Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка отключения конечного оборудования специальных пользователей и соединительных линий служб экстренного вызова

КМ Украины
Постановление КМ от 12.05.2004 № 607
редакция действует с 26.07.2016

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 12 травня 2004 р. N 607

Київ

Про затвердження Порядку відключення кінцевого обладнання спеціальних користувачів та з'єднувальних ліній служб екстреного виклику

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 25 травня 2006 року N 726
,
 від 8 грудня 2006 року N 1700
,
 від 5 вересня 2012 року N 833
,
від 13 липня 2016 року N 437

Відповідно до статті 38 Закону України "Про телекомунікації" Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок відключення кінцевого обладнання спеціальних користувачів та з'єднувальних ліній служб екстреного виклику, що додається.

 

Прем'єр-міністр України 

В. ЯНУКОВИЧ 

Інд. 21

 

ПОРЯДОК
відключення кінцевого обладнання спеціальних користувачів та з'єднувальних ліній служб екстреного виклику

1. Цим Порядком визначається процедура відключення операторами (провайдерами) телекомунікацій незалежно від форми власності кінцевого обладнання підрозділів Міноборони, СБУ, Держспецзв'язку, Служби зовнішньої розвідки, МВС, Національної поліції, МНС, Адміністрації Держприкордонслужби, Держмитслужби, які користуються телекомунікаційними послугами (далі - спеціальні користувачі), та з'єднувальних ліній служб екстреного виклику.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 р. N 726,
 від 08.12.2006 р. N 1700
,
 від 05.09.2012 р. N 833
,
від 13.07.2016 р. N 437)

2. Відключення кінцевого обладнання спеціальних користувачів та з'єднувальних ліній служб екстреного виклику (далі - відключення обладнання) здійснюється у разі, коли:

на кінцеве обладнання спеціальних користувачів та обладнання, що використовується на з'єднувальних лініях, немає виданого в установленому законодавством порядку документа про підтвердження відповідності нормативним вимогам у сфері телекомунікацій (далі - документ відповідності);

кінцеве обладнання застосовується спеціальним користувачем для вчинення протиправних дій або дій, що загрожують інтересам державної безпеки.

3. У разі встановлення фактів використання спеціальним користувачем кінцевого обладнання або службою екстреного виклику обладнання з'єднувальних ліній, на які немає виданого в установленому законодавством порядку документа відповідності, оператор (провайдер) надсилає письмове попередження про можливе відключення обладнання.

У попередженні зазначається перелік обладнання, що підлягає заміні чи потребує отримання документа відповідності, строк його заміни чи отримання документа відповідності, який не може бути менше одного місяця, та строк можливого відключення обладнання у разі невиконання обґрунтованих вимог оператора (провайдера).

4. Спеціальний користувач або служба екстреного виклику зобов'язані:

задовольнити вимоги оператора (провайдера) стосовно заміни обладнання чи отримання документа відповідності у строк, установлений оператором (провайдером);

письмово повідомити оператора (провайдера) про заміну обладнання чи отримання документа відповідності у строк, що не може перевищувати строку можливого відключення обладнання, установленого оператором (провайдером).

5. Рішення про відключення обладнання приймається оператором (провайдером) у разі:

невиконання спеціальним користувачем або службою екстреного виклику у встановлений строк вимог оператора (провайдера) щодо заміни обладнання чи отримання документа відповідності;

неповідомлення спеціальним користувачем або службою екстреного виклику оператора (провайдера) про заміну обладнання чи отримання документа відповідності у встановлений строк можливого відключення обладнання.

6. У разі прийняття оператором (провайдером) рішення про відключення обладнання з підстав, зазначених у пункті 5 Порядку, повідомлення надсилається спеціальному користувачу або службі екстреного виклику протягом десяти робочих днів з дня прийняття такого рішення.

7. Відключення обладнання забороняється у разі, коли:

це може призвести до порушення умов функціонування спеціальних користувачів або служб екстреного виклику. Категорії кінцевого обладнання спеціальних користувачів та з'єднувальних ліній служб екстреного виклику, що не підлягають відключенню, визначаються Держкомзв'язку за поданням Міноборони, Адміністрації Держспецзв'язку, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, МВС, Національної поліції, МНС, Адміністрації Держприкордонслужби, Держмитслужби, інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковані спеціальні користувачі або відповідні служби екстреного виклику;

(абзац другий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з
 
постановами Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 р. N 726,
 від 08.12.2006 р. N 1700
,
 від 05.09.2012 р. N 833
,
від 13.07.2016 р. N 437)

обладнання забезпечує функціонування засекреченого, шифрованого, спеціального та урядового зв'язку;

вводиться воєнний стан, режим надзвичайного стану, здійснюються заходи у зоні надзвичайної екологічної ситуації та оголошується мобілізація.

8. За рішенням суду кінцеве обладнання відключається у разі його використання для вчинення протиправних дій або дій, що загрожують інтересам державної безпеки.

____________

Опрос