Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка использования средств государственного бюджета на удешевление кредитов для осуществления природоохранных мероприятий

КМ Украины
Постановление КМ от 18.08.2005 № 773
редакция действует с 13.12.2006

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 18 серпня 2005 р. N 773

Київ

Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету на здешевлення кредитів для здійснення природоохоронних заходів

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 13 грудня 2006 року N 1744

(Установлено, що використання у 2006 році коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки природоохоронної діяльності, у тому числі через механізм здешевлення кредитів комерційних банків, здійснюється відповідно до цієї постанови згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 року N 375)

Відповідно до статті 27 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок використання коштів державного бюджету на здешевлення кредитів для здійснення природоохоронних заходів, що додається.

2. В абзаці другому пункту 4 Положення про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 1998 р. N 634 (Офіційний вісник України, 1998 р., N 19, ст. 692; 2002 р., N 8, ст. 357; 2004 р., N 24, ст. 1588, N 51, ст. 3347), слова "на поворотній основі" замінити словами "на безповоротній основі".

 

Прем'єр-міністр України 

Ю. ТИМОШЕНКО 

Інд. 33

 

ПОРЯДОК
використання коштів державного бюджету на здешевлення кредитів для здійснення природоохоронних заходів

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Фінансова підтримка природоохоронної діяльності через механізм здешевлення кредитів комерційних банків" (далі - бюджетна програма), які виділяються Мінприроди з метою компенсації відсоткової ставки за залученими у банку кредитами для здійснення природоохоронних заходів (далі - компенсація).

2. Компенсація проводиться в межах бюджетної програми згідно з планом природоохоронних заходів (далі - план заходів), що формується та затверджується Мінприроди за погодженням з Віце-прем'єр-міністром України відповідно до розподілу функціональних повноважень.

3. Відбір природоохоронних заходів та юридичних осіб усіх форм власності, які планують здійснити природоохоронні заходи (далі - юридичні особи), для формування проекту плану заходів здійснюється на конкурсній основі у порядку, що визначається Мінприроди, за умови відповідності таких заходів переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. N 1147, за погодженням з Мінфіном і Мінекономіки.

Перевага надається юридичним особам, які здійснюють природоохоронні заходи загальнодержавного значення.

4. У двотижневий строк після погодження плану заходів Мінприроди інформує юридичних осіб про результати конкурсу.

5. Після затвердження Мінфіном паспорта бюджетної програми Мінприроди укладає з юридичною особою договір на здешевлення кредитів для здійснення природоохоронних заходів, форма якого розробляється та затверджується Мінприроди.

6. Компенсація відсоткової ставки проводиться у розмірах:

за короткостроковими кредитами - 10 відсотків річних у національній валюті та 7 відсотків річних в іноземній валюті;

за середньостроковими і довгостроковими кредитами - 14 відсотків річних у національній валюті та 9 відсотків річних в іноземній валюті.

Короткостроковим вважається кредит, залучений на період до одного року, середньостроковим - до трьох років, довгостроковим - до п'яти років.

Компенсація проводиться за умови, що відсоткова ставка за кредитами банків не перевищує 20 відсотків річних для короткострокових та 21 відсотка для середньострокових і довгострокових кредитів у національній валюті.

У разі залучення кредитів в іноземній валюті розмір компенсації визначається виходячи з офіційного курсу гривні, встановленого Національним банком на дату нарахування плати за кредити.

(пункт 6 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 13.12.2006 р. N 1744)

7. Щокварталу 7 числа місяця, що настає за звітним періодом, юридична особа подає до Мінприроди документи, визначені укладеним згідно з пунктом 5 цього Порядку договором, що підтверджують погашення кредитів та відсотків за користування ними.

8. Видатки, пов'язані з компенсацією, проводяться Мінприроди на підставі платіжного доручення, а також нотаріально засвідченої копії кредитного договору, укладеного з банком, копії довідки-розрахунку банку про суму відсотків за користування кредитом у відповідний період, довідки про надання кредиту та виконаний банком розрахунок суми компенсації за залученим кредитом.

9. Складення та подання фінансової звітності про використання коштів, передбачених у державному бюджеті на виконання бюджетної програми, а також контроль за їх цільовим і ефективним використанням здійснюється в установленому законодавством порядку.

____________

Опрос