КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 травня 2007 р. N 751
Київ
Про затвердження Порядку підготовки, укладення та виконання угоди щодо регіонального розвитку і відповідної типової угоди
Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
від 2 березня 2010 року N 233,
від 13 вересня 2010 року N 862,
від 20 жовтня 2011 року N 1067,
від 31 травня 2012 року N 491,
від 13 серпня 2012 року N 748,
від 17 липня 2015 року N 499
Відповідно до статей 4 та 5 Закону України "Про стимулювання розвитку регіонів" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок підготовки, укладення та виконання угоди щодо регіонального розвитку;
типову угоду щодо регіонального розвитку.
2. Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства забезпечити виконання функцій з координації розроблення угод щодо регіонального розвитку, здійснення їх державної реєстрації, а також наукового та методичного забезпечення діяльності у цій сфері органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановами
Кабінету Міністрів України від 13.09.2010 р. N 862,
від 20.10.2011 р. N 1067,
від 17.07.2015 р. N 499)
Прем'єр-міністр України | В. ЯНУКОВИЧ |
Інд. 39
ПОРЯДОК
підготовки, укладення та виконання угоди щодо регіонального розвитку
2. Угода щодо регіонального розвитку (далі - угода) укладається між Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською або Севастопольською міською радою відповідно до Закону України "Про стимулювання розвитку регіонів" та інших актів законодавства з метою:
реалізації міжрегіонального проекту.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про стимулювання розвитку регіонів".
Строк дії угоди, метою якої є реалізація міжрегіонального проекту, може перевищувати три роки.
Для укладення угоди ініціатор укладення угоди надсилає на розгляд Мінрегіону як координаторові розроблення угод відповідну письмову пропозицію.
Для укладення угоди, метою якої є реалізація міжрегіонального проекту, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласна, Київська або Севастопольська міська рада, надсилає Мінрегіону спільну пропозицію.
6. Мінрегіон разом з іншими заінтересованими органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською або Севастопольською міською радою протягом одного місяця вивчає подані відповідно до пункту 5 цього Порядку пропозиції та визначає:
повноту обґрунтування доцільності підготовки та укладення угоди;
очікувані результати виконання угоди.
Мінфін протягом двох тижнів аналізує пропозиції щодо орієнтовного обсягу фінансування спільних заходів та умов їх співфінансування, визначає повноту обґрунтування фінансової спроможності їх здійснення і подає Мінрегіону відповідні висновки.
7. Мінрегіон з урахуванням висновків Мінфіну, пропозицій заінтересованих органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської або Севастопольської міської ради подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо доцільності укладення угоди.
Про прийняте рішення Мінрегіон повідомляє за дорученням Прем'єр-міністра України ініціаторові укладення угоди.
8. Підготовку проекту угоди забезпечує ініціатор її укладення.
9. Проект угоди готується відповідно до типової угоди і вимог законодавства з урахуванням строків, визначених у Порядку розроблення проектів прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та державного бюджету, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. N 621 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 18 - 19, ст. 834). Строк підготовки угоди становить не більш як шість місяців.
10. Для забезпечення координації робіт з підготовки і подання в установленому порядку Кабінетові Міністрів України узгодженого проекту угоди Мінрегіон утворює робочу групу за участю керівників заінтересованих органів виконавчої влади або їх заступників, а також представників Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської та Севастопольської міської ради.
Робочу групу очолює Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, який затверджує її персональний склад та план роботи.
11. Матеріали з питань укладення угоди Мінрегіон надсилає заінтересованим органам виконавчої влади, Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласній, Київській або Севастопольській міській раді для підготовки пропозицій щодо визначення спільних заходів.
Одержані протягом одного місяця від органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської або Севастопольської міської ради пропозиції щодо визначення спільних заходів узагальнюються Мінрегіоном та виносяться на розгляд робочої групи.
14. Проект угоди узгоджується Мінрегіоном із заінтересованими органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською або Севастопольською міською радою і оприлюднюється протягом десяти днів у регіональних засобах масової інформації та (або) Інтернеті з метою проведення громадського обговорення.
Обґрунтовані зауваження і пропозиції Мінфіну підлягають обов'язковому врахуванню.
16. Мінрегіон після прийняття Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською або Севастопольською міською радою рішення щодо укладення угоди готує та в установленому порядку подає проект відповідного рішення Кабінетові Міністрів України разом з проектом угоди та іншими матеріалами, що обґрунтовують необхідність її укладення і підтверджують узгодження із заінтересованими органами.
Схвалена угода підлягає державній реєстрації в Мінрегіоні та офіційному опублікуванню в газеті "Урядовий кур'єр", а також оприлюдненню в регіональних засобах масової інформації та (або) Інтернеті.
19. Для проведення моніторингу стану виконання угоди Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласна, Київська або Севастопольська міська рада, органи виконавчої влади, відповідальні за здійснення спільних заходів, аналізують кожного півріччя хід виконання угоди і подають до 1 березня та 1 серпня Мінрегіону відповідну інформацію за формою згідно з додатком.
Мінрегіон щороку до 1 квітня та 1 вересня подає Кабінетові Міністрів України звіт про виконання угоди та повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, обласну, Київську або Севастопольську міську раду, а також забезпечує його оприлюднення в засобах масової інформації та (або) Інтернеті.
20. У разі невиконання або несвоєчасного виконання своїх зобов'язань, зокрема фінансових, органи виконавчої влади вживають вичерпних заходів до забезпечення їх виконання, проводять консультації з Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською або Севастопольською міською радою, надають необхідну інформацію та письмові пояснення, а також повідомляють про зазначене Мінрегіон.
24. Інформація про обсяги фінансування спільних заходів щороку уточнюється головними розпорядниками коштів відповідних бюджетів після набрання чинності законом про Державний бюджет України на відповідний рік, рішеннями про затвердження місцевих бюджетів та у разі необхідності затвердження в установленому порядку порядків використання коштів і подається для узагальнення Мінрегіону.
Мінрегіон на підставі поданих даних формує план фінансування та виконання угоди і подає його для підписання органам, які є сторонами угоди.
Форма плану фінансування та виконання угоди встановлюється Мінрегіоном.
ФОРМА ЗВІТУ
про виконання угоди щодо регіонального розвитку
I. Вступна частина
II. Оцінка стану виконання угоди щодо регіонального розвитку в розрізі спільних заходів
За кожним спільним заходом угоди щодо регіонального розвитку наводяться дані щодо:
відповідальних виконавців спільного заходу;
конкретних досягнень у результаті виконання спільного заходу;
III. КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ
стану виконання угоди
Моніторинг стану фінансування спільних заходів
Моніторинг стану виконання спільних заходів
(Порядок із змінами, внесеними згідно з постановами
Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 р. N 233,
від 13.09.2010 р. N 862,
від 20.10.2011 р. N 1067,
від 31.05.2012 р. N 491,
у редакції постанови Кабінету
Міністрів України від 13.08.2012 р. N 748)
ТИПОВА УГОДА
щодо регіонального розвитку
I. Предмет угоди
II. Права та обов'язки сторін
вносити пропозиції іншій стороні стосовно вирішення питань, що виникають під час виконання угоди;
інформувати іншу сторону у порядку, визначеному угодою, про стан здійснення спільних заходів.
Кабінет Міністрів України зобов'язується:
забезпечити своєчасне опублікування угоди в газеті "Урядовий кур'єр".
забезпечити здійснення спільних заходів відповідно до компетенції;
залучати в установленому порядку додаткові кошти та інші ресурси для здійснення спільних заходів;
оприлюднити цю угоду в регіональних засобах масової інформації;
проводити щороку до 1 березня та 1 серпня аналіз виконання угоди і використання виділених для цього коштів та подавати Мінрегіону в установленому порядку відповідну інформацію, підписану уповноваженою особою, в паперовій та електронній формі.
III. Порядок, обсяг та строки фінансування спільних заходів
12. Фінансування спільних заходів припиняється з дати припинення дії угоди.
IV. Порядок інформування про стан виконання угоди
14. Рада аналізує кожного півріччя хід виконання угоди за показниками, визначеними в додатках 1 - 4 до угоди, і подає до 1 березня та 1 серпня відповідну інформацію за встановленою формою для узагальнення Мінрегіону.
15. Мінрегіон надсилає щороку до 1 квітня та 1 вересня сторонам за встановленою формою звіт про стан виконання угоди, підготовлений за даними ради та органів виконавчої влади.
16. Мінрегіон, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласна, Київська або Севастопольська міська рада забезпечують оприлюднення звіту про виконання угоди в засобах масової інформації та (або) Інтернеті.
18. Сторони забезпечують широке інформування громадськості про стан виконання угоди.
V. Відповідальність сторін. Порядок розв'язання спорів
24. Сторони зобов'язуються використати всі можливості для розв'язання спорів.
VI. Інші умови
25. Питання, не врегульовані угодою, вирішуються в установленому законодавством порядку.
26. Додатки до угоди є її невід'ємною частиною.
VII. Внесення змін до угоди та дострокове припинення її дії
27. У разі зміни спільних заходів до угоди можуть бути внесені зміни за письмовою згодою сторін.
Зміни до угоди вносяться шляхом укладення додаткової угоди з додержанням встановленого порядку.
29. Дія угоди припиняється у зв'язку із закінченням її строку.
VIII. Порядок набрання чинності угодою та строк її дії
32. Угода набирає чинності після її схвалення радою і діє до ___ ____________ 20__ року.
33. Угода підлягає державній реєстрації в Мінрегіоні протягом місяця після схвалення радою.
34. Угоду укладено у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу.
Один примірник угоди зберігається в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, другий - у раді, третій - в Мінрегіоні.
Найменування та юридична адреса сторін
СПІЛЬНІ ЗАХОДИ,
що здійснюються за пріоритетними напрямами узгодженої діяльності сторін
Пріоритетний напрям ________________________________________________________________ |
СПІЛЬНІ ЗАХОДИ,
що здійснюються за пріоритетним напрямом
__________________________________________ |
ФІНАНСУВАННЯ СПІЛЬНИХ ЗАХОДІВ
угоди щодо регіонального розвитку
(за пріоритетними напрямами, обсягом, строками та джерелами)
ФІНАНСУВАННЯ СПІЛЬНИХ ЗАХОДІВ
угоди щодо регіонального розвитку
(за джерелами та головними розпорядниками коштів)
(Типова угода із змінами, внесеними згідно з постановами
Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2010 року N 862,
від 20 жовтня 2011 року N 1067,
у редакції постанови Кабінету
Міністрів України від 13.08.2012 р. N 748)
____________