Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка возвращения в Украину лишенных родительского попечения детей, являющихся гражданами Украины

КМ Украины
Постановление КМ от 23.04.2003 № 569
редакция действует с 26.07.2016

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 23 квітня 2003 р. N 569

Київ

Про затвердження Порядку повернення до України позбавлених батьківського піклування дітей, які є громадянами України

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 17 листопада 2004 року N 1572
,
 від 20 квітня 2005 року N 305
,
 від 23 травня 2012 року N 415
,
від 13 липня 2016 року N 437

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Порядок повернення до України позбавлених батьківського піклування дітей, які є громадянами України (додається).

 

Прем'єр-міністр України 

В. ЯНУКОВИЧ 

Інд. 28

 

ПОРЯДОК
повернення до України позбавлених батьківського піклування дітей, які є громадянами України

(У тексті Порядку слово "Держкомсім'ямолодь" в усіх відмінках замінено словом "Мінсім'ядітимолодь" у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2004 року N 1572)

(У тексті Порядку слово "Мінсім'ядітимолодь" в усіх відмінках замінено словом "Мінмолодьспорт" у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2005 року N 305)

(У тексті Порядку слово "Мінмолодьспорт" в усіх відмінках замінено словом "Мінсоцполітики" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року N 415)

(У тексті Порядку слово "МВС" замінено словами "Національна поліція" у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року N 437)

1. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, - громадяни України, які з різних причин перебувають за межами України (далі - діти), підлягають поверненню до України, якщо відсутні підстави для їх усиновлення або передачі під опіку (піклування) за кордоном.

Діти, народжені і залишені у пологових будинках за кордоном, повертаються до України за наявності підстав для набуття ними громадянства України за народженням.

2. Діти підлягають поверненню до України у двомісячний строк після погодження цього питання з компетентними органами держави їх перебування.

3. Закордонна дипломатична установа України:

1) реєструє в установленому порядку народження дитини, якщо її народження не було раніше зареєстровано;

2) вживає заходів до встановлення батьків, інших родичів дитини, їх місця перебування;

3) оформляє відповідний документ на повернення дитини до України;

4) інформує про факт перебування за кордоном дитини, яка підлягає поверненню до України, МЗС, яке в свою чергу інформує Національну поліцію, Мінсоцполітики та в разі потреби інші компетентні органи виконавчої влади з метою встановлення батьків, інших родичів або місця її проживання до виїзду за кордон, якщо такий факт мав місце;

5) складає довідку, у якій зазначаються держава перебування дитини, її прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, відомості про батьків, інших родичів, стан здоров'я дитини тощо.

4. Національна поліція:

1) установлює місце проживання батьків, інших родичів дитини;

2) з'ясовує, який орган видав дозвіл на виїзд дитини за кордон, а у разі відсутності такого дозволу встановлює останнє місце її проживання в Україні (якщо дитина до виїзду за кордон проживала в Україні);

3) інформує у десятиденний строк МЗС та Мінсоцполітики про результати перевірок.

5. МЗС передає протягом трьох днів закордонній дипломатичній установі України в державі перебування дитини інформацію про цю дитину, що надійшла від Національної поліції.

6. У разі встановлення місця проживання батьків, інших родичів дитини або місця її проживання до виїзду за кордон чи органу, який видав дозвіл на виїзд дитини за кордон, Національна поліція інформує за місцем проживання батьків чи інших родичів дитини або постійного проживання дитини до виїзду за кордон Раду міністрів Автономної Республіки Крим або обласну, Київську, Севастопольську міську держадміністрацію (далі - місцева держадміністрація).

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцева держадміністрація після отримання від Національної поліції відповідної інформації забезпечує повернення дитини батькам, встановлення над нею опіки (піклування) або влаштування її до відповідного закладу соціального захисту (залежно від віку дитини, стану її здоров'я).

7. У разі коли дитина не проживала в Україні до виїзду за кордон або місце проживання в Україні її батьків (інших родичів) не встановлено, Національна поліція надсилає інформацію про цю дитину до Мінсоцполітики.

Мінсоцполітики порушує перед МОНмолодьспорту, МОЗ питання щодо влаштування такої дитини до відповідного закладу соціального захисту.

(абзац другий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 415)

МОНмолодьспорт, МОЗ визначає разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим або місцевою держадміністрацією такий заклад та інформує у десятиденний строк Мінсоцполітики, яка у свою чергу невідкладно повідомляє про це МЗС.

(абзац третій пункту 7 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 415)

8. Закордонна дипломатична установа України через МЗС передає інформацію про час та місце прибуття в Україну дитини віком від 14 до 18 років Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевій держадміністрації.

Уповноважений представник Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої держадміністрації зустрічає дитину на території України.

Діти віком до 14 років і діти з вадами фізичного чи розумового розвитку повертаються до України у супроводі уповноваженого представника Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої держадміністрації.

9. Влаштування дитини до закладу соціального захисту здійснюється на підставі документів, що надійшли від закордонної дипломатичної установи України.

Оформлення інших документів забезпечує заклад соціального захисту.

10. Повернення дитини до України забезпечується за рахунок видатків державного бюджету, передбачених органам виконавчої влади на відповідний рік.

11. У разі коли міжнародним договором України встановлено інший порядок повернення дітей до України, застосовуються норми міжнародного договору.

____________

Опрос