Идет загрузка документа (292 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Программы обеспечения пожарной безопасности на период до 2010 года

КМ Украины
Постановление КМ от 01.07.2002 № 870
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 липня 2002 р. N 870

Київ

Про затвердження Програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 4 червня 2003 року N 873
,
 від 25 травня 2006 року N 726
,
від 16 липня 2008 року N 645

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 30 грудня 2015 року N 1171)

(У тексті постанови слова "Міністерству внутрішніх справ" замінено словами "Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2003 року N 873)

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Програму забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року (далі - Програма), що додається.

2. Міністерству фінансів і Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції передбачати щороку в проектах Державного бюджету України і Державної програми економічного і соціального розвитку України видатки на реалізацію Програми.

3. Центральним органам виконавчої влади, Службі зовнішньої розвідки, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, які визначені виконавцями Програми:

(абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 р. N 726)

здійснювати в установленому порядку фінансування передбачених Програмою заходів;

щороку до 20 лютого подавати Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи інформацію про стан виконання Програми.

4. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи щороку в березні починаючи з 2004 року подавати Кабінетові Міністрів України узагальнену інформацію про стан виконання Програми.

 

Прем'єр-міністр України 

А. КІНАХ 

Інд. 29

 

ДЕРЖАВНА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА
забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року

Загальна частина

Значущість проблеми забезпечення протипожежного захисту об'єктів і населених пунктів держави полягає у необхідності реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки, яка відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" є невід'ємною частиною державної діяльності щодо охорони життя та здоров'я людей, національного багатства і навколишнього природного середовища.

У цілому з 2000 по 2007 рік в державі зареєстровано 433371 пожежу, внаслідок якої загинуло 30225 осіб та 14469 травмовано. Щодня в середньому виникає 150 пожеж, унаслідок яких гине 10 та отримує травми 5 осіб, знищується 55 будівель і 7 одиниць техніки.

За зазначений період від пожеж завдано збитків у сумі понад 1 млрд. 212 млн. гривень, а загальні економічні витрати становлять більш як 7 млрд. гривень, або в середньому близько 0,75 відсотка внутрішнього валового продукту.

Незадовільний стан справ з пожежами та їх наслідками свідчить про необхідність розв'язання проблеми охорони життя людей, національного багатства і навколишнього природного середовища, що потребує посилення протипожежного захисту об'єктів та населених пунктів.

Обмежене фінансування заходів, передбачених на підвищення рівня протипожежного захисту населених пунктів та об'єктів, призвело до того, що підрозділи МНС на 27 відсотків не укомплектовані спеціальними пожежними автомобілями. Понад 60 відсотків наявної пожежної техніки вичерпало свій моторесурс і за строками використання підлягають списанню. Недостатність коштів не дає змоги Міністерству позитивно вирішувати питання щодо розроблення і придбання сучасних зразків пожежної техніки, обладнання, засобів зв'язку та індивідуального захисту особового складу.

Актуальною проблемою протипожежного захисту сільських населених пунктів, де щороку реєструється близько 18 тис. пожеж (32,6 відсотка загальної їх кількості), є значна віддаленість підрозділів державної пожежної охорони від об'єктів та низький рівень технічної оснащеності протипожежних формувань сільськогосподарських об'єктів.

До реформування аграрного сектору економіки існувало близько 9 тис. підрозділів сільських пожежних команд, які ліквідували близько половини пожеж, що виникли на селі. За останні чотири роки кількість підрозділів пожежної охорони, які несуть цілодобове чергування у сільській місцевості, зменшилася на 1949 одиниць, що становить третину їх загальної кількості (29 відсотків), кількість пожежних автомобілів, що перебувають на бойовому чергуванні, зменшилася на 2534 одиниці, або 36 відсотків, ліквідовано 1317 будівель, або 20 відсотків пожежних депо.

На сьогодні кількість протипожежних підрозділів у сільській місцевості становить 4826, з них лише 883 підрозділи місцевої пожежної охорони можуть виконувати завдання за призначенням, з яких на цілодобовому чергуванні перебуває 789. На балансі зазначених підрозділів перебуває 1033 одиниці пожежної техніки, яка на 98 відсотків вичерпала свій моторесурс. Мінімальна кількість підрозділів місцевої пожежної охорони, які ще необхідно створити в Україні, становить 2288 підрозділів, для яких необхідно закупити відповідну кількість одиниць пожежної техніки.

Проблемою залишається стан забезпечення протипожежного захисту будівників підвищеної поверховості та висотних будинків.

На сьогодні в державі нараховується 4513 будинків підвищеної поверховості та висотних будинків, з них 4244 - житлові, в яких мешкає понад 3 млн. осіб. Для захисту таких будинків від пожеж під час їх проектування та будівництва передбачається здійснювати комплекс протипожежних заходів щодо встановлення систем протипожежної автоматики, димовидалення, підпору повітря та протипожежного водопроводу.

Проте на даний час існуючі системи протипожежного захисту зазначених будинків характеризуються високим ступенем зношеності і не гарантують надійної роботи за призначенням у разі виникнення надзвичайної ситуації. Така проблема потребує постійного залучення коштів на їх технічне обслуговування.

Для розв'язання назрілої проблеми здійснювалися відповідні організаційні заходи. Так, МНС та Держжитлокомунгоспом було проведено спільну колегію з питань протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості та висотних будинків відповідно до Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 листопада 2002 р. "Про стан техногенної і природної безпеки в Україні", введеного в дію Указом Президента України від 4 лютого 2003 р. N 76. Однак, незважаючи на здійснені заходи, протипожежний стан зазначених об'єктів з року в рік погіршується. Кошти для відновлення і ремонту систем протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості та висотних будинків обласними і міськими держадміністраціями не виділяються, системи не можуть функціонувати.

Протягом тривалого часу не здійснюються заходи щодо відновлення функціонування та технічного обслуговування зазначених систем, внаслідок чого технічне обслуговування систем автоматичного протипожежного захисту на сьогодні не здійснюється у 2814 будинках. Крім того, 2518 існуючих систем не діють, а у 2098 будинках підвищеної поверховості системи протипожежної автоматики для своєчасного виявлення пожеж на початковій стадії та запобігання трагічним наслідкам не виведено на пульти об'єднаних диспетчерських служб або до центрального пожежного спостереження пожежної охорони. Понад 30 відсотків пожежних кранів систем внутрішнього протипожежного водопостачання будинків підвищеної поверховості та висотних будинків не укомплектовано необхідним протипожежним інвентарем.

Зазначені порушення призводять до несвоєчасного виявлення пожеж, стрімкого поширення вогню та задимлення шляхів евакуації, що значно ускладнює, а іноді унеможливлює їх гасіння та рятування людей.

Проблемою також є забезпечення населених пунктів системами протипожежного водопостачання.

За останні п'ять років на водопровідних мережах населених пунктів демонтовано 4456 пожежних гідрантів. Ліквідовано понад 2086 пожежних водоймищ та 2144 водонапірних башти, що негативно впливає на стан організації гасіння пожеж у житлових будинках та на об'єктах економіки.

За даними обліку, в Україні нараховується 52156 пожежних водоймищ, з них 2720 (5,22 відсотка загальної їх кількості) у незадовільному стані. Поряд з тим їх кількість постійно зменшується. Так, лише у 2007 році кількість таких водоймищ зменшилася на 469, а водонапірних башт на 288 одиниць (1,81 відсотка загальної їх кількості) і на сьогодні становить 31575.

Слід зазначити, що від наявності необхідної кількості та справності джерел протипожежного водопостачання залежить своєчасне оперативне реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації, що дає змогу уникнути людських жертв та значних матеріальних збитків.

Відсутність джерел протипожежного водопостачання у населених пунктах та на об'єктах призводить до того, що значна кількість пожеж (понад 25 відсотків) ліквідується із залученням додаткових сил та засобів. Це збільшує масштаби пожеж, час та фінансові витрати на їх ліквідацію.

З кожним роком проблемні питання, пов'язані із забезпеченням пожежної безпеки об'єктів господарювання, населених пунктів, все більше загострюються.

Наявність комплексу зазначених проблем значною мірою зумовлена відсутністю належного нормативно-правового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення, вирішення питань соціального, інформаційного та науково-технічного характеру. Гострота таких проблем вимагає вжиття організаційних та інженерно-технічних заходів з боку міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Особлива увага при цьому повинна приділятися питанням нормативного і правового характеру, удосконаленню системи профілактики, створенню та зміцненню матеріально-технічної бази пожежної охорони.

У зв'язку з тим, що проблема пожежної безпеки є складовою частиною національної безпеки, вона потребує здійснення першочергових заходів, на виконання яких розроблена ця Програма, з урахуванням пропозицій заінтересованих центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Мета Програми

Програму розроблено з метою створення механізму забезпечення заходів пожежної безпеки в Україні та умов для реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки.

Метою Програми є:

забезпечення захисту життя та здоров'я населення, навколишнього природного середовища і об'єктів від впливу небезпечних факторів пожежі;

посилення пожежної безпеки в населених пунктах, поліпшення матеріально-технічного стану підрозділів пожежної охорони для виконання покладених на них завдань за призначенням;

створення, оснащення та оптимальна дислокація підрозділів місцевої пожежної охорони населених пунктів у сільській місцевості, розроблення нормативно-правового, інженерно-технічного і методичного забезпечення зазначених підрозділів щодо їх діяльності з питань запобігання та ліквідації наслідків пожеж у сільській місцевості;

приведення систем протипожежного водопостачання на об'єктах та в населених пунктах, а також систем протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості та висотних будинків тощо у відповідність з вимогами нормативно-правових актів, норм і правил.

Шляхи і способи розв'язання проблеми

Розв'язання проблеми забезпечення пожежної безпеки підлягає у комплексному, поетапному вирішенні проблемних питань у сфері пожежної безпеки, гарантованого захисту суспільства та навколишнього природного середовища від пожеж і їх наслідків, впровадження організаційних засад функціонування системи забезпечення пожежної безпеки органів влади всіх рівнів, зміцнення правової, науково-технічної і ресурсної бази, що дасть змогу суттєво зменшити в державі кількість пожеж та надзвичайних ситуацій.

У рамках Програми передбачається здійснити ряд заходів, які обґрунтовують вибір оптимального варіанта розв'язання проблеми, враховують переваги та недоліки альтернативних варіантів, що дасть можливість:

розробити економічні, управлінські і правові механізми, спрямовані на здійснення заходів, передбачених Програмою на запобігання та ліквідацію наслідків пожеж;

з урахуванням місцевих умов кількісно оцінити ризик і наслідки пожеж, визначити оптимальну кількість підрозділів місцевої пожежної охорони для забезпечення протипожежного захисту населених пунктів у сільській місцевості, межі територій, які повинні ними обслуговуватися, утворити такі підрозділи та забезпечити їх матеріально-фінансове становище;

здійснити комплекс заходів, встановити порядок і форми розв'язання проблем, пов'язаних з приведенням у відповідність з вимогами нормативно-правових актів, норм та правил систем протипожежного водопостачання в населених пунктах та на об'єктах, а також систем протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості та висотних будинків.

Для розв'язання проблеми забезпечення пожежної безпеки об'єктів та населених пунктів держави необхідно врегулювати питання щодо:

утворення та розвитку єдиної системи забезпечення пожежної безпеки як однієї із складових національної безпеки;

об'єднання можливостей центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (у тому числі громадських);

забезпечення державного нагляду за станом пожежної безпеки об'єктів та населених пунктів для своєчасної протидії пожежам та зменшення негативних наслідків від них;  

розроблення організаційно-правових заходів діяльності щодо забезпечення пожежної безпеки міністерств, інших центральних органів виконавчої влади;

удосконалення та підвищення ефективності роботи суб'єктів системи забезпечення пожежної безпеки;

ефективного розв'язання завдань із забезпечення протипожежного захисту держави та оперативного реагування на стан з пожежами;

сприяння більш гнучкому та оперативному впливу на стан організації роботи щодо фінансування служби, вишукування нових джерел надходження коштів для розвитку матеріально-технічної бази підрозділів пожежної охорони.

Завдання і заходи

Завдання і заходи з виконання Програми наведені в додатку 2.

Перелік завдань і заходів сформовано відповідно до виробничо-господарських, організаційно-правових, соціально-економічних, екологічних вимог.

Очікувані результати, ефективність Програми

Результатом виконання комплексу завдань, передбачених Програмою, спрямованих на забезпечення протипожежного захисту об'єктів та населених пунктів, насамперед розташованих вздовж транспортної інфраструктури та прилеглої території, задіяних під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, є:

зниження ризиків виникнення пожеж та загроз, пов'язаних з пожежами, небезпечними для життя і здоров'я громадян, та створення сприятливих соціальних умов життєдіяльності населення, зменшення впливу негативних факторів пожеж на навколишнє природне середовище;

забезпечення безпечного функціонування установ і організацій, а також суб'єктів господарювання, об'єктів життєдіяльності населення, об'єктів економіки держави тощо, розташованих вздовж транспортної інфраструктури та прилеглої території, задіяних під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу;

зменшення на об'єктах та в населених пунктах кількості пожеж, загибелі та травмування на них людей, економічних втрат та матеріальних збитків від їх наслідків;

своєчасне виявлення осередків загорянь, оповіщення про них людей та підрозділів пожежної охорони, видалення продуктів горіння за допомогою систем протипожежної автоматики;

мінімальний час прибуття пожежних підрозділів до місця імовірної пожежі за рахунок оптимальної дислокації пожежних підрозділів у містах та сільській місцевості;

своєчасне та ефективне проведення робіт з рятування людей з верхніх поверхів будинків підвищеної поверховості та висотних будинків;

наявність необхідної кількості та справність джерел протипожежного водопостачання;.

забезпечення своєчасного оперативного реагування на пожежі для їх успішної локалізації та ліквідації шляхом подачі води до осередків пожеж від пожежних гідрантів, внутрішніх протипожежних водогонів, природних і штучних водоймищ, інших інженерних споруд водопостачання.

Економічним результатом виконання завдань протипожежного захисту, передбачених Програмою, який визначає її ефективність, є сума таких величин:

різниця між потенційно можливими затратами матеріальних і фінансових ресурсів на проведення робіт протипожежного захисту у разі здійснення заходів та у разі її відсутності (можливий варіант повного запобігання надзвичайній ситуації);

прямий та непрямий недопущені збитки від потенційних порушень норм, спрямованих на забезпечення життя та здоров'я людей, нормальних умов їх життєдіяльності, негативного впливу на навколишнє природне середовище, будівлі тощо, внаслідок пожежі, якої вдалося запобігти.

Варіанти оцінки ефективності Програми

Для оцінки соціально-економічної ефективності Програми пропонуються два варіанти.

Варіант оцінки економічної ефективності виключає з розрахунків будь-які втрати, які не відображаються у фінансовій звітності, тобто еколого-економічний соціальний та збитки, які не оцінюються.

Економічний ефект визначається як різниця між бюджетними витратами на ліквідацію наслідків пожежі за деякий проміжок часу (які за прогнозами можуть мати місце) та затратами на виконання Програми.

За оцінкою, проведеною фахівцями Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки, невжиття термінових заходів до покращення стану протипожежного захисту об'єктів та населених пунктів призведе до прямих матеріальних збитків від пожеж за період 2008 - 2011 років у сумі понад 3 млрд. гривень.

Результат обчислення суми збитків (Z) (3000000 тис. гривень) з витратами на виконання заходів Програми (C) (812008,9 тис. гривень) свідчать про ефективність Програми.

Для оцінки економічного збитку, який може бути завданий внаслідок пожеж, враховується не тільки та його частина, яка припадає на частку держави (бюджету), а і втрати окремих підприємств та організацій, а також фізичних осіб.

Економічні результати (R), досягнуті завдяки здійсненню заходів Програми, можуть бути оцінені як різниця між можливими збитками від пожеж без виконання Програми та можливими збитками, якщо Програму буде виконано.

Як уже зазначалося, прямі матеріальні збитки від пожеж за період 2008 - 2011 років можуть досягти понад 3 млрд. гривень. З урахуванням побічних збитків ця сума становитиме понад 8 млрд. гривень.

За оцінкою, проведеною фахівцями Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки, у разі здійснення заходів Програми та стабілізації ситуації з пожежами в державі економічні збитки від пожеж можуть бути зменшені на 35 відсотків та становитимуть приблизно 5,2 млрд. гривень.

Економічні результати (R), досягнуті завдяки здійсненню заходів Програми, становитимуть:

R = Z1 - Z2 = 8000000 - 5200000 = 2800000 тис. гривень..

Економічний ефект здійснення протипожежних заходів (P), передбачених Програмою, як різниця між економічними результатами (R), досягнутими завдяки здійсненню зазначених заходів, і витратами на них (C), становитиме:

P = R - C = 2800000 - 812008,9 = 4387991,1 тис. гривень.

Таким чином, економічний ефект від здійснення протипожежних заходів, передбачених Програмою, може становити понад 4,3 млрд. гривень.

У результаті здійснення заходів планується досягти практичного покращення протипожежного забезпечення населених пунктів та об'єктів держави.

Обсяги та джерела фінансування

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, а також інших передбачених законом джерел.

Прогнозні обсяги фінансування для розв'язання проблем, передбачених Програмою, наведено в додатках 1 і 3.

Обсяги фінансування Програми уточнюються під час складання проекту Державного бюджету України на відповідний рік у межах видатків, що передбачаються для кожного головного розпорядника коштів, відповідального за виконання окремих заходів та в цілому передбачених Програмою.

 

ПАСПОРТ
Державної цільової програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року

1. Концепція Програми схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2002 р. N 112.

2. Програма затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2002 р. N 870 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 р. N 645).

3. Державний замовник-координатор - МНС.

4. Державні замовники - міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

5. Керівник Програми - заступник Міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

6. Виконавці заходів Програми - міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

7. Строк виконання - 2008 - 2010 роки.

8. Прогнозні обсяги та джерела фінансування:

 

ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ
виконання Державної цільової програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року

Найменування завдання 

Найменування показника 

Значення показника за роками 

Найменування заходу 

Головний розпорядник бюджетних коштів 

Джерела фінансування
(державний, місцевий бюджет, інші) 

Прогнозний обсяг фінансових ресурсів для виконання завдань, тис. гривень 

У тому числі за роками 

2008 

2009 

2010 

2008 

2009 

2010 

1. Організаційне забезпечення у сфері пожежної безпеки 

 

 

 

 

проведення аналізу:
стану забезпечення пожежної безпеки в кожному регіоні, населеному пункті, на підприємствах, в установах та організаціях і розроблення за результатами аналізу комплексного плану заходів із запобігання пожежам та загибелі на них людей 

міністерства, інші центральні органи виконавчої влади Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації 

за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади 

 

 

 

 

протипожежних норм та у разі потреби внесення до них відповідних змін з урахуванням сучасних вимог протипожежного захисту будинків та споруд 

Мінрегіонбуд
МНС 

- " - 

 

 

 

 

координація діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади із забезпечення протипожежного захисту об'єктів та територій 

МНС
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації 

- " - 

 

 

 

 

утворення та забезпечення функціонування служб пожежної безпеки в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, на підприємствах, в установах та організаціях 

міністерства,
інші центральні органи виконавчої влади 

- " - 

 

 

 

 

Мінфін 

державний бюджет 

240 

80 

80 

80 

Держкомрезерв 

- " - 

105 

35 

35 

35 

НКАУ 

- " - 

150 

50 

50 

50 

Фонд державного майна 

державний бюджет 

60,3 

 

29,1 

31,2 

Рада міністрів Автономної Республіки Крим 

місцевий бюджет 

51 

17 

17 

17 

 

Разом 

 

606,3 

182 

211,1 

213,2 

 

у тому числі 

державний бюджет 

555,3 

165 

194,1 

196,2 

місцевий бюджет 

51 

17 

17 

17 

кількість підрозділів місцевої пожежної охорони 

157 

172 

173 

утворення та забезпечення функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони, насамперед у тих населених пунктах, що розташовані вздовж транспортної інфраструктури та прилеглої території і будуть задіяні під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (далі - чемпіонат) 

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації 

за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади 

 

 

 

 

Рада міністрів Автономної Республіки Крим 

місцевий бюджет 

2400 

800 

800 

800 

облдержадміністрації: 

- " - 

 

 

 

 

Вінницька 

 

20218,8 

6739,6 

6739,6 

6739,6 

Волинська 

 

19170,6 

6390,2 

6390,2 

6390,2 

Донецька 

 

31030 

8074 

10251 

12705 

Запорізька 

 

14400 

4800 

4800 

4800 

Закарпатська 

 

1860 

180 

840 

840 

Івано-Франківська 

 

19500 

6000 

7500 

6000 

Кіровоградська 

 

12528 

4176 

4176 

4176 

Луганська 

 

8600 

2000 

3200 

3400 

Одеська 

 

7800 

 

3640 

4160 

Полтавська 

 

26000 

8000 

9000 

9000 

Рівненська 

 

6900 

2300 

2300 

2300 

Сумська 

 

45360 

10277 

17541,5 

17541,5 

Тернопільська 

 

11500 

3700 

3600 

4200 

Харківська 

 

10000 

3300 

3300 

3400 

Хмельницька 

 

23987 

6110 

7332 

10545 

Черкаська 

 

6000 

2000 

2000 

2000 

Чернівецька 

 

2101 

689 

703 

709 

Севастопольська міськдержадміністрація 

місцевий бюджет 

6000 

1800 

2000 

2200 

 

Разом 

 

275355,4 

77335,8 

96113,3 

101906,3 

приведення у відповідність з даною Програмою галузевих та регіональних програм, спрямованих на підвищення рівня протипожежного захисту населених пунктів та об'єктів, забезпечення будівництва та реконструкції пожежних депо, інших об'єктів пожежної охорони, відповідно до вимог нормативно-правових актів та їх виконання з урахуванням потреб у забезпеченні протипожежного захисту під час проведення чемпіонату 

міністерства, інші центральні органи виконавчої влади Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації 

за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади 

 

 

 

 

проведення аналізу стану протипожежного водопостачання міст (насамперед тих, що задіяні під час проведення чемпіонату), селищ міського типу та здійснення комплексу заходів щодо приведення його у відповідність з вимогами нормативно-правових актів 

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації 

- " - 

 

 

 

 

облдержадміністрації: 

місцевий бюджет 

 

 

 

 

Вінницька 

 

871 

341 

275 

255 

Донецька 

 

3738 

1500 

1200 

1038 

Запорізька 

 

414 

138 

138 

138 

Закарпатська 

 

11185 

2635 

4275 

4275 

Івано-Франківська 

 

550 

180 

190 

180 

Кіровоградська 

 

1674 

558 

558 

558 

Луганська 

 

864 

744 

120 

 

Рівненська 

 

634 

204 

205 

225 

Севастопольська міськдержадміністрація 

- " - 

417 

139 

139 

139 

 

Разом 

 

20347 

6439 

7100 

6808 

забезпечення ведення щорічної державної статистичної звітності про кількість пожеж та їх наслідки в кожному регіоні, населеному пункті, на підприємствах, в установах та організаціях, зокрема: 

міністерства, інші центральні органи виконавчої влади
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації 

за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади 

 

 

 

 

створення нового програмного комплексу для оброблення статистичних даних про пожежі та їх наслідки 

МНС 

державний бюджет 

151 

 

75 

76 

збирання, узагальнення та оброблення статистичних даних про пожежі та їх наслідки 

- " - 

 

 

 

 

 

прогнозування стану пожеж у цілому по Україні та підготовка аналітичних та інформаційних матеріалів 

- " - 

 

 

 

 

 

здійснення заходів щодо вдосконалення системи підтвердження відповідності продукції вимогам пожежної безпеки та сертифікації виробів протипожежного призначення, зокрема: 

- " - 

- " - 

 

 

 

 

утворення органу з питань підтвердження відповідності продукції протипожежного призначення вимогами Європейських Директив і міжнародних та європейських стандартів та нагляду за ринком пожежної безпеки України 

 

 

4000 

 

4000 

 

проведення інформаційно-освітніх та консультативних заходів для підготовки підприємств України до впровадження на них вимог нормативно-правових актів, адаптованих до Європейських Директив і міжнародних та європейських стандартів 

 

 

450 

 

450 

 

 

Разом 

 

4450 

 

4450 

 

здійснення щороку згідно із законодавством контролю за відповідністю продукції, що реалізується через торговельну мережу, вимогам пожежної безпеки та діяльністю випробувальних лабораторій (центрів), які проводять випробування такої продукції 

Держспоживстандарт
МНС 

- " - 

 

 

 

 

забезпечення подальшого розвитку методичної та експериментальної бази для вивчення дослідно-випробувальними лабораторіями МНС питання щодо виникнення пожеж, зокрема: 

МНС 

- " - 

 

 

 

 

надання лабораторіям науково-методичної допомоги у виконанні робіт з дослідження пожеж, проведення метрологічної атестації випробувального обладнання та порівняльних випробувань 

 

 

24 

 

12 

12 

забезпечення лабораторій та Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки автомобілями-лабораторіями 

 

 

3240 

 

1620 

1620 

 

Разом 

 

3264 

 

1632 

1632 

кількість будинків 

247 

241 

249 

приведення у робочий стан інженерного обладнання систем протипожежного захисту висотних будинків і будинків підвищеної поверховості, забезпечення їх належного функціонування, створення спеціалізованих дільниць з ремонту та технічного обслуговування таких систем, насамперед у тих будівлях, що будуть задіяні під час проведення чемпіонату 

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації 

за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади 

 

 

 

 

Рада міністрів Автономної Республіки Крим 

місцевий бюджет 

18810 

6270 

6270 

6270 

облдержадміністрації: 

- " - 

 

 

 

 

Вінницька 

 

750 

250 

250 

250 

Волинська 

 

68,1 

68,1 

 

 

Донецька 

 

111600 

37200 

37200 

37200 

Житомирська 

 

420 

140 

140 

140 

Запорізька 

 

12000 

4000 

4000 

4000 

Закарпатська 

 

254,5 

54,5 

100 

100 

Івано-Франківська 

 

677,2 

184,3 

221 

271,9 

Кіровоградська 

 

210 

70 

70 

70 

Луганська 

 

5200 

1368 

1642 

2190 

Одеська 

 

11630 

 

6630 

5000 

Полтавська 

 

2280 

240 

840 

1200 

Рівненська 

 

544 

204 

136 

204 

Сумська 

 

2343 

781 

781 

781 

Тернопільська 

 

72 

24 

24 

24 

Харківська 

 

7600 

2400 

2500 

2700 

Хмельницька 

 

6960 

3000 

1980 

1980 

Черкаська 

 

3200 

1000 

1000 

1200 

Чернігівська 

 

546,3 

180 

180 

186,3 

Чернівецька 

 

180 

60 

60 

60 

Севастопольська міськдержадміністрація 

місцевий бюджет 

1800 

900 

450 

450 

 

Разом 

 

187145,1 

58393,9 

64474 

64277,2 

забезпечення функціонування системи централізованого пожежного спостереження, зокрема виведення сигналів систем автоматичного протипожежного захисту на пункти зв'язку чергових частин пожежної охорони, насамперед тих об'єктів, що будуть задіяні під час проведення чемпіонату 

міністерства, інші центральні органи виконавчої влади Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації 

розрахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади 

 

 

 

 

МНС 

державний бюджет 

36346,4 

 

23662,5 

12683,9 

Державна судова адміністрація 

- " - 

24225 

6825 

8700 

8700

Державний департамент з питань виконання покарань 

- " - 

33190 

 

16325 

16865 

Фонд державного майна 

- " - 

153,7 

 

 

153,7 

Рада міністрів Автономної Республіки Крим 

місцевий бюджет 

1590 

515 

515 

560 

Кіровоградська облдержадміністрація 

- " - 

1150 

170 

430 

550 

 

Разом 

 

96655,1 

7510 

49632,5 

39512,6 

 

у тому числі 

державний бюджет 

93915,1 

6825 

48687,5 

38402,6 

місцевий бюджет 

2740 

685 

945 

1110 

проведення всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій з питань пожежної безпеки 

МНС 

державний бюджет 

126 

 

63 

63 

Мінагрополітики 

- " - 

200 

100 

 

100 

 

Разом 

 

326 

100 

63 

163 

проведення щороку для працівників органів виконавчої влади нарад, семінарів, оглядів, конкурсів з питань пожежної безпеки 

міністерства, інші центральні органи виконавчої влади Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації 

за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади 

 

 

 

 

Мінфін 

державний бюджет 

90 

30 

30 

30 

Мінагрополітики 

- " - 

120 

30 

40 

50 

Мінсім'ямолодьспорт 

- " - 

600 

 

300 

300 

Міноборони 

- " - 

6,9 

 

3,4 

3,5 

Держкомрезерв 

- " - 

120 

40 

40 

40 

НКАУ 

- " - 

300 

100 

100 

100 

Фонд державного майна 

- " - 

195 

60 

65 

70 

Рада міністрів Автономної Республіки Крим 

місцевий бюджет 

204 

68 

68 

68 

 

Разом 

 

1635,9 

328 

646,4 

661,5 

 

у тому числі 

державний бюджет 

1431,9 

260 

578,4 

593,5 

місцевий бюджет 

204 

68 

68 

68 

проведення щороку Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників 

міністерства, інші центральні органи виконавчої влади Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації 

за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади 

 

 

 

 

Рада міністрів Автономної Республіки Крим 

місцевий бюджет 

облдержадміністрації: 

- " - 

 

 

 

 

Вінницька 

 

102 

30 

34 

38 

Волинська 

 

60 

20 

20 

20 

Закарпатська 

 

75 

25 

25 

25 

Кіровоградська 

 

1038 

352 

347 

339 

Львівська 

 

105 

35 

35 

35 

Миколаївська 

 

30 

10 

10 

10 

Полтавська 

 

75 

25 

25 

25 

Чернігівська 

 

61,5 

20,5 

20,5 

20,5 

Чернівецька 

 

 

Разом 

 

1564,5 

523,5 

522,5 

518,5 

Разом за завданням 1 

 

 

 

 

 

 

 

591500,3 

150812,2 

224919,8 

215768,3 

у тому числі 

 

 

 

 

 

 

державний бюджет 

104093,3 

7350 

55680 

41063,3 

місцевий бюджет 

487407 

143462,2 

169239,8 

174705 

2. Удосконалення нормативно-правового забезпечення у сфері пожежної безпеки 

 

 

 

 

розроблення таких нормативно-правових, актів з питань пожежної безпеки: 

 

за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади 

 

 

 

 

Правила пожежної безпеки культових споруд 

МНС 

 

 

 

 

 

Інструкція з гасіння пожеж на підземних об'єктах електрозв'язку 

Мінтрансзв'язку 

 

 

 

 

 

Інструкція з гасіння пожеж на телевізійних вежах 

Держкомтелерадіо 

 

 

 

 

 

Правила улаштування та експлуатації систем оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей у будинках та спорудах 

МНС 

 

 

 

 

 

Правила пожежної безпеки об'єктів рухомого (мобільного) зв'язку та безпроводового доступу 

- " - 

 

 

 

 

 

Правила виконання робіт із спостереження за установками пожежної автоматики об'єктів, проектування, монтажу, технічного обслуговування систем пожежного спостереження 

- " - 

 

 

 

 

 

національні стандарти у сфері пожежної безпеки, гармонізовані з міжнародними та європейськими вимогами 

МНС 

державний бюджет 

900 

 

425 

475 

Разом за завданням 2 

 

 

 

 

 

 

 

900 

 

425 

475 

3. Проведення науково-технічних досліджень у сфері пожежної безпеки 

 

 

 

 

проведення науково-технічних досліджень з питань: 

- " - 

- " - 

178,3 

 

78,3 

100 

пожежної небезпеки речовин, матеріалів, виробів і обладнання, пожежної техніки, пожежно-технічного озброєння, продукції протипожежного призначення 

 

 

 

 

 

 

вогнестійкості будівельних конструкцій, кабельних ліній та перегородок 

 

 

600 

 

300 

300 

визначення пожежної небезпеки будівельних матеріалів та електротехнічних виробів 

 

 

750 

 

350 

400 

визначення пожежної небезпеки кабельної продукції 

 

 

250 

 

100 

150 

Разом за завданням 3 

 

 

 

 

 

 

 

1778,3 

 

828,3 

950 

4. Забезпечення розвитку матеріально-технічної бази пожежної охорони 

 

 

 

 

розроблення регіональних програм розвитку матеріально-технічної бази пожежної охорони (будівництво, реконструкція, ремонт пожежних депо, придбання та створення нових зразків протипожежної техніки, забезпечення пожежників засобами пожежогасіння та індивідуального захисту, зв'язку тощо), насамперед у тих населених пунктах, що будуть задіяні під час проведення чемпіонату 
 

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації 

за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади 

 

 

 

 

облдержадміністрації: 

місцевий бюджет 

 

 

 

 

Закарпатська 

 

11622,4 

3882,4 

3871 

3869 

Донецька 

 

36958 

10710 

14890 

11358 

Київська 

 

26300 

10000 

8400 

7900 

Миколаївська 

 

9647,5 

3175 

3111,5 

3361 

Херсонська 

 

3285 

1855 

850 

580 

 

Разом 

 

87812,9 

29622,4 

31122,5 

27068 

поліпшення матеріально-технічної бази Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки, зокрема: 

МНС 

державний бюджет 

 

 

 

 

стендів для проведення випробувань з визначення пожежної небезпеки речовин, матеріалів, виробів і обладнання, пожежної техніки, пожежно-технічного озброєння, продукції протипожежного призначення 

 

 

222 

 

207 

15 

вогневої печі для випробувань з визначення вогнестійкості будівельних конструкцій, кабельних ліній та перегородок 

 

 

1800 

 

1500 

300 

випробувального обладнання для проведення досліджень з визначення пожежної небезпеки будівельних матеріалів та електротехнічних виробів 

 

 

4000 

 

2000 

2000 

випробувального обладнання для проведення досліджень з визначення димоутворювальної здатності кабельної продукції 

 

 

450 

 

350 

100 

 

Разом 

 

6472 

 

4057 

2415 

модернізація матеріально-технічної бази загонів технічної служби державної пожежної охорони, в тому числі станцій діагностики, для потреб пожежної охорони, насамперед у тих населених пунктах, що будуть задіяні під час проведення чемпіонату 

МНС 

- " - 

28651,8 

 

20551,8 

8100 

спорудження необхідних об'єктів підрозділів пожежної охорони Збройних Сил та поліпшення їх матеріально-технічної бази, зокрема забезпечення пожежною технікою та обладнанням для гасіння пожеж 

Міноборони 

- " - 

94847,8 

 

47559,9 

47287,9 

Разом за завданням 4 

 

 

 

 

 

 

 

217784,5 

29622,4 

103291,2 

84870,9 

у тому числі 

 

 

 

 

 

 

державний бюджет 

129971,6 

 

72168,7 

57802,9 

місцевий бюджет 

87812,9 

29622,4 

31122,5 

27068 

5. Інформаційне забезпечення у сфері пожежної безпеки 

 

 

 

 

розроблення для дітей та юнацтва сценаріїв театральних, циркових вистав і розважальних програм з протипожежної тематики та включення їх до репертуарів театру ляльок, юного глядача, цирку, програм естрадних концертів, теле- та радіопередач 

МКТ 

за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади 

 

 

 

 

організація вивчення в межах навчальних предметів та в позаурочний час учнями загальноосвітніх навчальних закладів правил пожежної безпеки та поведінки під час пожежі 

МОН 

- " - 

 

 

 

 

підготовка і видання програми та підручників для вищих навчальних закладів з питань пожежної безпеки 

- " - 

 

 

 

 

організація на базі Національного комплексу "Експоцентр України" проведення виставок з питань пожежної безпеки 

МНС 

- " - 

 

 

 

 

6. Міжнародне співробітництво у сфері пожежної безпеки 

 

 

 

 

організація стажування фахівців пожежної охорони в установах зарубіжних країн, які провадять діяльність у сфері пожежної безпеки, в тому числі в державах, що мають досвід проведення світових та європейських футбольних форумів 

- " - 

- " - 

 

 

 

 

забезпечення участі фахівців у роботі міжнародних організацій з питань пожежної безпеки відповідно до законодавства та міжнародних договорів, зокрема з: 

 

 

 

 

 

 

Міжнародним технічним комітетом з попередження та гасіння пожеж (CTIF) 

- " - 

державний бюджет 

45,8 

 

22,9 

22,9 

Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) разом з Технічним комітетом із стандартизації ТК25 "Пожежна безпека та протипожежна техніка" 

- " - 

 

 

 

 

 

Міжнародною електротехнічною комісією (IEC) разом з Технічним комітетом із стандартизації ТК25 "Пожежна безпека та протипожежна техніка" 

МНС
Держспоживстандарт 

за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади 

 

 

 

 

Європейським комітетом з стандартизації (CEN) разом з Технічним комітетом із стандартизації ТК25 "Пожежна безпека та протипожежна техніка" 

- " - 

- " - 

 

 

 

 

забезпечення участі фахівців пожежної охорони у міжнародних виставках, конференціях та семінарах з питань пожежної безпеки та у міжнародних змаганнях з пожежно-прикладного спорту 

МНС 

- " - 

 

 

 

 

вивчення і впровадження в практику передового досвіду зарубіжних країн у сфері пожежної охорони 

- " - 

- " - 

 

 

 

 

Разом за завданням 6 

 

 

 

 

 

 

державний бюджет 

45,8 

 

22,9 

22,9 

Усього за Програмою 

 

 

 

 

 

 

 

812008,9 

180434,6 

329487,2 

302087,1 

у тому числі 

 

 

 

 

 

 

державний бюджет 

236789 

7350 

129124,9 

100314,1 

місцевий бюджет 

575219,9 

173084,6 

200362,3 

201773 

 

ПРОГНОЗНІ ОБСЯГИ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ
для розв'язання проблем, передбачених Державною цільовою програмою забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року

Головний розпорядник бюджетних коштів 

Джерела фінансування (державний, місцевий бюджет, інші) 

Прогнозний обсяг фінансових ресурсів для виконання завдань, тис. гривень 

У тому числі за роками 

2008 

2009 

2010 

МНС 

державний бюджет 

82185,3 

 

55767,5 

26417,8 

Мінфін 

- " - 

330 

110 

110 

110 

Держкомрезерв 

- " - 

225 

75 

75 

75 

НКАУ 

- " - 

450 

150 

150 

150 

Фонд державного майна 

- " - 

409 

60 

94,1 

254,9 

Міноборони 

- " - 

94854,7 

 

47563,3 

47291,4 

Державна судова адміністрація 

- " - 

24225 

6825 

8700 

8700 

Державний департамент з питань виконання покарань 

- " - 

33190 

 

16325 

16865 

Мінагрополітики 

- " - 

320 

130 

40 

150 

Мінсім'ямолодьспорт 

- " - 

600 

 

300 

300 

Рада міністрів Автономної Республіки Крим 

місцевий бюджет 

23064 

7673 

7673 

7718 

       Облдержадміністрація: 

місцевий бюджет 

 

 

 

 

Вінницька 

 

21941,9 

7360,6 

7298,6 

7282,6 

Волинська 

 

19298,8 

6478,3 

6410,2 

6410,2 

Донецька 

 

183326 

57484 

63541 

62301 

Житомирська 

 

420 

140 

140 

140 

Запорізька 

 

26814 

8938 

8938 

8938 

Закарпатська 

 

24996,9 

6776,9 

9111 

9109 

Івано-Франківська 

 

20727 

6364,2 

7911 

6451,8 

Кіровоградська 

 

16600 

5326 

5581 

5693 

Київська 

 

26300 

10000 

8400 

7900 

Луганська 

 

14664 

4112 

4962 

5590 

Львівська 

 

105 

35 

35 

35 

Миколаївська 

 

9677,5 

3185 

3121,5 

3371 

Одеська 

 

19430 

 

10270 

9160 

Полтавська 

 

28355 

8265 

9865 

10225 

Рівненська 

 

8078 

2708 

2641 

2729 

Сумська 

 

47703 

11058 

18322,5 

18322,5 

Тернопільська 

 

11572 

3724 

3624 

4224 

Харківська 

 

17600 

5700 

5800 

6100 

Херсонська 

 

3285 

1855 

850 

580 

Хмельницька 

 

30947 

9110 

9312 

12525 

Черкаська 

 

9200 

3000 

3000 

3200 

Чернігівська 

 

607,8 

200,5 

200,5 

206,8 

Чернівецька 

 

2290 

752 

766 

772 

Севастопольська міськдержадміністрація 

місцевий бюджет 

8217 

2839 

2589 

2789 

Усього 

 

812008,9 

180434,6 

329487,2 

302087,1 

у тому числі 

державний бюджет 

236789 

7350 

129124,9 

100314,1 

місцевий бюджет 

575219,9 

173084,6 

200362,3 

201773 

(Програма із змінами, внесеними згідно з постановами
Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 р. N 873
,
 від 25.05.2006 р. N 726
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 16.07.2008 р. N 645)

____________

Опрос