Идет загрузка документа (12 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка перевозки наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров на территории Украины и оформления необходимых документов

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 17.04.2008 № 366
редакция действует с 04.03.2020

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 17 квітня 2008 р. N 366

Київ

Про затвердження Порядку перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на території України та оформлення необхідних документів

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 2 березня 2016 року N 150
,
від 26 лютого 2020 року N 171

Відповідно до частини третьої статті 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на території України та оформлення необхідних документів, що додається.

 

Прем'єр-міністр України

Ю. ТИМОШЕНКО

Інд. 31

 

ПОРЯДОК
перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на території України та оформлення необхідних документів

1. Цей Порядок визначає умови перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до таблиць II, III і IV переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. N 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., N 19, ст. 789) (далі - перелік).

2. Перевезення включених до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів здійснюється суб'єктами господарювання на підставі відповідної ліцензії.

3. Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, вилучених з незаконного обігу органами Національної поліції, СБУ, Держприкордонслужби та іншими підрозділами, які провадять діяльність відповідно до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", а також Держмитслужбою і Офісом Генерального прокурора, здійснюється у межах їх повноважень та у встановленому зазначеними органами порядку.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. N 150,
від 26.02.2020 р. N 171)

4. Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів здійснюється закладами охорони здоров'я, суб'єктами господарювання, що провадять діяльність з їх виробництва, виготовлення, а також автомобільними перевізниками за умови забезпечення схоронності вантажу. Перевезення зазначених засобів, речовин і прекурсорів на території України здійснюється автомобільним, повітряним або водним транспортом.

Перевозити наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, за винятком прекурсорів, включених до списку N 2 таблиці IV переліку, залізничним транспортом та пересилати їх поштою забороняється.

5. Наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори перевозяться автомобільним транспортним засобом, технічний стан якого відповідає вимогам Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. N 1306 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 41, ст. 1852), та умовам їх безпечного перевезення.

Автомобільний транспортний засіб комплектується, крім зазначеного в Правилах дорожнього руху обладнання, набором інструментів для дрібного ремонту, порошковим або вуглекислотним вогнегасником ємністю не менш як п'ять літрів і противідкотними упорами.

6. Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів здійснюється у супроводженні відповідальної особи, призначеної керівником закладу охорони здоров'я або суб'єкта господарювання, що провадить діяльність з їх виробництва, виготовлення (далі - суб'єкт господарювання). Факт отримання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів підтверджується підписаною відповідальною особою накладною, в якій зазначається державний номер відповідного автомобільного транспортного засобу.

Перевезення зазначених засобів, речовин і прекурсорів у межах міста чи району здійснюється без видачі органом Національної поліції відповідного дозволу. Питання охорони вантажу в дорозі вирішується керівником закладу охорони здоров'я або суб'єкта господарювання виходячи з конкретних обставин.

(абзац другий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. N 150)

7. Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, за винятком прекурсорів, включених до списку N 2 таблиці IV переліку, в кількості 200 і більше кілограмів здійснюється автомобільним транспортним засобом у супроводженні транспортного засобу спеціалізованого призначення патрульної поліції або поліції охорони.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. N 150)

8. Керівник закладу охорони здоров'я або суб'єкта господарювання несе персональну відповідальність за забезпечення схоронності вантажу та конфіденційності інформації про перевезення.

9. Порядок відпуску наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, за винятком прекурсорів, включених до списку N 2 таблиці IV переліку, закладам охорони здоров'я та суб'єктам господарювання встановлюється МОЗ.

Відпуск для перевезення прекурсорів, включених до списку N 2 таблиці IV переліку, здійснюється особою, визначеною наказом керівника закладу охорони здоров'я або суб'єкта господарювання, що здійснюють відпуск таких прекурсорів (далі - уповноважена особа), після ознайомлення з ним.

Уповноважена особа веде облік прекурсорів, включених до списку N 2 таблиці IV переліку, із зазначенням у спеціальному журналі загальної маси, кількості місць, кінцевого пункту призначення, номера і дати підписання товарно-транспортної накладної. Запис у спеціальному журналі засвідчується підписом уповноваженої особи.

10. Під час відпуску (приймання) для перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів уповноважена особа зобов'язана перевірити його обґрунтованість та відповідність кількості зазначених засобів, речовин і прекурсорів відомостям, наведеним у супровідних документах, правильність їх маркування і пакування та підписати відповідні облікові документи.

11. Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів суб'єктами господарювання здійснюється на підставі товарно-транспортної накладної у супроводженні відповідальної особи (представника вантажовідправника чи вантажоодержувача, що обізнаний з властивостями зазначених засобів, речовин і прекурсорів та правилами безпечного поводження з ними).

12. До обов'язків відповідальної особи належать:

супроводження та охорона наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів під час їх перевезення до місця призначення;

проведення інструктажу водія, що здійснює перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;

огляд автомобільного транспортного засобу та забезпечення у разі потреби усунення його несправності;

перевірка правильності маркування і пакування наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та їх приймання;

спостереження за завантаженням і закріпленням вантажу;

передача наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів після прибуття на місце призначення;

забезпечення особистої безпеки.

13. Перевезення прекурсорів, включених до списку N 2 таблиці IV переліку, в тому числі перевізниками-нерезидентами, здійснюється відповідно до встановлених МВС вимог.

____________

Опрос