Идет загрузка документа (12 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о карантинном ветеринарно-милицейском посте

КМ Украины
Постановление КМ от 29.03.2002 № 394
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 29 березня 2002 р. N 394

Київ

Про затвердження Положення про карантинний ветеринарно-міліцейський пост

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 серпня 2011 року N 853

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 5 серпня 2015 року N 551)

Відповідно до статті 28 Закону України "Про ветеринарну медицину" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Положення про карантинний ветеринарно-міліцейський пост (додається).

 

Прем'єр-міністр України 

А. КІНАХ 

Інд. 22

 

ПОЛОЖЕННЯ
про карантинний ветеринарно-міліцейський пост

1. Це Положення визначає правові та організаційні засади функціонування карантинного ветеринарно-міліцейського поста, обов'язки осіб чергового наряду підрозділу ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів (далі - підрозділ ветеринарної міліції) та/або територіального органу внутрішніх справ, а також інших осіб, які несуть чергування на посту.

2. Карантинний ветеринарно-міліцейський пост - тимчасовий пункт пропуску і контролю, що створюється на кордоні карантинної зони або зони попередніх карантинних обмежень відповідно до рішення про встановлення карантину чи рішення про введення попередніх карантинних обмежень на певній території.

3. Рішення про виставлення та зняття ветеринарно-міліцейських постів приймається Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою держадміністрацією на відповідних територіях та органами місцевого самоврядування міст обласного значення, у тому числі на території окремих господарств за поданням відповідного органу державної ветеринарної медицини, а в межах одного або кількох регіонів - за рішенням Кабінету Міністрів України за поданням Держветфітослужби разом із прийняттям рішення про встановлення та скасування карантину.

(абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.2011 р. N 853)

До прийняття рішення щодо встановлення карантину як попередні карантинні обмеження карантинні ветеринарно-міліцейські пости можуть виставлятися згідно з приписом головного державного інспектора ветеринарної медицини України, області, району, міста або його заступника.

4. Карантинні ветеринарно-міліцейські пости виставляються протягом доби з моменту прийняття рішення про встановлення карантину та затвердження плану заходів щодо локалізації, ліквідації та профілактики інфекційного захворювання тварин на фермах, підприємствах із забою та переробки тварин, продуктів і сировини тваринного походження, в населених пунктах, на дорогах, інших об'єктах або прийняття рішення про введення попередніх карантинних обмежень і функціонують цілодобово.

5. Завданням карантинних ветеринарно-міліцейських постів є безумовне забезпечення проведення спеціальних заходів карантинного режиму, зокрема щодо повної або часткової заборони:

перевезення або перегону тварин через карантинну зону, ввезення в цю зону, вивезення /виведення/ з неї тварин;

вивезення з карантинної зони продукції тваринного і рослинного походження та інших вантажів, у тому числі кормів всіма видами транспортних засобів, її винесення та пересилання посилками;

доступу сторонніх осіб, тварин та транспортних засобів на територію ферм, інших тваринницьких приміщень, підприємств із забою та переробки тварин, продукції тваринного походження, де встановлено карантин або введено попередні карантинні обмеження (крім обслуговуючого персоналу за умови додержання ним спеціального пропускного режиму);

руху транспортних засобів у карантинній або загрозливій зоні.

6. На дорогах у карантинній та загрозливій зоні контролюється перевезення тварин, продукції тваринного та рослинного походження, кормів. У разі відсутності супровідних ветеринарних документів транспортні засоби затримуються і спеціаліст державної установи ветеринарної медицини приймає відповідне рішення.

Особи, які несуть службу та/або чергування на карантинному ветеринарно-міліцейському посту, крім технічних працівників, проводять також огляд ручного вантажу громадян, який виноситься /вивозиться/ з карантинної зони, про що спеціалістом державної установи ветеринарної медицини приймається відповідне рішення.

7. Для несення служби на карантинному ветеринарно-міліцейському посту виділяється наряд у складі одного чи кількох працівників підрозділу ветеринарної міліції та/або працівників територіальних органів внутрішніх справ. На посту також несуть чергування спеціаліст установи державної ветеринарної медицини та технічний працівник.

8. Особи чергового наряду та інші особи, які несуть чергування на карантинному ветеринарно-міліцейському посту, підпорядковуються спеціалістові державної установи ветеринарної медицини і діють згідно із законодавством.

9. На карантинному ветеринарно-міліцейському посту повинна знаходитися така документація:

рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про встановлення карантину чи припис відповідного головного державного інспектора ветеринарної медицини або його заступника про введення попередніх карантинних обмежень та витяг з рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з повним переліком заходів, які проводяться в карантинній зоні;

зразки ветеринарних документів;

графік несення служби особами, які входять до складу чергового наряду, та чергування спеціаліста державної установи ветеринарної медицини і технічного працівника;

робочий журнал, у якому зазначаються прізвища осіб чергового наряду та інших осіб, які несуть чергування на посту, час несення служби та чергування, відомості про перевірку транспортних засобів, огляд ручного вантажу громадян, виявлені порушення та заходи щодо їх усунення;

список осіб обслуговуючого персоналу, що працює в карантинній зоні, та перелік транспортних засобів, що в ній використовуються.

10. Працівник підрозділу ветеринарної міліції та/або територіального органу внутрішніх справ, який несе службу на карантинному ветеринарно-міліцейському посту, зобов'язаний:

зупиняти транспортні засоби та перевіряти у водіїв супровідні документи на вантажі, що перевозяться, передавати їх спеціалісту державної установи ветеринарної медицини для прийняття рішення щодо пропуску або повернення вантажу;

здійснювати контроль за висадкою пасажирів з транспортних засобів для дезінфекції взуття та перевірки ручного вантажу спеціалістом державної установи ветеринарної медицини з метою недопущення вивезення забороненої продукції з карантинної зони;

забезпечувати безпеку громадян і громадський порядок у зоні діяльності поста.

11. Спеціаліст державної установи ветеринарної медицини зобов'язаний:

вести журнал обліку роботи карантинного ветеринарно-міліцейського поста, приймання та здавання служби і чергування;

перевіряти наявність ветеринарних документів на тварин, продукцію тваринного та рослинного походження, корми, інші вантажі, які підлягають ветеринарному контролю та вивозяться (виносяться, виводяться) з карантинної зони і приймати відповідні рішення;

готувати розчини дезінфекційних засобів для заправлення дезбар'єрів, дезкилимків;

організовувати проведення дезінфекції транспортних засобів та проводити огляд ручного вантажу пасажирів.

12. Технічний працівник на карантинному ветеринарно-міліцейському посту зобов'язаний:

підтримувати в робочому стані дезбар'єр, дезкилимки;

слідкувати за чистотою на території карантинного ветеринарно-міліцейського поста та в його спорудах, опалювати їх у зимовий період;

за вказівкою спеціаліста державної установи ветеринарної медицини здійснювати пропуск транспортних засобів та громадян.

13. Час несення служби працівниками міліції та чергування спеціалістами державної установи ветеринарної медицини і технічними працівниками визначається начальником підрозділу ветеринарної міліції та/або територіального органу внутрішніх справ, керівниками державної установи ветеринарної медицини та підприємства, установи, організації, які їх відрядили для чергування на посту, згідно із законодавством.

14. Забезпечення функціонування карантинних ветеринарно-міліцейських постів, у тому числі укомплектування технічними працівниками, оснащення майном, забезпечення освітленням, засобами зв'язку, опаленням, дезінфекційними засобами, продуктами харчування і житлом для чергового наряду, здійснюється в установленому законодавством порядку місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, на території яких дислоковані пости.

15. Територіальні органи внутрішніх справ забезпечують працівників підрозділів ветеринарної міліції та територіальних органів внутрішніх справ на період несення служби на карантинних ветеринарно-міліцейських постах табельною зброєю, а в зимовий період і форменим теплим одягом.

16. Працівники міліції та спеціалісти державної установи ветеринарної медицини відряджаються для несення служби та чергування на ветеринарно-міліцейському посту начальниками відповідних підрозділів ветеринарної міліції та/або територіальних органів внутрішніх справ і керівниками державних установ ветеринарної медицини.

17. Контроль за функціонуванням карантинних ветеринарно-міліцейських постів покладається на територіальні органи внутрішніх справ.

18. Після закінчення терміну функціонування карантинного ветеринарно-міліцейського поста вся документація, яка знаходилася на посту, передається підрозділам ветеринарної міліції головних управлінь МВС в Автономній Республіці Крим, Київській області, м. Києві, управлінь МВС в областях та м. Севастополі, міських, районних відділів (управлінь) внутрішніх справ.

____________

Опрос