Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О неотложных вопросах деятельности дошкольных и интернатных учебных заведений

КМ Украины
Постановление КМ от 26.08.2002 № 1243
редакция действует с 21.01.2016

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 26 серпня 2002 р. N 1243

Київ

Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 4 червня 2003 року N 851
,
 від 22 червня 2005 року N 507
,
від 4 червня 2015 року N 370
,
від 18 січня 2016 року N 17

Ураховуючи особливо важливе значення стабільної роботи дошкільних та інтернатних навчальних закладів для забезпечення гарантованого мінімуму задоволення культурно-освітніх потреб населення, соціального захисту сімей, які мають дітей, Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що:

розмір плати для батьків або осіб, які їх замінюють, за харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах установлюється засновником (власником, уповноваженим органом) закладу один раз на рік відповідно до статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту";

за утримання одного вихованця у загальноосвітній школі-інтернаті, спеціалізованій школі-інтернаті I - III ступеня (крім загальноосвітніх закладів Міністерства культури і мистецтв), загальноосвітній школі та професійно-технічному училищі соціальної реабілітації батьки або особи, які їх замінюють, щомісяця вносять плату у розмірі 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу на одного члена сім'ї;

від плати за харчування дітей відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім'ях, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах, а також батьки дітей або особи, які їх замінюють, із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям";

(абзац четвертий пункту 1 в редакції постанов
 Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 р. N 851,
 від 22.06.2005 р. N 507
,
із змінами, внесеними згідно з
постановами
 Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 р. N 370,
від 18.01.2016 р. N 17)

від плати, зазначеної в абзаці третьому, звільняються батьки або особи, які їх замінюють, із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

(пункт 1 доповнено абзацом п'ятим згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 22.06.2005 р. N 507)

2. Установити, що плата не справляється:

за харчування дітей у санаторних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей з малими і затухаючими формами туберкульозу, спеціальних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку, та дітей з інвалідністю;

(абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2016 р. N 17)

за утримання вихованців в інтернатних навчальних закладах - з одиноких матерів (батьків), які виховують дитину без батька (матері), а також у загальноосвітніх санаторних школах-інтернатах, у спеціальних загальноосвітніх школах-інтернатах для дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку, у спеціалізованих школах-інтернатах II - III ступеня (у загальноосвітніх закладах Міністерства культури і мистецтв - I - II ступеня) з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів для розвитку здібностей, обдарувань і талантів дітей, фізичної культури і спорту, військових та з посиленою військово-фізичною підготовкою, училищах олімпійського резерву та фізичної культури і спорту - з батьків або осіб, які їх замінюють;

в інших випадках, передбачених законодавством.

Органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчуванням дітей інших категорій та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів.

(пункт 2 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.01.2016 р. N 17)

3. Установити знижки з плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах у таких розмірах:

сім'ям, які мають трьох і більше дітей, за харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах - на 50 відсотків;

батькам, які працюють і проживають на лінійних станціях і перегонах, за утримання дітей у школах-інтернатах - на 50 відсотків;

батькам учнів загальноосвітніх шкіл-інтернатів, які проживають у сім'ях, але харчуються та одягаються за рахунок держави, - на 20 відсотків.

4. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити справляння плати за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах у встановлених розмірах.

5. Міністерству освіти і науки за погодженням з Міністерством фінансів розробити і затвердити в місячний термін Порядок встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах.

6. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

 

Прем'єр-міністр України 

А. КІНАХ 

Інд. 28

 

ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 березня 1992 р. N 143 "Про невідкладні питання діяльності дитячих навчально-виховних закладів" (ЗП України, 1992 р., N 4, ст. 95).

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 10 травня 1994 р. N 297 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 1992 р. N 143 "Про невідкладні питання діяльності дитячих навчально-виховних закладів" (ЗП України, 1994 р., N 8, ст. 216).

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 19 грудня 1994 р. N 848 "Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 1992 р. N 143" (ЗП України, 1995 р., N 2, ст. 49).

4. Пункт 1 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 1997 р. N 865 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 33, с. 28).

____________

Опрос