Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка рассмотрения заявлений и сообщений о совершении насилия в семье или реальной его угрозе

КМ Украины
Постановление КМ от 26.04.2003 № 616
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 26 квітня 2003 р. N 616

Київ

Про затвердження Порядку розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім'ї або реальну його загрозу

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 17 листопада 2004 року N 1572
,
від 25 грудня 2004 року N 1757
,
 від 20 квітня 2005 року N 305
,
від 19 вересня 2007 року N 1134
,
 від 11 липня 2012 року N 617
,
 від 5 серпня 2015 року N 551
,
від 13 липня 2016 року N 437

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 22 серпня 2018 року N 658)

Відповідно до статті 4 Закону України "Про попередження насильства в сім'ї" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Порядок розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім'ї або реальну його загрозу, що додається.

 

Прем'єр-міністр України 

В. ЯНУКОВИЧ 

Інд. 28

 

ПОРЯДОК
розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім'ї або реальну його загрозу

(У тексті Порядку слово "Держкомсім'ямолодь" в усіх відмінках замінено словом "Мінсім'ядітимолодь" у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2004 року N 1572)

(У тексті Порядку слово "Мінсім'ядітимолодь" в усіх відмінках замінено словом "Мінмолодьспорт" у відповідному відмінку  згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2005 року N 305)

(У тексті Порядку слово "неповнолітніх" замінено словом "дітей" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року N 1134)

(У тексті Порядку слова "управління або відділ у справах сім'ї та молоді" в усіх відмінках замінено словами "структурний підрозділ, відповідальний за реалізацію державної політики щодо запобігання насильству в сім'ї," у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2012 року N 617)

(У тексті Порядку слова "внутрішніх справ" замінено словами "Національної поліції" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року N 437)

1. Цей Порядок визначає механізм прийняття, обліку і розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім'ї або реальну його загрозу (далі - заява).

2. Прийняття, облік і розгляд заяв здійснюється за місцем проживання постраждалого від насильства в сім'ї або члена сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства, Мінсоцполітики, структурним підрозділом, відповідальним за реалізацію державної політики щодо запобігання насильству в сім'ї, відповідної місцевої держадміністрації, відповідним підрозділом органу Національної поліції (далі - органи).

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 11.07.2012 р. N 617)

3. Усна заява викладається заявником і записується посадовою особою відповідного органу, а письмова - надсилається поштою або подається особисто, або передається через іншу особу.

4. У заяві зазначається прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання постраждалого від насильства в сім'ї або члена сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства, а також міститься інформація про те, ким вчинено насильство в сім'ї, час і місце його вчинення, умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування, інші обставини вчинення насильства в сім'ї або реальної загрози його вчинення.

5. Заява одразу після надходження до Мінсоцполітики, структурного підрозділу, відповідального за реалізацію державної політики щодо запобігання насильству в сім'ї, відповідної місцевої держадміністрації реєструється в журналі обліку заяв про вчинення насильства в сім'ї, а до відповідного підрозділу органу Національної поліції - у книзі обліку заяв про злочини та пригоди.

(пункт 5 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 11.07.2012 р. N 617)

6. Відмова у прийнятті та розгляді заяви не допускається.

7. Органи розглядають заяву не більше ніж протягом трьох днів. Якщо виникає потреба у перевірці викладених у заяві фактів та з'ясуванні додаткових обставин, заява розглядається не більше ніж протягом семи календарних днів.

У разі коли заява стосується дитини чи недієздатного члена сім'ї, відповідна інформація подається службі у справах дітей та органу опіки і піклування.

8. Відповідний підрозділ органу Національної поліції інформує протягом трьох днів про отримання заяви структурний підрозділ, відповідальний за реалізацію державної політики щодо запобігання насильству в сім'ї, відповідної місцевої держадміністрації.

(пункт 8 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 11.07.2012 р. N 617)

9. Про отримання заяви, в якій міститься повідомлення про існування загрози життю і здоров'ю особи, негайно інформується відповідний орган Національної поліції (за спеціальною телефонною лінією 102) для вжиття заходів до припинення насильства або дій членів сім'ї, спрямованих на виконання реальної загрози його вчинення.

(пункт 9 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 11.07.2012 р. N 617)

10. Під час розгляду заяви здійснюється відвідання постраждалого від насильства в сім'ї або особи, стосовно якої існує реальна загроза вчинення насильства, за місцем проживання представниками відповідного підрозділу органу Національної поліції, структурного підрозділу, відповідального за реалізацію державної політики щодо запобігання насильству в сім'ї, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відповідної місцевої держадміністрації, а у разі отримання зазначеної інформації стосовно дитини - із залученням представників органу опіки та піклування і служби у справах дітей.

(пункт 10 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 25.12.2004 р. N 1757,
 від 11.07.2012 р. N 617
,
 від 05.08.2015 р. N 551)

11. Структурний підрозділ, відповідальний за реалізацію державної політики щодо запобігання насильству в сім'ї, відповідної місцевої держадміністрації організовує надання постраждалим від насильства в сім'ї та членам сім'ї, стосовно яких існує реальна його загроза, психологічних, юридичних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних та інших послуг, якими вони можуть скористатися через мережу центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та їх спеціалізованих служб, а у разі потреби направляють їх до спеціалізованих установ для постраждалих від насильства в сім'ї (кризові центри, притулки, центри медико-соціальної реабілітації).

(пункт 11 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 25.12.2004 р. N 1757)

12. Відомості про особисте життя та інша інформація, що міститься у заяві, не підлягають розголошенню.

____________

Опрос