куртки утепленої бавовняної видається на третьому році навчання.

4. Костюм (куртка та штани) бавовняний видається курсантам для використання його на польових заняттях та в якості робочого одягу.

5. На останньому році навчання видаються два рушники і шість пар шкарпеток літніх. Фуфайки з короткими рукавами і труси не видаються. 

Норма N 6
забезпечення речовим майном курсантів-жінок вищих військових
 навчальних закладів Держприкордонслужби

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Обмундирування 

  

  

  

1. Берет 

  

2. Пілотка 

  

3. Шапка з овчини 

  

4. Пальто зимове 

  

5. Кітель і штани (спідниця) 

  

6. Сорочка 

  

7. Краватка 

  

8. Кашне 

  

9. Рукавички трикотажні 

  

10. Комбінезон (куртка та штани) спеціальний 

6 місяців 

11. Куртка утеплена бавовняна 

  

12. Верх до куртки утепленої 

Взуття 

  

  

  

13. Чобітки хромові утеплені 

  

14. Туфлі хромові 

  

15. Черевики з високими берцями 

  

Білизна 

  

  

  

16. Фуфайка з короткими рукавами 

  

17. Фуфайка з довгими рукавами 

  

18. Рушник 

  

19. Шкарпетки літні 

12 

  

20. Шкарпетки зимові 

  

Спорядження 

  

  

  

21. Ремінь поясний з пряжкою 

  

22. Ремінь до штанів 

  

Курсанти-жінки з числа військовослужбовців, що проходять службу за контрактом, забезпечуються за першою групою.

Куртка утеплена бавовняна, верх знімний до куртки утепленої бавовняної видаються курсантам-жінкам як інвентарні речі.

Примітки: 

1. На останньому році навчання комбінезон (куртка та штани) спеціальний видається на один рік.

2. Знімний верх до куртки утепленої бавовняної видається на третьому році навчання. 

Норма N 7
забезпечення речовим майном адміралів
 морської охорони Держприкордонслужби

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Обмундирування 

  

  

  

1. Кашкет 

  

2. Кашкет літній з двома чохлами 

  

3. Шапка з каракулю 

  

4. Пальто зимове з каракулевим коміром 

  

5. Плащ (куртка демісезонна) демісезонний 

  

6. Джемпер 

  

7. Плащ-накидка (костюм дощовий) 

  

8. Тужурка і штани 

  

9. Тужурка 

10. Штани 

  

11. Куртка і штани 

  

12. Сорочка 

  

13. Краватка 

  

14. Кашне 

  

15. Рукавички шкіряні 

  

16. Рукавички бавовняні білого кольору 

  

Взуття 

  

  

  

17. Напівчоботи хромові утеплені 

  

18. Черевики хромові 

  

Білизна 

  

  

  

19. Тільник без рукавів 

  

20. Тільник з рукавами 

  

21. Шкарпетки літні 

  

Спорядження 

  

  

  

22. Пояс парадний з пряжкою 

  

23. Аксельбант з двома наконечниками 

  

Адміралам для участі в навчально-тренувальних та стройових заходах дозволяється видавати кашкет бавовняний - на п'ять років, костюм (куртка і штани) бавовняний - на три роки, куртку хутряну - на шість років, черевики з високими берцями - одну пару на п'ять років з продовженням на один рік носіння кашкета, шапки з каракулю, пальта зимового, куртки і штанів, напівчобіт хромових утеплених.

Норма N 8
забезпечення речовим майном офіцерів, матросів і старшин, що проходять
 службу за контрактом, морської охорони Держприкордонслужби

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Обмундирування 

  

  

  

1. Кашкет 

  

2. Кашкет літній з двома чохлами 

  

3. Блайзер 

  

4. Шапка з каракулю із шкіряним верхом 

5. Шапка з овчини із шкіряним верхом 

  

6. Пальто зимове 

  

7. Куртка демісезонна 

  

8. Куртка вітрозахисна 

  

9. Костюм дощовий 

  

10. Джемпер (светр) 

11. Тужурка і штани 

  

12. Штани 

  

13. Сорочка 

  

14. Теніска трикотажна 

  

15. Краватка 

  

16. Кашне 

  

17. Рукавички шкіряні 

  

Взуття 

  

  

  

18. Напівчоботи хромові утеплені 

  

19. Напівчеревики хромові 

  

Білизна 

  

  

  

20. Тільник без рукавів 

  

21. Тільник з рукавами 

  

22. Кальсони 

  

23. Тільник з рукавами теплий 

  

24. Кальсони теплі 

  

25. Шкарпетки літні 

  

26. Шкарпетки зимові 

  

Спорядження 

  

  

  

27. Ремінь поясний з пряжкою 

  

28. Пояс парадний з пряжкою 

12 

  

За цією нормою також забезпечуються матроси і старшини, що проходять службу за контрактом після трьох - п'яти років служби.

Примітки: 

1. Шапка з каракулю із шкіряним верхом видається капітанам 1 рангу.

2. Замість джемпера дозволяється видавати светр. 

Норма N 9
забезпечення речовим майном матросів і старшин,
 що проходять службу протягом першого строку контракту
 у морській охороні Держприкордонслужби

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Обмундирування 

  

  

  

1. Кашкет 

  

2. Кашкет літній з двома чохлами 

  

3. Берет 

1,5 

  

4. Блайзер 

  

5. Шапка з овчини з сукняним верхом 

  

6. Куртка утеплена спеціальна 

  

7. Куртка демісезонна 

  

8. Костюм дощовий 

9. Джемпер (светр) 

10. Тужурка і штани 

  

11. Штани 

  

12. Сорочка 

  

13. Теніска трикотажна 

  

14. Краватка 

  

15. Кашне 

  

16. Рукавички шкіряні 

17. Плаття робоче 

  

18. Комір формений 

  

Взуття 

  

  

  

19. Напівчоботи хромові утеплені 

  

20. Напівчеревики хромові 

  

21. Тапочки казарменні 

Білизна 

  

  

  

22. Тільник без рукавів 

  

23. Тільник з рукавами 

  

24. Тільник з рукавами теплий 

  

25. Труси 

  

26. Кальсони 

  

27. Кальсони теплі 

  

28. Шкарпетки літні 

  

29. Шкарпетки зимові 

  

Спорядження 

  

  

  

30. Ремінь поясний з пряжкою 

Військовослужбовці, що проходять службу за контрактом і зараховані у військові навчальні заклади, забезпечуються за цією нормою до закінчення дії першого контракту.

Примітки: 

1. Військовослужбовцям після перших трьох років строк носіння костюма дощового, рукавичок шкіряних та ременя поясного з пряжкою продовжується до встановлених нормою строків.

2. Замість джемпера дозволяється видавати светр.

3. Тапочки казармені видаються тільки тим військовослужбовцям, що розміщуються у спеціально пристосованих казармах. 

Норма N 10
забезпечення речовим майном офіцерів, та
 військовослужбовців-жінок, що проходять службу за контрактом
 у морській охороні Держприкордонслужби

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Обмундирування 

  

  

  

1. Капелюх 

  

2. Берет 

  

3. Блайзер 

  

4. Пілотка 

  

5. Шапка з каракулю із шкіряним верхом 

6. Шапка з овчини із шкіряним верхом 

  

7. Пальто зимове 

  

8. Куртка демісезонна 

  

9. Куртка вітрозахисна 

  

10. Костюм дощовий 

  

11. Джемпер (светр) 

  

12. Тужурка і спідниця (штани) 

  

13. Спідниця (штани) 

  

14. Сорочка 

  

15. Теніска трикотажна 

  

16. Краватка 

  

17. Кашне 

  

18. Рукавички шкіряні 

  

Взуття 

  

  

  

19. Чобітки хромові утеплені 

  

20. Туфлі хромові 

  

Білизна 

  

  

  

21. Тільник без рукавів 

  

22. Тільник з рукавами 

  

23. Шкарпетки літні 

  

24. Шкарпетки зимові 

  

Спорядження 

  

  

  

25. Ремінь поясний з пряжкою 

  

Примітки: 

1. Шапка з каракулю із шкіряним верхом видається капітанам 1 рангу.

2. Замість джемпера дозволяється видавати светр. 

Норма N 11
забезпечення спорядженням, постільними речами та
 предметами індивідуального захисту військовослужбовців
 Держприкордонслужби
(інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Спорядження 

  

  

  

1. Пояс парадний з пряжкою 

2. Аксельбант з одним наконечником 

3. Жилет розвантажувальний 

4. Шапка-феска трикотажна 

5. Сумка польова 

3, 5 

6. Рукавички білого кольору 

7. Рюкзак спеціальний (мішок речовий) 

1

8. Сумка для речей 

9. Навіси на ремінь поясний для спеціальних засобів 

10. Плащ-накидка (плащ-намет) 

11. Костюм маскувальний літній 

12. Костюм маскувальний зимовий 

Постільні речі* 

  

  

  

13. Подушка 

  

14. Наволочка верхня на подушку 

15. Матрац ватяний 

  

16. Простирадло 

17. Ковдра напіввовняна 

  

Предмети індивідуального захисту 

 

 

 

18. Шолом кулезахисний 

10 

10 

19. Чохол до шолома кулезахисного 

10 

20. Панцирний жилет 

10 

11 

____________
* Постільними речами забезпечуються:

курсанти військових навчальних закладів у разі розташування в казармі;

офіцери, військовослужбовці, що проходять службу за контрактом, у разі розташування в спеціально пристосованих казармах, на кораблях, а також у місцях несення цілодобового чергування;

військовослужбовці у разі розташування на полігонах і навчальних центрах.

Примітки: 

1. Пояс парадний з пряжкою, аксельбант з одним наконечником і рукавички бавовняні білого кольору видаються у тимчасове користування військовослужбовцям, які беруть участь у парадах за окремими наказами Адміністрації Держприкордонслужби та органів охорони.

Крім того, пояс парадний з пряжкою, аксельбант з одним наконечником видаються у органах охорони на 20 відсотків спискової чисельності особового складу для проведення святкових заходів та для чергової служби.

2. Жилети розвантажувальні, шапки-фески видаються військовослужбовцям на 100 відсотків спискової чисельності особового складу підрозділу. Не видаються військовослужбовцям, які належать до другої групи забезпечення.

3. Сумка польова видається сержантам на п'ять років, курсантам військових навчальних закладів - на строк навчання.

4. Рюкзак спеціальний (мішок речовий) видається на 100 відсотків спискової чисельності особового складу мобільних підрозділів три роки, курсантам військових навчальних закладів - на строк навчання.

5. Сумка польова, сумка для речей офіцерам, військовослужбовцям, що проходять службу за контрактом, видається за плату або в рахунок належних до видачі інших предметів.

6. Навіси на ремінь поясний для спеціальних засобів видаються на 50 відсотків спискової чисельності особового складу підрозділів охорони кордону.

7. Плащ-накидка (плащ-намет) видається курсантам військових навчальних закладів.

8. Костюм маскувальний літній (зимовий) видається на 100 відсотків спискової чисельності особового складу мобільних підрозділів.

9. Для досягнення встановленої норми утримання предметів постільної білизни на одну особу мінімальний строк експлуатації (використання) збільшується від зазначеного у нормі забезпечення: простирадл - до трьох років, наволочок - до двох років.

10. Шоломи кулезахисні видаються усім категоріям військовослужбовців. Строк експлуатації підборідного ремінця і підтулейного пристрою - п'ять років.

11. Панцирні жилети закладаються на зберігання у кількості, що дорівнює 20 відсоткам особового складу. 

Норма N 12
теплими речами військовослужбовців
 Держприкордонслужби
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

1. Кожух 

2. Валянки 

3. Штани утеплені 

4. Плащ прогумований 

5. Чоботи гумові 

6. Мішок спальний 

7. Куртка утеплена бавовняна 

8. Костюм (куртка і штани) бавовняні 

Примітки: 

1. Кожух, валянки, штани утеплені, плащ прогумований, чоботи гумові видаються на 50 відсотків спискової чисельності особового складу підрозділів, а у гірських підрозділах - на 100 відсотків.

2. Мішок спальний видається на 30 відсотків спискової чисельності особового складу підрозділів, а у гірських та мобільних підрозділах - на 100 відсотків.

3. Куртка утеплена чорного кольору видається як інвентарне майно з строком носіння два роки, костюм (куртка і брюки) бавовняний чорного кольору видається як інвентарне майно з строком носіння один рік на 50 відсотків чисельності військовослужбовців підрозділів прикордонного контролю. 

Норма N 13
забезпечення льотним одягом військовослужбовців
 льотного та інженерно-технічного складу авіації Держприкордонслужби
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

1. Куртка на хутрі 

  

2. Куртка шкіряна 

  

3. Комбінезон (куртка та штани) спеціальний 

  

4. Комбінезон льотний 

  

5. Черевики польотні 

  

6. Черевики польотні полегшені 

  

7. Шоломофон шкіряний зимовий 

8. Шоломофон шкіряний літній або полегшений із сіткою 

9. Гермошолом  

15 

10. Підшоломник бавовняний 

  

11. Рукавички польотні 

  

Льотний одяг за цією нормою видається:

військовослужбовцям льотного складу, що входять до екіпажу літального апарату;

інженерно-технічному складу авіації.

Льотний одяг (за винятком шоломофона шкіряного зимового, шоломофона шкіряного літнього або полегшеного із сіткою, гермошолома, рукавичок польотних) дозволяється залишати у власності офіцерів, прапорщиків і військовослужбовців, що проходять службу за контрактом, за 25 відсотків вартості нового майна, якщо льотний одяг використовувався за прямим призначенням і фактичні строки носіння перевищують встановлені нормою не менш як на шість місяців.

Примітка: 

Шоломофон шкіряний зимовий, шоломофон шкіряний літній або полегшений із сіткою, гермошолом, рукавички польотні видаються військовослужбовцям льотного складу, що входять до екіпажу літального апарату. 

Норма N 14
забезпечення спецодягом військовослужбовців надводних
 кораблів Морської охорони Держприкордонслужби
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

1. Кашкет з козирком (блайзер) 

  

2. Костюм (куртка і штани) з водостійкої тканини з утеплювачем 

3. Костюм (куртка і штани) штормовий 

4. Костюм для спеціалістів 

5. Светр вовняний 

6. Рукавиці брезентові 

3 місяці 

7. Черевики прогарні 

8. Черевики з високими берцями 

9. Куртка літня з короткими рукавами 

  

10. Шорти 

  

11. Сандалети шкіряні 

  

За цією нормою забезпечуються військовослужбовці надводних кораблів усіх класів, у тому числі катерів та малих надводних кораблів.

Примітки: 

1. Костюм (куртка і штани) з водостійкої тканини та костюм (куртка і штани) штормовий видаються: на кораблях - тільки особовому складу верхніх команд і відкритих бойових постів, а на катерах і малих надводних кораблях - усьому особовому складу.

2. Костюм для спеціалістів видається: на кораблях - усьому особовому складу, крім командира корабля, його заступника та кока, на катерах - усьому особовому складу.

3. Светр вовняний видається всьому особовому складу кораблів та катерів.

4. Рукавиці брезентові видаються: на кораблях - всьому особовому складу, крім командира корабля, його заступника та кока, на катерах - усьому особовому складу, крім командира катера.

5. Черевики прогарні видаються тільки трюмним і котельним машиністам

6. Черевики з високими берцями видаються: на надводних кораблях - особовому складу верхніх команд, а на катерах - усьому особовому складу. 

Норма N 15
забезпечення військовослужбовців,
 що проходять службу на о. Зміїний, о. Тузла,
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

1. Кашкет з козирком (блайзер) 

  

2. Куртка літня з короткими рукавами 

  

3. Шорти 

  

4. Фуфайка з погончиками 

  

5. Черевики з високими берцями 

  

Норма N 16
забезпечення речовим і санітарно-господарським майном
 лікувальних закладів Держприкордонслужби
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одне ліжко, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Норма утримання на одне ліжко, штук, пар, комплектів 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Верхній одяг і білизна 

  

  

  

  

1. Костюм (куртка і штани) госпітальний 

  

2. Білизна натільна 

1, 6 

3. Білизна тепла 

4. Сорочка бавовняна 

5. Халат медичний 

2, 3 

6. Рушник 

7. Рушник махровий 

  

8. Шкарпетки літні 

  

Постільні речі 

  

  

  

  

9. Наволочка верхня на подушку 

3, 4, 6 

10. Подушка пір'яна 

10 

11. Простирадло 

3, 4, 6 

12. Підковдра 

1,5 

  

13. Матрац ватяний 

1,5 

  

14. Ковдра напіввовняна 

1,5 

  

Теплі речі 

  

  

  

  

15. Костюм (куртка і штани) теплий госпітальний 

  

16. Халат госпітальний 

Взуття 

  

  

  

  

17. Валянки 

  

18. Туфлі госпітальні (тапочки) 

  

За цією нормою забезпечуються військові госпіталі та клініки (крім Центрального клінічного госпіталю), лазарети і медичні пункти.

Кімнати лікарів і діагностичних відділень забезпечуються з розрахунку десять серветок на одну кушетку на два роки.

Примітки: 

1. Замість білизни теплої дозволяється видавати білизну натільну.

2. Халати медичні видаються тільки для осіб, які відвідують хворих у госпіталях і лазаретах, на 20 відсотків штатної кількості ліжок.

3. Для операційних і перев'язочних потреб на один рік додатково видаються халати медичні і рушники по одній штуці на 40 відсотків, простирадла і наволочки по одній штуці на 50 відсотків штатної кількості ліжок у госпіталях і лазаретах, а також тканина бавовняна - 40 метрів на один рік на одне штатне ліжко.

4. Лікувально-діагностичні кімнати та кімнати лікарів поліклінік, фізіотерапевтичних відділень (кімнат) госпіталів забезпечуються з розрахунку на одну кушетку: простирадла і наволочки - по дві штуки на один рік, подушка пір'яна - одна штука. Медичним пунктам органів охорони подушки пір'яні видаються з розрахунку одна штука на десять років на одне ліжко.

5. Халат госпітальний та валянки видаються тільки госпіталям та клінікам на 50 відсотків.

6. Для інфекційних відділень госпіталів додатково видаються на одне штатне ліжко: білизна натільна - два комплекти, наволочки - дві штуки, простирадла - дві штуки на один рік.

7. Сорочка бавовняна видається в реанімаційних, хірургічних та інфекційних відділеннях. 

Норма N 17
забезпечення речовим, санітарно-господарським майном
 Центрального клінічного госпіталю Держприкордонслужби
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одне ліжко, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Норма утримання на одне ліжко, штук, пар, комплектів 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Верхній одяг і білизна 

  

  

  

  

1. Костюм (куртка і штани) госпітальний 

2. Халат жіночий госпітальний 

3. Халат утеплений жіночий госпітальний 

4. Білизна натільна 

5. Білизна тепла 

6. Сорочка бавовняна 

7. Шкарпетки літні 

10 

  

8. Рушник 

  

9. Рушник махровий 

  

10. Рушник процедурний махровий 

11. Рушник кухонний 

Постільні речі 

  

  

  

  

12. Простирадло 

  

13. Підковдра 

  

14. Наволочка верхня на подушку 

  

15. Подушка пір'яна 

10 

  

16. Матрац ватяний 

  

17. Ковдра літня (покривало) 

  

18. Ковдра напіввовняна 

  

або вовняна 

10 

  

19. Килимок приліжковий 

10 

  

20. Серветка на подушку 

Теплі речі 

  

  

  

  

21. Костюм (куртка і штани) теплий госпітальний 

  

22. Халат госпітальний 

  

Взуття 

  

  

  

  

23. Валянки 

24. Туфлі госпітальні (тапочки) 

  

Для відділень хірургічного профілю 

 

 

 

 

25. Рушник 

 2

26. Простирадло 

 2

27. Наволочка верхня на подушку 

28. Ковпак медичний 

 1

29. Халат медичний 

 1

30. Сорочка для хірурга 

 1

  

31. Штани для хірурга 

 1

  

32. Бахіли для хірурга 

 1

Диспансерні і лікувально-діагностичні відділення (кімнати) забезпечуються з розрахунку на одну кушетку: подушка - одна штука на десять років, килимок при ліжковий - одна штука на десять років, простирадла і наволочки - по дві штуки на один рік, рушник махровий - одна штука на один рік, серветки - двадцять штук на два роки.

Для операційних і перев'язочних потреб додатково видається тканина бавовняна - сорок метрів на один рік на одне штатне ліжко.

Примітки: 

1. Костюм (куртка і штани) госпітальний, білизна тепла і натільна видаються тільки в чоловічих палатах. Замість білизни теплої дозволяється видавати білизну натільну.

2. Халат жіночий госпітальний, халат теплий жіночий госпітальний видаються тільки в жіночих палатах.

3. Сорочка бавовняна видається в реанімаційних, хірургічних та інфекційних відділеннях.

4. Рушники процедурні махрові видаються на 20 відсотків штатної кількості ліжок для проведення водних лікувальних процедур.

5. Рушники кухонні видаються на 50 відсотків штатної кількості ліжок.

6. Серветки видаються на кількість стаціонарних хворих, що проходять процедури в лікувально-діагностичних відділеннях.

7. Валянки видаються на 20 відсотків штатної кількості ліжок.

8. Рушники, простирадла, наволочки, ковпаки і халати медичні, бахіли для хірурга видаються на штатну кількість ліжок хірургічного профілю. 

Норма N 18
забезпечення речовим і санітарно-господарським майном
 санаторно-курортних установ Держприкордонслужби
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одне ліжко, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Норма утримання на одне ліжко, штук, пар, комплектів, 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Білизна 

  

  

  

  

1. Рушник 

  

  

2. Рушник процедурний махровий

  

3. Рушник кухонний 

6 місяців 

Постільні речі

 

 

 

 

4. Наволочка верхня на подушку 

2,5 

  

5. Подушка пір'яна 

10 

  

6. Простирадло 

7. Підковдра 

1,5 

8. Матрац ватяний 

1,2 

9. Ковдра літня (покривало) 

  

10. Ковдра вовняна 

10 

1,2 

  

або напіввовняна 

1,2 

  

11. Килимок приліжковий 

10 

1,5 

  

За цією нормою забезпечуються центри оздоровлення та відпочинку, військові санаторії, будинки відпочинку, профілакторії, дитячі оздоровчі табори.

Кімнати лікарів та лікувально-діагностичних відділень забезпечуються з розрахунку на одну кушетку: подушка - одна штука на десять років, простирадла і наволочки верхні на подушки - по дві штуки на один рік, серветки на подушку - десять штук на два роки.

Примітки: 

1. Рушники кухонні видаються з розрахунку на 20 відсотків штатної кількості ліжок.

2. Дитячим санаторіям на одне ліжко видаються простирадла - три штуки на один рік, підковдри - дві штуки на один рік, матрац ватяний - одна штука на три роки і тканина бавовняна - 40 метрів на один рік. 

Норма N 19
забезпечення спецодягом військовослужбовців
 медичних і ветеринарних частин і закладів
 Держприкордонслужби
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

1. Норми забезпечення лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу медичних підрозділів, частин та установ: 

Ковпак медичний 

  

Костюм медичний 

  

Халат медичний 

Рушник 

  

Туфлі госпітальні 

Сорочка для хірурга 

Штани для хірурга 

Бахіли для хірурга 

Фартух прогумований (видається додатково) 

  

а) лікарям, середньому та молодшому медичному персоналу, що працюють в операційних, перев'язочних, процедурних кабінетах, гінекологічних, урологічних, шкірно-венерологічних відділеннях, у душових кімнатах приймальних відділень;

б) в санітарно-бактеріологічних, клініко-діагностичних лабораторіях, санітарно-епідеміологічних, санітарно-хімічних, протиепідемічних підрозділах, частинах та закладах, а також середньому медичному персоналу, що працює в лабораторіях 

2. Норми забезпечення персоналу аптек, медичних і ветеринарних складів, контрольно-аналітичних лабораторій: 

Халат медичний 

  

Ковпак медичний 

  

Рушник 

  

Фартух прогумований 

3. Норми забезпечення ветеринарних лікарів, середніх та молодших спеціалістів ветеринарних підрозділів, частин та установ: 

Ковпак медичний 

Халат медичний 

  

Рушник 

  

Примітки: 

1. Фізіотехнікам і зубним технікам видаються халати медичні синього кольору.

2. Туфлі госпітальні видаються для чергування у стаціонарі.

3. Сорочки, штани та бахіли для хірургів видаються у відділеннях хірургічного профілю.

4. Фартух прогумований видається тільки військовослужбовцям, що зайняті на розфасуванні, та фармацевтам, що працюють з кислотами та отруйними речовинами.

5. Ковпак медичний ветеринарним інструкторам і лаборантам не видається. 

Норма N 20
забезпечення спеціальним одягом, спеціальним
 взуттям та іншими засобами індивідуального захисту персоналу
 Держприкордонслужби, зайнятому на роботах у продовольчій службі
 (відділенні продовольчого забезпечення)
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

1. Норми забезпечення начальників їдалень, керуючих їдальнями (кафе), чергових їдалень, начальників підрозділу та викладача з підготовки кухарів: 

Ковпак для кухаря, пілотка або косинка  

2  

1  

Куртка для кухаря або халат бавовняний 

2. Норми забезпечення завідувачів виробництва, начальників навчальних лабораторій, старших інструкторів, інструкторів (кулінарів), інструкторів виробничого навчання, шеф-кухарів, кухарів (коків) усіх категорій, виготівників харчових напівфабрикатів та працівників з нарізання хлібу: 

Ковпак для кухаря, пілотка або косинка бавовняна 

2, 3 

Куртка для кухаря 

2, 3 

Штани для кухаря 

2, 3 

Фуфайка з коротким рукавом 

  

Фартух для кухаря 

2, 3 

Фартух клейонковий з нагрудником (для виробників харчових напівфабрикатів) 

  

Тапочки для кухаря 

  

Рушник 

2, 3 

Шкарпетки літні 

  

Калоші гумові (для виробників харчових напівфабрикатів - чистильників овочів) 

  

3. Норми забезпечення калькуляторів, касирів торговельного залу, буфетників: 

Ковпак для кухаря, пілотка або косинка 

  

Куртка для кухаря або халат бавовняний 

  

Штани для кухаря 

  

Фартух клейонковий з нагрудником (для буфетників) 

  

Рушник (для буфетників) 

  

Тапочки для кухаря 

  

4. Норми забезпечення офіціантів:

Для їдалень, що забезпечують харчування персоналу Адміністрації та регіональних управлінь: 

 

 

 

Жилетка 

  

Штани або спідниця 

  

Сорочка 

  

Фартух для кухаря (передник) 

  

Тапочки для кухаря 

  

Туфлі або напівчеревики хромові 

  

Для їдалень інших органів: 

  

  

  

Ковпак для кухаря або пілотка 

2, 3 

Куртка для кухаря 

2, 3 

Штани для кухаря 

2, 3 

Фуфайка з коротким рукавом 

  

Фартух для кухаря 

2, 3 

Тапочки для кухаря 

  

5. Норми забезпечення військовослужбовців, зайнятих миттям посуду, кухонних робітників: 

Ковпак для кухаря, пілотка або косинка бавовняна 

  

Куртка для кухаря 

  

Штани для кухаря 

  

Фуфайка з коротким рукавом 

  

Фартух для кухаря (кухонним робітникам) 

  

Фартух клейонковий з нагрудником (мийникам посуду) 

  

Нарукавники клейонкові (мийникам посуду) 

  

Рукавички гумові (мийникам посуду) 

  

Рукавиці комбіновані (кухонним робітникам) 

  

Тапочки для кухаря 

6. Норми забезпечення прибиральників виробничих приміщень, підсобних робітників пекарні: 

Халат бавовняний або куртка для кухаря 

  

Рукавички гумові 

  

Тапочки для кухаря 

  

7. Норми забезпечення електромеханіків торговельного та холодильного устаткування: 

Комбінезон бавовняний  

1  

  

Рукавиці комбіновані 

  

8. Норми забезпечення слюсарів-сантехніків: 

Костюм брезентовий 

  

Рукавиці комбіновані 

  

Чоботи гумові 

  

Рукавички гумові 

  

9. Норми забезпечення майстрів хлібопекарень, лаборантів: 

Ковпак для кухаря, пілотка або косинка бавовняна 

Куртка для кухаря або халат бавовняний 

Рукавички гумові (для лаборантів) 

  

10. Норми забезпечення пекарів усіх категорій, кондитерів, тісторобів: 

Ковпак для кухаря, пілотка або косинка бавовняна 

Сорочка для пекаря 

Штани для кухаря 

Фартух для кухаря 

Рушник 

Рукавиці для пекаря (кондитера) 

  

Тапочки для кухаря 

  

Шкарпетки бавовняні 

  

11. Норми забезпечення начальників господарських груп, начальників (завідувачів) складів, сховищ: 

Халат бавовняний 

12. Норми забезпечення комірників: 

Халат бавовняний 

  

Рукавиці комбіновані 

  

Черевики шкіряні 

  

Зимою під час роботи в неопалюваних приміщеннях та занятих на зовнішніх роботах додатково: 

  

  

  

Куртка бавовняна на утепленій прокладці 

  

Штани бавовняна на утепленій прокладці 

  

Валянки 

  

13. Норми забезпечення експедиторів: 

Плащ непромокальний 

  

14. Норми забезпечення вантажників: 

Куртка брезентова 

  

Штани бавовняні з брезентовими наколінниками 

  

Рукавиці брезентові 

  

15. Норми забезпечення військовослужбовців та працівників, зайнятих на роботах з перевезення хліба: 

Фартух для кухаря 

Халат бавовняний 

Рукавиці комбіновані 

  

16. Норми забезпечення військовослужбовців та працівників, зайнятих на роботах з перевезення м'яса: 

Фартух клейонковий з нагрудником 

Рукавиці комбіновані 

  

Нарукавники клейонкові 

Чоботи гумові 

  

17. Норми забезпечення військовослужбовців та працівників, зайнятих на забої худоби: 

Фартух прогумований 

  

Чоботи гумові 

  

18. Норми забезпечення робітників догляду за тваринами: 

Халат бавовняний з водовідштовхуючим просоченням 

  

Фартух прогумований 

  

Рукавиці комбіновані 

  

Чоботи гумові 

  

19. Норми забезпечення добового наряду їдальні: 

Ковпак для кухаря або пілотка 

Фартух для кухаря 

Костюм (куртка і штани) спеціальний 

  

Чоботи гумові 

Рукавички гумові 

6 місяців 

Примітки: 

1. Черговий лікар та інші особи, що перевіряють кухні-їдальні, забезпечуються куртками для кухарів за рахунок наявних згідно з нормою утримання.

2. Для забезпечення навчального процесу у підрозділи з підготовки кухарів видаються предмети спецодягу на 50 відсотків їх спискової чисельності.

3. Норми отримання курток, ковпаків, штанів і фартухів для кухарів, сорочок для пекарів, халатів бавовняних і рушників становлять п'ять штук кожного найменування на кожного штатного спеціаліста.

4. Військовослужбовцям та працівникам, зайнятим миттям посуду, замість однієї пари тапочок для кухаря може видаватися одна пара калош гумових.

Норма N 21
забезпечення спецодягом військовослужбовців та працівників
 Держприкордонслужби, зайнятих виконанням різних спеціальних робіт
(інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

1. Норми забезпечення військовослужбовців та працівників, що постійно працюють в неопалюваних приміщеннях складів, баз і майстерень: 

Куртка утеплена спеціальна 

  

Штани утеплені 

  

Валянки 

2. Норми забезпечення військовослужбовців та працівників, що зайняті вантажно-розвантажувальними роботами та обслуговуванням техніки на складах (базах), начальників складів (сховищ) і комірників матеріальних засобів: 

Костюм (куртка і штани) спеціальний 

  

Рукавиці брезентові 

  

Фартух прогумований 

  

Чоботи гумові 

  

Костюм для зварювальників 

  

3. Норми забезпечення військовослужбовців та працівників, що працюють в лабораторіях, а також зайнятих на роботах з відбору проб хімічних продуктів (у тому числі служби пально-мастильних матеріалів): 

Халат бавовняний 

  

Додатково видаються військовослужбовцям та працівникам, що працюють в хімічних лабораторіях і лабораторіях служби пально-мастильних матеріалів, а також зайнятим на роботах з відбору проб хімічних продуктів: 

Фартух прогумований 

  

Рукавиці гумові 

  

Чоботи гумові 

  

4. Норми забезпечення військовослужбовців та працівників, що зайняті на роботах із зливання та наливання нафтопродуктів, слюсарів з ремонту нафтопроводів і складських місткостей для пального, а також на роботах із зачищення резервуарів на складах пального та залізничних цистерн з-під нафтопродуктів: 

Костюм (куртка і штани) для спеціалістів 

  

Рукавиці брезентові 

  

Чоботи гумові 

  

5. Норми забезпечення військовослужбовців та працівників, що зайняті на роботах з експлуатації котелень і теплосилових установок: 

Костюм (куртка і штани) для спеціалістів 

  

Рукавиці брезентові 

  

Фартух прогумований (видається додатково) 

  

6. Норми забезпечення військовослужбовців та працівників-електриків і лінійних доглядачів: 

Валянки 

  

Калоші діелектричні 

  

Рукавиці діелектричні 

  

Військовослужбовці, зайняті на виконанні робіт, що не увійшли до цієї норми, забезпечуються спеціальним одягом відповідно до норм безкоштовної видачі спецодягу працівникам Держприкордонслужби України.

Норма N 22
забезпечення спецодягом військовослужбовців штатних
 пожежних команд Держприкордонслужби
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

1. Костюм (куртка і штани) із штучної важкозаймистої шкіри 

2. Куртка утеплена спеціальна 

  

3. Штани утеплені спеціальні 

  

4. Підшоломник 

  

5. Рукавиці брезентові 

  

6. Костюм тепловідбивний 

10 

7. Рукавиці гумові 

8. Чоботи гумові 

9. Шолом захисний 

10 

  

10. Пояс рятувальний пожежний 

  

Примітки: 

1. Замість костюма із штучної важкозаймистої шкіри офіцерам дозволяється видавати плащ брезентовий, а пожежникам - костюм (куртка і штани) брезентовий.

2. Передбачені цією нормою предмети видаються на кожний пожежний автомобіль. 

Норма N 23
забезпечення предметами військової форми одягу
 військовослужбовців охорони Адміністрації
 Держприкордонслужби для несення служби на постах
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Обмундирування 

  

  

1. Кашкет 

2. Шапка з каракулю 

3. Пальто зимове з каракулевим коміром 

4. Кітель і штани 

5. Сорочка 

6. Краватка 

Взуття 

  

  

7. Напівчеревики хромові 

Предмети військової форми одягу призначені тільки для несення служби військовослужбовцями на постах.

Військовослужбовцям, що забезпечуються за даною нормою, строки носіння кашкета, шапки, пальта зимового, кітеля і штанів, сорочок, краваток, напівчеревиків хромових продовжуються на один рік.

Норма N 24
забезпечення речовим майном працівників сторожової
 та воєнізованої охорони Держприкордонслужби
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Строк носіння, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

1. Блайзер 

  

2. Шапка з овчини з сукняним верхом 

  

3. Костюм (куртка і штани) бавовняні 

  

4. Куртка утеплена бавовняна 

  

5. Штани утеплені 

  

6. Рукавички 

  

7. Черевики з високими берцями 

  

8. Шкарпетки літні 

  

9. Шкарпетки зимові 

  

10. Ремінь поясний з навісами 

  

11. Кожух 

12. Плащ прогумований 

13. Валянки 

14. Чоботи гумові 

15. Жилет панцирний 

  

  

16. Шолом кулезахисний 

  

  

За цією нормою забезпечуються працівники за списковою чисельністю сторожової та воєнізованої охорони.

Примітки: 

1. Видача, кожуха, плаща гумового, валянок та чобіт гумових передбачена з розрахунку на кожний зовнішній пост.

2. Жилети панцирні і шоломи кулезахисні видаються вартовим ВОХОР на зовнішні пости (по дві штуки на пост) для охорони найважливіших об'єктів (бойова техніка, пально-мастильні матеріали, зброя і боєприпаси тощо). 

Норма N 25
забезпечення спецодягом особового складу
 Держприкордонслужби,
 зайнятих навчанням та доглядом службових собак
 (інвентарне майно)

Найменування предмета 

Кількість на одну людину, штук, пар, комплектів 

Фахівцям, які доглядають службових собак за видами 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

стройові, племінні 

розшукові, сторожові і вартові 

спеціальні 

строк носіння, років 

1. Костюм (куртка і штани) спеціальний 

  

2. Костюм (куртка і штани) утеплений 

  

3. Куртка брезентова 

  

4. Штани брезентові 

  

5. Пальто брезентове 

  

6. Нарукавники брезентові до пальта (куртки) 

  

  

7. Комбінезон захисний для дресирувальників 

  

  

8. Рукав захисний (шкіряний або пластмасовий) 

  

  

9. Нарукавник брезентовий до захисного рукава 

6 місяців 

  

  

10. Халат (комбінезон) 

  

11. Плащ для дресирувальників брезентовий 

  

12. Рукавиці брезентові 

  

13. Рукавиці шкіряні 

  

Норма забезпечення спорядженням для службових собак у військових частинах і навчальних закладах Держприкордонслужби визначається наказом Голови Служби.

Примітки: 

1. Предмети, передбачені цією нормою, видаються тільки фахівцям, що забезпечують виїзні заходи та навчання.

2. Предмети, передбачені цією нормою, видаються у підрозділах, де за штатом до трьох собак, по одній штуці і де чотири і більше собак - по дві штуки; у школі з підготовки фахівців службового собаківництва та розпліднику на кожних п'ять штатних собак - по дві штуки.

3. Предмети, передбачені цією нормою, видаються тільки в школі з підготовки фахівців службового собаківництва та розпліднику з розведення собак по одній штуці на кожних п'ять штатних собак і цуценят.

4. Плащ для дресирувальників брезентовий видається тільки військовослужбовцям, зайнятим у навчанні стройових, розшукових та племінних собак. 

Норма N 26
забезпечення табірними і спеціальними наметами
 органів охорони Держприкордонслужби
 (інвентарне майно)

Найменування предмета, місткість 

Одиниця виміру 

Строк експлуатації 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

1. Намет табірний,
    на нарах - 10 чоловік;
    на ліжках - 5 чоловік 

комплектів 

20 місяців фактичної експлуатації 

  

2. Намет типу "УЗ-68",
    нарах - 18 чоловік;
    на ліжках - 10 чоловік 

-"- 

24 місяці фактичної експлуатації 

  

3. Намет типу "УСБ-56",
    нарах - 18 чоловік;
    на ліжках - 10 чоловік 

-"- 

-"- 

  

4. Намет типу "УСТ-56"
    нарах - 40 чоловік;
    на ліжках - 20 чоловік 

комплектів 

20 місяців фактичної експлуатації 

  

5. Намет спеціальний
    двомісний 

-"- 

-"- 

  

Норма N 27
забезпечення милом та кремом взуттєвим
 військовослужбовців і працівників Держприкордонслужби

Категорія особового складу 

Кількість мила на одну людину в місяць, грамів 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

на туалетні потреби 

на миття у лазні 

на санітарно-гігієнічні потреби 

1. Курсанти військових навчальних закладів 

200 

100 

  

2. Старшини, сержанти, солдати і матроси, що проходять службу за контрактом 

200 

100 

  

3. Військовослужбовці, що проходять навчання у Центрах підготовки 

200 

100 

  

  

4. Льотний та інженерно-технічний склад авіації 

200 

  

  

5. Офіцери, військовослужбовці за контрактом, що несуть бойове чергування 

200 

  

  

  

6. Офіцери і військовослужбовці за контрактом плавскладу, що отримують харчування у кают-компаніях на кораблях 

200 

  

  

  

7. Військовослужбовці, що перебувають на лікуванні в госпіталях, клініках, військових та корабельних лазаретах, медичних пунктах (на одне штатне ліжко) 

200 

100 

  

  

8. Медичні працівники госпіталів, клінік, поліклінік, лазаретів, медичних пунктів, військово-лікувальних комісій, санітарно-епідеміологічних лабораторій та загонів, ветеринарних лазаретів 

  

  

100 

Додатково до норми: 

  

  

  

  

9. Кухарі, пекарі військових частин, кораблів, установ та військових навчальних закладів 

  

  

100 

10. Курсанти навчальних підрозділів з підготовки кухарів 

  

  

30 

3; 4 

11. Підсобні робітники солдатських та матроських їдалень, їдалень військових навчальних закладів та установ 

  

  

100 

12. Спеціалісти військових частин: механіки, мотористи, водії, трактористи, робітники майстерень та складів, кочегари, дезінфектори 

  

  

100 

13. Спеціалісти корабельного складу та берегових баз, кораблів (мотористи, механіки, торпедисти, мінери, штурмани, дизелісти, електрики) 

  

  

100 

14. Спеціалісти котельної групи з вугільним, нафтовим та змішаним паливом 

  

  

400 

На туалетні потреби та миття в лазні видається мило туалетне, на санітарно-гігієнічні потреби - мило господарське. У разі відсутності мила туалетного дозволяється заміняти його милом господарським і навпаки.

Крем для взуття чорного кольору - 900 грам на один рік видається тільки курсантам військових навчальних закладів та військовослужбовцям першого строку контракту.

Примітки: 

1. Така ж кількість мила видається цивільним особам, що поступають до військових навчальних закладів, під час їх перебування на казарменому положенні в період здавання іспитів.

2. Мило на миття в лазні видається військовослужбовцям у разі, коли вони розміщені у казармі.

3. Видається для місць загального користування.

4. Видається на період проведення практичних занять з технології приготування їжі, а також у період стажування у військових частинах. 

Норма N 28
витрат миючих засобів для прання речового майна
 військовослужбовців Держприкордонслужби

Найменування прального обладнання 

Витрати синтетичних пральних порошків на один кілограм сухого речового майна, грамів 

1. Пральні машини типу "автомат" 

20 

2. Пральні машини 

40 

Ця норма використовується у разі прання речового майна військовослужбовців, що розміщені в гуртожитках, спеціально пристосованих казармах чи на кораблях або поза пунктами постійної дислокації.

Норма N 29
забезпечення обладнанням, інструментами та матеріалами для
 поточного ремонту предметів обмундирування та взуття
 військовослужбовців Держприкордонслужби

Найменування предмета 

Кількість 

Строк експлуатації, років 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Для ремонту та догляду за обмундируванням і взуттям (на одну кімнату побутового обслуговування) 

1. Праска електрична 

  

2. Машинка для підстригання 

  

3. Щітка для одягу 

  

4. Ножиці кравецькі 

  

5. Електроформа для правки головних уборів 

10 

  

6. Інструмент шевський 

1 комплект 

  

Для ремонту обмундирування (на одну людину) 

7. Куски тканини бавовняної 

30 грамів 

  

8. Нитки бавовняні армовані 

400 метрів 

  

9. Гудзики амінопластові (різні) 

  

10. Голки швацькі ручні 

  

Для ремонту взуття та догляду за ним (на одну людину) 

11. Підбори формовані гумові 

1 пара 

  

12. Цвяхи підборові 

35 грамів 

  

13. Цвяхи підошовні 

10 грамів 

  

14. Косяки металеві 

1 пара 

  

15. Шурупи до косяків 

6 грамів 

  

16. Нитки бавовняні N 0 

20 метрів 

  

Для ремонту майна використовуються в першу чергу матеріали та фурнітура, отримані від розпорювання речей, не придатних для використання за прямим призначенням.

Норма N 30
забезпечення матеріалами для середнього ремонту предметів
 обмундирування, спеціального одягу та взуття

Найменування матеріалу 

Кількість на один предмет (пара, комплект) 

Номер примітки, що застосовується під час видачі 

Для ремонту обмундирування та спеціального одягу 

1. Куски тканини шерстяної, бавовняної 

по 30 грамів 

  

2. Нитки бавовняні армовані 

0,2 котушки 

  

3. Гачки та петлі брючні 

0,3 пари 

  

4. Ґудзики амінопластові 

8 штук 

  

5. Тасьма 14-міліметрова 

0,6 метра 

  

6. Голки ручні 

3 штуки 

(на одного кравця на рік) 

Для ремонту білизни натільної 

7. Нитки бавовняні армовані 

0,2 котушки 

  

8. Стрічка еластична 

0,3 метра 

  

Для ремонту постільних речей (у комплекті наволочка, простирадло, ковдра та рушник) 

9. Куски тканини бавовняної 

20 грамів 

  

10. Нитки бавовняні армовані 

1 котушка 

  

Для ремонту плащ-наметів 

11. Нитки бавовняні N 10 або армовані 

0,02 котушки 

  

Для ремонту взуття 

12. Пластина гумова для підметок 

1 пара 

  

13. Пластина з гуми пористої на набійки 

1 пара 

  

14. Підбори формовані гумові 

1 пара 

  

15. Клей синтетичний 

15 грамів 

  

16. Цвяхи підборові 

35 грамів 

  

17. Цвяхи підошовні 

20 грамів 

  

18. Нитки бавовняні N 0 

0,3 котушки 

  

19. Косяки металеві 

1 пара 

  

20. Шурупи до косяків 

6 грамів 

  

21. Полотно наждачне 

0,01 погонного метра 

  

22. Крем для взуття чорного кольору 

20 грамів 

  

Для ремонту майна використовуються в першу чергу матеріали та фурнітура, отримані від розпорювання речей, не придатних для використання за прямим призначенням. У військових частинах утримується запас ремонтних матеріалів у розмірі тримісячної потреби від запланованого річного обсягу ремонту речового майна.

 

ПЕРЕЛІК
місцевостей України з жарким та помірним кліматом,
 проходження служби в яких дає право на забезпечення
 військовослужбовців Державної прикордонної служби речовим
 майном за нормами, затвердженими для таких місцевостей

Місцевості з жарким кліматом

Автономна Республіка Крим, о. Зміїний, о. Коса Тузла

райони Чорного і Азовського морів, дельта р. Дунай (для Морської охорони)

Місцевості з помірним кліматом

Усі місцевості, крім тих, що належать до місцевостей з жарким кліматом.

____________

Опрос