Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке предоставления платных социальных услуг и утверждении их перечня

КМ Украины
Постановление КМ от 14.01.2004 № 12
редакция действует с 23.09.2016

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 січня 2004 р. N 12

Київ

Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 16 травня 2007 року N 745
,
від 8 вересня 2016 року N 596

Відповідно до Закону України "Про соціальні послуги" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що платні соціальні послуги надають державні та комунальні підприємства, установи і заклади соціального обслуговування, юридичні особи, створені відповідно до законодавства, які не мають на меті отримання прибутку, та фізичні особи (далі - суб'єкти, що надають платні соціальні послуги).

Суб'єкти, що надають платні соціальні послуги, провадять свою діяльність на професійній основі відповідно до їх статутів, де зазначаються перелік платних соціальних послуг, категорії осіб, яким вони надаються, умови і порядок їх надання.

Платні соціальні послуги повинні відповідати опису їх змісту і якості, наведеному в Державному класифікаторі соціальних стандартів та нормативів, а також діючим соціальним нормам і нормативам.

2. Платні соціальні послуги надаються:

громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв'язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;

громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, у зв'язку із стихійним лихом, катастрофою, якщо середньомісячний сукупний дохід цих осіб вище встановленого прожиткового мінімуму;

іншим громадянам, іноземцям та особам без громадянства, у тому числі біженцям, які проживають в Україні на законних підставах та перебувають у складних життєвих обставинах, потребують сторонньої допомоги і мають можливість оплачувати ці послуги.

3. Для отримання платних соціальних послуг, що надаються державними та комунальними підприємствами, установами і закладами соціального обслуговування, особа, яка їх потребує, звертається з письмовою заявою до місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Для отримання платних соціальних послуг, що надаються юридичними особами (крім державних та комунальних підприємств, установ і закладів соціального обслуговування) та фізичними особами, особа, яка їх потребує, звертається до них з письмовою або усною заявою.

У разі коли особа, яка потребує соціальних послуг, за віком або за станом здоров'я неспроможна самостійно прийняти рішення про необхідність їх надання, таке рішення може прийняти опікун чи піклувальник, органи опіки та піклування.

4. Затвердити перелік платних соціальних послуг, що додається.

 

Прем'єр-міністр України 

В. ЯНУКОВИЧ 

Інд. 26

 

ПЕРЕЛІК
платних соціальних послуг

1. Догляд:

1) догляд вдома;

2) догляд стаціонарний;

3) денний догляд;

4) паліативний догляд.

2. Підтримане проживання.

3. Послуга соціальної адаптації.

4. Надання притулку.

5. Консультування.

6. Представництво інтересів.

7. Посередництво (медіація) - допомога у врегулюванні конфлікту.

8. Соціальна профілактика.

9. Соціальна інтеграція та реінтеграція.

10. Соціальна реабілітація.

11. Соціальний супровід під час працевлаштування та на робочому місці.

12. Кризове та екстрене втручання.

13. Транспортні послуги.

14. Натуральна допомога (пошиття одягу, ремонт одягу, ремонт взуття, перукарські послуги, прання білизни та одягу, ремонтні роботи).

(перелік у редакції постанов Кабінету
 Міністрів України від 16.05.2007 р. N 745
,
від 08.09.2016 р. N 596)

____________

Опрос