Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Программы обустройства лиц из числа зарубежных украинцев, возвращающихся в Украину, на период до 2010 года

КМ Украины
Постановление КМ от 17.11.2004 № 1573
редакция действует с 16.07.2010

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 17 листопада 2004 р. N 1573

Київ

Про затвердження Програми облаштування осіб з числа закордонних українців, що повертаються в Україну, на період до 2010 року

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 25 липня 2007 року N 960
,
від 29 липня 2009 року N 810

(Дію пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2009 року N 810 зупинено згідно з Указом Президента України від 27 серпня 2009 року N 675/2009)

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
від 7 липня 2010 року N 559

Відповідно до статті 2 Закону України "Про правовий статус закордонних українців" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Програму облаштування осіб з числа закордонних українців, що повертаються в Україну, на період до 2010 року (додається).

Визначити координатором виконання Програми Державний комітет у справах національностей та релігій.

(абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 р. N 960)

2. Міністерству фінансів і Державному комітету у справах національностей та релігій щороку під час формування Державного бюджету України передбачати асигнування на виконання Програми, затвердженої цією постановою.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 р. N 960)

 

Прем'єр-міністр України

В. ЯНУКОВИЧ

Інд. 28

 

ПРОГРАМА
облаштування осіб з числа закордонних українців, що повертаються в Україну, на період до 2010 року

(У тексті Програми слово "Держкомнацміграції" замінено словом "Держкомнацрелігій" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2007 року N 960)

Ця Програма спрямована на розв'язання соціально-економічних, політико-правових і культурно-освітніх проблем, пов'язаних з поверненням осіб з числа закордонних українців на історичну батьківщину, і визначає завдання органів виконавчої влади щодо їх розселення та облаштування.

Особам з числа закордонних українців, що повертаються в Україну, держава не компенсує витрати на переїзд, перевезення багажу та проживання у приватних квартирах або готелях.

Основні завдання Програми:

створення умов для повернення осіб з числа закордонних українців в Україну;

забезпечення дотримання порядку прийому та розселення осіб з числа закордонних українців, що повертаються в Україну;

сприяння забезпеченню житлом осіб з числа закордонних українців, що повертаються в Україну.

Пріоритетними напрямами виконання Програми є:

розселення осіб з числа закордонних українців, що повертаються в Україну, з урахуванням демографічної ситуації в різних регіонах України, наявності робочих місць;

сприяння особам з числа закордонних українців, що повертаються в Україну, в будівництві приватного житла за рахунок власних коштів і кредитів.

Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел.

Для забезпечення виконання основних завдань Програми передбачається здійснити такі заходи:

1. Утворити комісію при Держкомнацрелігій з питань облаштування осіб з числа закордонних українців, що повертаються в Україну.

2. Забезпечувати формування і ведення інформаційного банку даних про осіб з числа закордонних українців, що повернулися або мають намір повернутися в Україну.

3. Визначати на основі сформованих даних кількість осіб з числа закордонних українців, що повертаються в Україну, здатних за власний рахунок придбати або побудувати житло, та осіб, яким під час вирішення питання про їх житлове, забезпечення надаватиметься допомога за рахунок коштів державного бюджету, а також необхідні обсяги такої допомоги.

4. Надавати в межах законодавства допомогу особам з числа закордонних українців, що повертаються в Україну, в набутті громадянства України, в отриманні земельних ділянок для приватного будівництва, у влаштуванні їх дітей у загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади, а також у розв'язанні інших соціально-побутових проблем.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 р. N 810,
 від 07.07.2010 р. N 559)

5. Установлювати щороку згідно з прогнозними обсягами фінансування квоту на придбання або будівництво житла для осіб з числа закордонних українців, що повертаються в Україну.

6. Забезпечувати осіб з числа закордонних українців, що повернулися в Україну, в пунктах тимчасового розміщення, де вони проживають не більше ніж 6 місяців, безкоштовним триразовим харчуванням, тимчасовим житлом, медичною допомогою.

Питання утворення, реорганізації та ліквідації пунктів тимчасового розміщення осіб з числа закордонних українців, що повернулися в Україну, регулюються Кабінетом Міністрів України.

7. Надавати допомогу особам з числа закордонних українців, що повернулися в Україну, в придбанні житла.

8. Забезпечувати висвітлення засобами масової інформації положень цієї Програми, а також створення спеціальних теле- і радіопередач про повернення осіб з числа закордонних українців в Україну та їх облаштування.

9. Затвердити порядок розгляду заяв осіб з числа закордонних українців, що мають намір повернутися в Україну.

____________

Опрос