Идет загрузка документа (15 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка назначения заработной платы (дохода) для исчисления пенсии в случае потери документов о ее начислении и выплате

КМ Украины
Постановление КМ от 05.07.2006 № 919
редакция действует с 12.03.2012

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 5 липня 2006 р. N 919

Київ

Про затвердження Порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату

(назва із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 25 січня 2012 року N 35
,
 від 29 лютого 2012 року N 166

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату, що додається.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

2. Міністерству соціальної політики разом з:

(абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2012 р. N 35)

Державною податковою адміністрацією затвердити у двомісячний строк порядок отримання з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів даних про заробітну плату (дохід) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату;

(абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

Пенсійним фондом України забезпечити застосування Порядку, затвердженого цією постановою, у випадках втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу), що мали місце до набрання чинності цією постановою.

3. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.

 

Прем'єр-міністр України 

Ю. ЄХАНУРОВ 

Інд. 26

 

ПОРЯДОК
визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату

(назва Порядку із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

1. Цей Порядок встановлює механізм визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії застрахованої особи, страховий стаж якої починаючи з 1 липня 2000 р. становить менш як 60 місяців, за основним місцем роботи за період страхового стажу до 1 липня 2000 р. за умови відсутності заробітної плати (доходу) за будь-які інші 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв до 1 липня 2000 р. у разі втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) у зв'язку із стихійним лихом, аваріями, катастрофами або з інших незалежних від застрахованої особи обставин.

(пункт 1 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

2. Заробітна плата (дохід) для призначення пенсії за період страхового стажу застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу починаючи з 1 січня 1998 р. визначається за даними Державного реєстру фізичних осіб - платників податків і Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

(пункт 2 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

3. За період до 1 січня 1998 р. та у разі відсутності даних у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків і Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування заробітна плата (дохід) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується під час призначення пенсії, визначається:

(абзац перший пункту 3 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

1) за наявності підприємства, установи, організації, де працювала особа, або їх правонаступника - виходячи з розміру середньої заробітної плати за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації, що склалася у кожному місяці роботи, за який втрачено документи про нарахування та виплату заробітної плати (доходу).

(абзац перший підпункту 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

За відсутності на підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника відповідної професії (посади) заробітна плата визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати за аналогічною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника, що склалася у кожному місяці роботи, за який втрачено документи.

(абзац другий підпункту 1 пункту 3 у редакції
 постанови Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

У випадку повної втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) за відповідний період заробітна плата визначається за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації за календарний рік, що передує року, з якого призначається пенсія.

(підпункт 1 пункту 3 доповнено новим абзацом третім згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

При цьому коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який визначається заробітна плата, календарного року, що передує року, з якого призначено пенсію.

(підпункт 1 пункту 3 доповнено новим абзацом четвертим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166
,
 у зв'язку з цим абзац третій вважати абзацом п'ятим
)

Довідка про заробітну плату у випадках, передбачених цим підпунктом, надається підприємством, установою, організацією, де працює (працювала) особа, або їх правонаступником;

(абзац п'ятий підпункту 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

2) у разі коли підприємство, установу, організацію ліквідовано, а документи до органу вищого рівня або архівним установам не передано, - виходячи з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченої відповідною галузевою угодою, за календарний рік, що передує року, з якого призначено пенсію. При цьому коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який розраховується заробітна плата, календарного року, що передує року, з якого призначено (перераховано) пенсію.

(абзац перший підпункту 2 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

Довідка про заробітну плату виходячи з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченої відповідною галузевою угодою, видається управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах рад.

(абзац другий підпункту 2 пункту 3 із змінами, внесеними
 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2012 р. N 35
,
 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

Колишнім працівникам банків, їх філій (структурних підрозділів) у разі, коли завершено процедуру ліквідації банку, а документи до органу вищого рівня або архівним установам не передано, довідки про заробітну плату видаються за відповідний період Національним банком України виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною посадою (професією) у філіях (структурних підрозділах) відповідного ліквідованого банку (за наявності таких даних).

(підпункт 2 пункту 3 доповнено новим абзацом третім згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166,
у зв'язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим)

За бажанням особи у випадках, передбачених у цьому пункті, коефіцієнт заробітної плати (доходу) за кожен місяць періоду роботи визначається виходячи з мінімальної заробітної плати за відповідний період.

4. Відсутність на підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника документів про нарахування та виплату заробітної плати (доходу), а також час та причини, що призвели до втрати таких документів, підтверджується довідкою роботодавця, правонаступника органу вищого рівня, Національного банку України щодо ліквідованих банків або відповідної архівної установи.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 р. N 166)

____________

Опрос