Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка и требований по осуществлению перестрахования у страховщика (перестраховщика) нерезидента

КМ Украины
Постановление КМ от 04.02.2004 № 124
редакция действует с 31.10.2020

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 4 лютого 2004 р. N 124

Київ

Про затвердження Порядку та вимог щодо здійснення перестрахування у страховика (перестраховика) нерезидента

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановами Кабінету Міністрів України
 від 28 березня 2012 року N 256
,
від 28 жовтня 2020 року N 1000

Відповідно до статті 12 Закону України "Про страхування" та з метою врегулювання відносин у сфері перестрахування Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Порядок та вимоги щодо здійснення перестрахування у страховика (перестраховика) нерезидента (додаються).

2. Взяти до відома, що контроль за дотриманням страховиками (цедентами, перестрахувальниками) Порядку та вимог, затверджених цією постановою, здійснюється Національним банком.

(пункт 2 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 28.03.2012 р. N 256
,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 р. N 1000)

3. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 1996 р. N 1290 "Про затвердження Положення про порядок здійснення операцій з перестрахування" (ЗП України, 1996 р., N 19, ст. 537);

пункт 14 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2003 р. N 871 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 23, ст. 1078).

4. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування. 

 

Прем'єр-міністр України 

В. ЯНУКОВИЧ 

Інд. 34

 

ПОРЯДОК
та вимоги щодо здійснення перестрахування у страховика (перестраховика) нерезидента

(У тексті Порядку та вимог слово "Комісія" в усіх відмінках замінено словом "Нацкомфінпослуг" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2012 року N 256)

(У тексті Порядку та вимог слово "Нацкомфінпослуг" замінено словами "Національний банк" у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2020 року N 1000)

1. Ці Порядок та вимоги спрямовані на посилення захисту інтересів страхувальників, забезпечення платоспроможності страховиків, надійності, безпечності та диверсифікованості розміщення страхових резервів.

2. Укладення страховиками (цедентами, перестрахувальниками) договорів перестрахування за межами України із страховиками (перестраховиками) нерезидентами дозволяється тільки у разі, коли:

законодавством країни, в якій зареєстрований страховик (перестраховик) нерезидент, передбачений державний нагляд за страховою і перестраховою діяльністю;

страховик (перестраховик) нерезидент провадить безперервну страхову (перестрахову) діяльність не менше ніж три роки до дати укладення договору перестрахування;

відсутні факти порушення страховиком (перестраховиком) нерезидентом законодавства про страхову і перестрахову діяльність і з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та боротьби з тероризмом країни його реєстрації.

Дотримання зазначених вимог підтверджує інформація у письмовій формі або у вигляді електронних даних, надана на звернення Національного банку органом, який виконує функції нагляду за страховою і перестраховою діяльністю у країні реєстрації страховика (перестраховика) нерезидента, або Міжнародною асоціацією органів нагляду за страховою діяльністю (IAIS). Така інформація повинна містити реквізити відправника (найменування, адреса, в тому числі електронної пошти, номер телефону, ім'я та прізвище посадової особи, яка підписала інформацію).

(абзац п'ятий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2012 р. N 256)

За інформацією Національний банк звертається у разі відсутності (недостатності) відомостей про діяльність страховика (перестраховика) нерезидента, що підтверджують дотримання передбачених цим пунктом вимог, виявленої за результатами аналізу інформації, що подається Національному банку відповідно до пункту 4 цих Порядку та вимог, аналізу звітних даних, що подаються Національному банку відповідно до законодавства страховиками (цедентами, перестрахувальниками), або виїзних і безвиїзних перевірок, а також у випадках, передбачених пунктом 3 цих Порядку та вимог.

3. У разі потреби страховики (цеденти, перестрахувальники) звертаються до Національного банку із запитом щодо відповідності страховиків (перестраховиків) нерезидентів пункту 2 цих Порядку та вимог, з якими передбачається укладення договорів перестрахування, яка надає необхідну інформацію у визначеному нею порядку.

4. Страховики (цеденти, перестрахувальники) не пізніше ніж у десятиденний строк після укладення договорів перестрахування із страховиками (перестраховиками) нерезидентами інформують Національний банк про їх укладення в порядку, визначеному Національним банком.

5. Страховики (цеденти, перестрахувальники) можуть укладати договори перестрахування за участю перестрахових брокерів-нерезидентів лише через їх постійні представництва в Україні, зареєстровані як платники податку відповідно до законодавства України та включені до державного реєстру страхових або перестрахових брокерів.

Для укладення договору перестрахування із страховиками (перестраховиками) нерезидентами за участю перестрахових брокерів-нерезидентів їх постійні представництва подають страховикам (цедентам, перестрахувальникам) засвідчені в установленому порядку копії таких документів:

свідоцтва про державну реєстрацію постійного представництва перестрахового брокера-нерезидента в Україні як платника податку;

документа, що підтверджує взяття на облік в органі державної податкової служби;

свідоцтва про включення до державного реєстру страхових і перестрахових брокерів.

6. Страховики (цеденти, перестрахувальники) несуть відповідальність за дотримання цих Порядку та вимог згідно із законодавством.

____________

Опрос