Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о Государственном реестре потенциально опасных объектов

КМ Украины
Постановление КМ от 29.08.2002 № 1288
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 29 серпня 2002 р. N 1288

Київ

Про затвердження Положення про Державний реєстр потенційно небезпечних об'єктів

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 11 березня 2004 року N 313
,
 від 10 квітня 2013 року N 252

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 4 грудня 2019 року N 1091)

Додатково див. оголошення
("Офіційний вісник України", N 78, 26 жовтня 2007 р.)
,
постанову Окружного адміністративного суду міста Києва
 від 16 квітня 2008 року

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Положення про Державний реєстр потенційно небезпечних об'єктів (додається).

2. Установити, що реєстрація потенційно небезпечних об'єктів проводиться починаючи з 1 січня 2003 року.

 

Прем'єр-міністр України 

А. КІНАХ 

Інд. 33

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Державний реєстр потенційно небезпечних об'єктів

1. Державний реєстр потенційно небезпечних об'єктів (далі - Реєстр) - є автоматизованою інформаційно-довідковою системою обліку та обробки інформації щодо потенційно небезпечних об'єктів.

2. Реєстр створюється з метою державного обліку потенційно небезпечних об'єктів (далі - небезпечні об'єкти) та інформаційного забезпечення процесів підготовки управлінських рішень і виконання зобов'язань України згідно з міжнародними договорами щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі транскордонного характеру, пов'язаних з функціонуванням небезпечних об'єктів.

3. Інформація Реєстру є власністю держави.

4. Реєстр є складовою частиною Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій.

5. Ведення Реєстру - це комплекс заходів, які забезпечують збір, накопичення та актуалізацію інформації щодо небезпечних об'єктів, адміністрування бази даних Реєстру, інформаційне обслуговування користувачів даними Реєстру, розроблення програмного забезпечення ведення Реєстру та інструктивних документів на створення, ведення та користування його даними.

6. Реєстрації підлягають розташовані на території України небезпечні об'єкти, на яких існує загроза виникнення надзвичайних ситуацій.

7. Реєстрація небезпечних об'єктів проводиться безоплатно.

8. Реєстрація обов'язкова для всіх небезпечних об'єктів незалежно від форми власності і підпорядкування. Не підлягають реєстрації в цьому Реєстрі залізничні, морські, повітряні та інші транспортні засоби, які перевозять небезпечні речовини.

До осіб, які повинні зареєструвати небезпечні об'єкти, належать юридичні та фізичні особи - власники небезпечних об'єктів, або за якими ці об'єкти закріплені на правах повного господарського відання або оперативного управління чи перебувають у їх володінні та користуванні.

До користувачів належать юридичні особи (підприємство, установа та організація незалежно від форм власності та підпорядкування), які зареєстровані на території України, а також фізичні особи.

9. Реєстр веде Державний департамент страхового фонду документації. Інформація з Реєстру надається зазначеним департаментом центральним та місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, державним аварійно-рятувальним службам та особам, які зареєстрували небезпечні об'єкти, безоплатно. Іншим юридичним та фізичним особам інформаційні послуги надаються на договірних засадах. Інформація з Реєстру надається в електронному вигляді або у письмовій формі (за бажанням користувача).

(пункт 9 із змінами, внесеними згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. N 313)

10. Об'єкт господарської діяльності, який містить у своєму складі кілька джерел небезпеки, розташованих за однією адресою, реєструється як один небезпечний об'єкт.

Об'єкт господарської діяльності, який містить у своєму складі кілька джерел небезпеки, розташованих за різними адресами, реєструється як кілька окремих небезпечних об'єктів відповідно до адрес місцезнаходження джерел небезпеки.

11. Під час реєстрації Державний департамент страхового фонду документації надає кожному небезпечному об'єкту окремий реєстраційний номер, який зберігається у Реєстрі до повної ліквідації небезпечного об'єкта.

12. Реєстрація небезпечних об'єктів вважається закінченою після одержання особами, які зареєстрували небезпечні об'єкти, свідоцтва про їх реєстрацію за формою, встановленою Мін'юстом.

(пункт 12 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 р. N 252)

13. Особи, які зареєстрували небезпечні об'єкти, згідно із законодавством несуть відповідальність за своєчасність подання інформації про небезпечні об'єкти, їх обсяг і достовірність.

14. Виключення з Реєстру проводиться у разі отримання Державним департаментом страхового фонду документації від осіб, які зареєстрували небезпечні об'єкти, акта про їх ліквідацію.

15. Фінансування заходів із створення та ведення Реєстру здійснюється за рахунок видатків, які щороку передбачаються Укрдержархіву для здійснення керівництва та управління у сфері архівної справи.

(пункт 15 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 р. N 252)

16. Кошти, отримані за надання інформаційних послуг, які передбачені пунктом 9 цього Положення, зараховуються до спеціального фонду державного бюджету та витрачаються на ведення Реєстру.

____________

Опрос