Идет загрузка документа (78 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об одобрении Государственной программы усовершенствования функционирования государственной системы обеспечения безопасности судоходства на 2002 - 2006 годы

КМ Украины
Постановление КМ от 28.01.2002 № 96
редакция действует с 04.09.2003

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 28 січня 2002 р. N 96

Київ

Про схвалення Державної програми удосконалення функціонування державної системи забезпечення безпеки судноплавства на 2002 - 2006 роки

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 4 вересня 2003 року N 1402

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Схвалити Державну програму удосконалення функціонування державної системи забезпечення безпеки судноплавства на 2002 - 2006 роки (далі - Програма).

2. Міністерству транспорту, іншим центральним органам виконавчої влади - виконавцям зазначеної Програми під час підготовки проектів Державного бюджету України щороку передбачати кошти для фінансування Програми у межах загальних обсягів, визначених цим органам.

Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції і Міністерству фінансів визначати обсяги централізованих капітальних вкладень та капітальних видатків на фінансування заходів Програми виходячи з можливостей державного бюджету.

3. Міністерству транспорту, іншим центральним органам виконавчої влади забезпечити спрямування на часткове фінансування Програми коштів з позабюджетних джерел.

 

Прем'єр-міністр України 

А. КІНАХ 

Інд. 21

 

ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА
удосконалення функціонування державної системи забезпечення безпеки судноплавства на 2002 - 2006 роки

1. Стан забезпечення безпеки судноплавства

Державна система забезпечення безпеки судноплавства функціонує з метою здійснення комплексу заходів, пов'язаних із створенням належних умов для судноплавства у морських і річкових портах, у внутрішніх морських водах та територіальному морі, на внутрішніх водних шляхах.

Однак державний нагляд і контроль за забезпеченням безпеки судноплавства на сьогодні не повною мірою відповідає міжнародним вимогам та стандартам. Не створено належних організаційних і технічних умов безпеки судноплавства на внутрішніх морських та на внутрішніх водних шляхах, у морських та річкових портах.

Морська аварійно-рятувальна служба Мінтрансу та Державна пошуково-рятувальна служба на водних об'єктах МНС, які створено лише в жовтні 2001 р., потребують державної фінансової підтримки.

Український фрагмент Глобальної морської системи зв'язку у разі лиха та для забезпечення безпеки не повністю охоплює морську зону відповідальності України. Для створення мережі морських районів А1 і А2, які відповідно до міжнародних зобов'язань України повинні бути визначені 1 лютого 1999 р., потрібні значні фінансові витрати.

Навігаційно-гідрографічне забезпечення перебуває на низькому рівні. Гідрографічний флот, технічні засоби для проведення гідрографічних робіт, берегові та плавучі засоби навігаційного обладнання, насамперед проблискова та світлооптична апаратура, морально і фізично застаріли і потребують модернізації, а в більшості випадків - негайної заміни. Також необхідно замінити на сучасні більшість засобів навігаційного обладнання з уніфікованими джерелами живлення.

Відсутність промірних ехолотів, які використовуються для виконання промірів в інтересах картоскладання, а також відсутність коштів для організації гідрографічних досліджень не дає змоги належним чином налагодити національне виробництво морських навігаційних карт, посібників для плавання.

До цього часу в сфері безпеки мореплавства діє значною мірою застаріла нормативно-правова база часів колишнього СРСР, яка не відповідає реальній ситуації. Відсутність фінансування за цим важливим напрямом привела до вкрай слабкого нормативно-правового забезпечення у сфері безпеки судноплавства і відповідно до зниження рівня такого забезпечення.

Азово-Чорноморський басейн вважається особливим регіоном, який відрізняється насамперед своєю замкнутістю. Транспортування нафти, яке передбачається здійснювати морськими ділянками Євро-Азіатського транспортного коридору, у разі можливих аварій і катастроф збільшує ризик виникнення екологічної катастрофи в Чорному морі. Наслідки такої катастрофи можуть бути згубними для країн регіону, а на їх ліквідацію потрібен час і великі матеріальні та фінансові витрати.

Тому забезпечення безпеки мореплавства набуває виключного значення і повинно бути таким, щоб звести нанівець можливість виникнення аварій та катастроф. Для встановлення на морському узбережжі контрольно-корегуючих станцій диференційного режиму з метою точного місцевизначення об'єктів, впровадження автоматизованих ідентифікаційних систем, систем суднових повідомлень, визначення на узбережжі районів А1 і А2 згідно з Глобальною морською системою зв'язку у разі лиха та для забезпечення безпеки, обладнання танкерів електронними картами та системами їх відображення, створення сучасних тренажерних центрів для підготовки екіпажів суден, а також вжиття ряду заходів з підготовки до ліквідації можливих розливів нафти та інших забруднень водного простору потрібні значні фінансові кошти.

Для здійснення належного державного портового нагляду необхідно забезпечити технічне оснащення сучасними засобами зв'язку і відповідним обладнанням: радіолокаційними станціями, автотранспортними засобами тощо.

Практично не створено системи забезпечення безпеки судноплавства на внутрішніх водних шляхах, у тому числі системи зв'язку у разі виникнення аварійних ситуацій, яка є важливою складовою усієї системи безпеки. Ця система повинна створюватися невідкладно за умови виділення коштів з державного бюджету.

Визначальним критерієм безпечності судноплавства на внутрішніх водних шляхах є належний технічний стан судноплавних шлюзів, які разом з гідроелектростанціями утворюють єдиний комплекс гідроспоруд каскаду Дніпровських водосховищ.

Контрольні параметри технологічного обладнання шлюзів, за допомогою якого безпосередньо утримується напір водосховищ, здебільшого досягло або перевищує гранично допустимі значення. Без проведення термінових заходів з поліпшення технічного стану Канівського, Кременчуцького, Дніпродзержинського шлюзів можливе планове припинення їх експлуатації. Більше того, обладнанню Запорізького шлюзу, який ще в 1992 році виведено з експлуатації з метою проведення докорінної реконструкції, загрожує раптове руйнування. Для розв'язання проблеми приведення технічного стану шлюзів до належного рівня потрібна фінансова підтримка держави.

Необхідно удосконалити організацію системи забезпечення безпеки судноплавства в Україні, до якої причетний ряд міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, в тому числі Мінтранс, Мінагрополітики (зокрема Укрдержрибгосп), МНС, МОН, Міноборони (ВМСУ), МОЗ, Мінекоресурсів, Адміністрація Держприкордонслужби. Серед недоліків цієї системи слід назвати такі, зокрема, як:

(абзац чотирнадцятий розділу 1 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 04.09.2003 р. N 1402)

відсутність єдиної вертикалі управління безпекою судноплавства;

відсутність скоординованої взаємодії між міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади;

використання подвійних стандартів та колізій норм права у сфері забезпечення безпеки судноплавства;

відсутність державної фінансової підтримки функціонування та розвитку державної системи забезпечення безпеки судноплавства;

відсутність системи інформування судноплавних компаній незалежно від форми власності та підпорядкування про зміни у національному та міжнародному законодавстві з питань безпеки судноплавства.

Ці недоліки призвели до важких наслідків у сфері забезпечення охорони людського життя. Так, тільки за 9 місяців 2001 р. на водних об'єктах країни з різних причин загинуло 2483 особи, з них 336 дітей. За даними судноплавних компаній, за цей період в Україні сталося 15 аварійних випадків, у тому числі 1 катастрофа, 6 аварій, 7 аварійних подій та 1 експлуатаційне пошкодження. Катастрофа теплоходу "Пам'ять Меркурія" в січні 2001 р. із значними людськими жертвами свідчить про низький рівень управління системою забезпечення безпеки судноплавства.

Вступивши до Міжнародної морської організації (IMO), Україна взяла на себе зобов'язання щодо виконання міжнародних конвенцій з безпеки мореплавства. Тільки безумовне дотримання цих зобов'язань гарантує довіру до країни, суден під її прапором, а також безпеку судноплавства у прибережних водах і портах з боку світового співтовариства і міжнародного торговельного судноплавства.

2. Мета, основні завдання та напрями Державної програми удосконалення функціонування державної системи забезпечення судноплавства на 2002 - 2006 роки

Метою розроблення Державної програми удосконалення функціонування державної системи забезпечення судноплавства на 2002 - 2006 роки (далі - Програма) є забезпечення безпеки судноплавства в морських та річкових портах, у внутрішніх морських водах і територіальному морі, на внутрішніх водних шляхах згідно з міжнародними стандартами та вимогами національного законодавства, а також організаційно-фінансова підтримка функціонування системи безпеки судноплавства.

Основними завданнями Програми є удосконалення системи державного управління безпекою судноплавства, створення безпечних умов праці персоналу, охорона життя і здоров'я працівників морського і річкового транспорту та пасажирів, збереження суден та вантажів, запобігання забрудненню довкілля. Усе це потребує чіткої організації діяльності міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Визначені завдання виконуватимуться відповідно до таких основних принципів:

забезпечення пріоритету безпеки судноплавства над господарськими та відомчими інтересами;

дотримання верховенства права під час вирішення конкретних завдань;

адекватності заходів з безпеки судноплавства реальним та потенційним загрозам;

доутримання балансу інтересів громадян, суб'єктів господарювання, державних органів, їх взаємної відповідальності;

чіткого розмежування завдань, повноважень та відповідальності суб'єктів системи забезпечення безпеки судноплавства.

Програмою визначаються такі пріоритетні напрями:

1) навігаційно-гідрографічне забезпечення судноплавства;

2) удосконалення системи підготовки, перепідготовки і дипломування спеціалістів морської галузі;

3) забезпечення екологічної безпеки у сфері судноплавства;

4) створення берегових систем технічного та інформаційного забезпечення безпеки судноплавства;

5) створення системи пошуку і рятування на водних об'єктах;

6) забезпечення безпечного перевезення вантажів;

7) забезпечення безпеки судноплавства на внутрішніх водних шляхах;

8) забезпечення безпеки судноплавства підчас ведення рибного промислу;

9) гідрометеорологічне забезпечення судноплавства;

10) гігієнічне та протиепідемічне забезпечення судноплавства;

11) створення нормативно-правової бази з питань безпеки судноплавства.

За пріоритетними напрямами Програми визначаються заходи згідно з додатком 1.

3. Забезпечення виконання Програми

Організаційне забезпечення

Для виконання Програми передбачається вжити комплекс організаційних заходів:

удосконалення національного законодавства з урахуванням положень міжнародних договорів України, рекомендацій та стандартів IMO з питань екологічної безпеки та безпеки судноплавства;

здійснення державного нагляду за станом екологічної безпеки та безпеки судноплавства на об'єктах морського і річкового транспорту, за дотриманням встановленого режиму судноплавства в морських і річкових портах, морських транспортних коридорах та на судноплавних шляхах;

чіткий розподіл завдань, функцій, прав, обов'язків, відповідальності органів виконавчої влади та органів державного управління безпекою судноплавства та координація їх взаємодії;

організація ефективної підготовки фахівців, що виконують функції управління безпекою і контролю за її рівнем;

організація навігаційно-гідрографічного та гідрометеорологічного забезпечення безпеки судноплавства;

створення і функціонування системи пошуку і рятування під час виникнення стихійного лиха, аварій і катастроф, інших надзвичайних ситуацій у морських водах, забезпечення готовності до вжиття надзвичайних заходів для врятування життя людей та попередження і ліквідації забруднення навколишнього середовища;

розроблення і приведення у відповідність до міжнародних вимог гігієнічних нормативів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя пасажирів, плавскладу суден, працівників портів та населення прибережних районів;

постійне удосконалення систем управління екологічною безпекою та безпекою судноплавства, вжиття заходів за результатами розслідування аварійних морських подій відповідно до норм і правил міжнародних організацій, членом яких є Україна або рішення яких Україна підтримує незалежно від їх статусу;

участь у роботі міжнародних організацій щодо забезпечення безпеки судноплавства та запобігання незаконним діям, що спрямовані проти людського життя та безпеки судноплавства.

Інженерно-технічне забезпечення

Необхідність виконання міжнародних договорів, стороною яких є Україна, та рекомендацій міжнародних організацій щодо дотримання вимог безпеки судноплавства зумовлює потребу у відповідному обладнанні об'єктів на морському узбережжі та внутрішніх водних шляхах засобами навігаційного оснащення, сучасними засобами зв'язку, у тому числі Глобальної морської системи зв'язку, у разі стихійного лиха, аварій і катастроф, інших надзвичайних ситуацій та для забезпечення безпеки, засобами високоточної супутникової навігації, системами регулювання руху суден, автоматизованими ідентифікаційними системами тощо. Створення таких систем уже розпочато в Україні.

Проте досі не розроблено єдиної довгострокової скоординованої програми технічного переоснащення берегових систем забезпечення безпеки судноплавства. Використання таких систем потребує відповідного об'єднання і координації зусиль міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Комплексом інженерно-технічних заходів передбачається:

створення, відновлення конструкцій, обладнання суден, плавучих об'єктів та берегової інфраструктури і забезпечення належного контролю за їх технічним станом;

створення ефективної системи морського зв'язку під час виникнення надзвичайних ситуацій та у звичайних умовах;

забезпечення функціонування національної та міжнародної систем передачі інформації про безпеку мореплавства (ІБМ);

забезпечення безперервної дії засобів навігаційного оснащення, запровадження систем безпечного проведення суден та запобігання їх зіткненню на найважливіших судноплавних шляхах, у каналах тощо;

інформаційне забезпечення судноплавства із своєчасним сповіщенням про зміну навігаційної і гідрометеорологічної обстановки та загрозу небезпеки, будівництво та ремонт суден;

забезпечення безпеки експлуатації причалів, пірсів, молів, хвилеломів, берегоукріплень, шлюзів, елінгів, сліпів, які використовуються для цілей судноплавства.

Забезпечити прискорення темпів технічного переоснащення берегової інфраструктури та бортових засобів забезпечення безпеки судноплавства згідно з міжнародними вимогами можна лише за належної державної підтримки.

Фінансове забезпечення

Фінансування заходів, визначених Програмою, здійснюватиметься за рахунок:

коштів державного бюджету;

частини надходжень від портових зборів, що справляються у морських і річкових портах;

коштів від господарської діяльності підприємств морської галузі (за їх згодою);

інших джерел, не заборонених законодавством.

Загальний обсяг фінансування за пріоритетними напрямами становить 500300 тис. гривень (додаток 2 до Програми).

4. Механізм управління та контролю за ходом виконання Програми

Координацію та контроль робіт, пов'язаних з виконанням Програми, здійснює Мінтранс.

Управління державною системою забезпечення безпеки покладається на центральні органи виконавчої влади, причетні до функціонування системи або її складових частин, які забезпечують безпечний стан та експлуатацію суден України, безпеку судноплавства морських та річкових суден будь-якого прапора на судноплавних водних шляхах, у портах та на терміналах, запобігання забрудненню довкілля з них.

Складовими частинами зазначеної системи є Державна морська лоцманська служба, державна установа "Держгідрографія", державні підприємства, "Укрводшлях" та "Чоразморшлях", морська аварійно-рятувальна служба Мінтрансу, Державна пошуково-рятувальна служба на водних об'єктах МНС, служби і пости регулювання руху суден, центри підготовки, перепідготовки та тренажерні центри, інші підприємства, установи та організації морської галузі.

До наглядових органів системи належать Головна державна інспекція України з безпеки судноплавства, Регістр судноплавства України, Інспекція державного портового нагляду, Державна інспекція рибоохорони, Держфлотрибінспекція, Головна державна екологічна інспекція, Інспекція з питань підготовки та дипломування моряків, Інспекція Головного державного реєстратора флоту.

5. Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу:

запобігати виникненню аварій та катастроф на морських та річкових суднах;

забезпечити оперативний контроль і реагування на надзвичайні ситуації у морській зоні відповідальності України та на її внутрішніх водних шляхах;

забезпечити формування єдиної державної політики щодо безпеки транспортування вантажів та перевезення пасажирів на морських та річкових суднах;

забезпечити безпечні умови праці, охорону життя та здоров'я персоналу підприємств галузі морського та річкового транспорту;

провести оснащення об'єктів морської зони відповідальності України засобами прийняття сигналу лиха, спеціального зв'язку при аваріях та катастрофах, інших надзвичайних ситуаціях;

забезпечити оперативний зв'язок для обміну інформацією про безпеку судноплавства;

налагодити взаємодію між центральними органами виконавчої влади, а також між підприємствами, установами та організаціями галузі незалежно від форми власності;

привести нормативно-правову базу з питань безпеки судноплавства у відповідність до вимог міжнародного права, забезпечити впровадження міжнародних стандартів у законодавство України;

зберегти інтелектуальний та науковий потенціал, створити належні умови підготовки, перепідготовки, атестації і дипломування фахівців морської та рибопромислової галузі;

привести берегові системи технічного та інформаційного забезпечення безпеки судноплавства України у відповідність до міжнародних вимог;

здійснити навігаційно-гідрографічне та гідрометеорологічне забезпечення судноплавства згідно з міжнародними вимогами;

провести модернізацію та забезпечити створення нових засобів навігаційного обладнання;

забезпечити дотримання вимог екологічної безпеки судноплавства і портового господарства під час проведення перевантажувальних операцій та рибного промислу;

забезпечити зменшення негативного впливу судноплавства на довкілля, привести існуючі санітарні вимоги у відповідність до міжнародних стандартів;

забезпечити своєчасне реагування, локалізацію та ліквідацію розливів нафти і нафтопродуктів у водах України;

здійснювати належний контроль за надводною обстановкою та місцезнаходженням суден у зоні відповідальності України;

здійснити метрологічне забезпечення безпеки судноплавства;

створити безпечні умови регулювання руху суден на внутрішніх водних шляхах;

відновити експлуатаційну надійність судноплавних шлюзів;

удосконалити управління сферою безпеки під час організації та ведення морського промислу;

провести переоснащення системи морських спостережень, збирання, оброблення та передачі інформації під час здійснення гідрометеорологічного забезпечення безпеки судноплавства.

 

ЗАХОДИ
за пріоритетними напрямами Програми

Найменування заходу 

Відповідальні за виконання 

Термін виконання, роки 

За рахунок державного бюджету, тис. гривень 

Інші джерела (власні кошти, залучені кредити),
тис. гривень 

усього, у тому числі за роками 

капітальні вкладення, в тому числі 

науково-
дослідні роботи 

централі-
зовані капітальні вкладення

капітальні видатки 

Навігаційно-гідрографічне забезпечення судноплавства 

1. Модернізація гідрографічного флоту 

Мінтранс
Міноборони 

2002 - 2006 

21200, у т. ч.
2002 рік - 2200
2003 рік - 4750
2004 рік - 4750
2005 рік - 4750
2006 рік - 4750 

13000 

5100 

3100 

  

2. Розвиток системи навігаційного обладнання прибережних районів та системи маякової служби Чорного і Азовського морів 

- " - 

- " - 

10000, у т. ч.
2002 рік - 1000
2003 рік - 2250
2004 рік - 2250
2005 рік - 2250
2006 рік - 2250 

5000 

4000 

1000 

  

3. Створення національної колекції навігаційних карт загального користування і таємних навігаційних карт 

Держгідрографія
Міноборони 

- " - 

6000, у т. ч.
2002 рік - 1200
2003 рік - 1200
2004 рік - 1200
2005 рік - 1200
2006 рік - 1200 

  

  

  

6000 

4. Розроблення і створення технічних засобів гідрографічного вивчення морів 

Мінтранс
Мінпромполітики

- " - 

4000, у т. ч.
2002 рік - 800
2003 рік - 800
2004 рік - 800
2005 рік - 800
2006 рік - 800 

  

  

4000 

  

5. Гідрографічне вивчення Чорного і Азовського морів 

Держгідрографія
Міноборони 

2002 - 2006 

7500, у т. ч.
2002 рік - 1500
2003 рік - 1500
2004 рік - 1500
2005 рік - 1500
2006 рік - 1500 

  

  

  

7500 

6. Створення системи моніторингу засобів навігаційного оснащення 

Держгідрографія

- " - 

3000, у т. ч.
2002 рік - 600
2003 рік - 600
2004 рік - 600
2005 рік - 600
2006 рік - 600 

  

  

  

3000 

7. Накопичення банку даних технічних засобів та комп'ютерних технологій оброблення, зберігання та передачі споживачам навігаційно-
гідрографічної інформації 

- " - 

- " - 

3000, у т. ч.
2002 рік - 600
2003 рік - 600
2004 рік - 600
2005 рік - 600
2006 рік - 600 

  

  

  

3000 

Удосконалення системи підготовки, перепідготовки та дипломування спеціалістів морської галузі 

8. Створення сучасної технічної і тренажерної бази підготовки та перепідготовки спеціалістів морської галузі 

МОН
Мінтранс
Мінагрополітики 

2002 - 2006 

5000, у т. ч.
2002 рік - 400
2003 рік - 1150
2004 рік - 1150
2005 рік - 1150
2006 рік - 1150 

900 

3550 

550 

  

9. Розвиток системи підготовки і перепідготовки фахівців у сфері забезпечення безпеки судноплавства 

МОН
Мінтранс 

- " - 

1500, у т. ч.
2002 рік - 300
2003 рік - 300
2004 рік - 300
2005 рік - 300
2006 рік - 300 

  

  

  

1500 

Забезпечення екологічної безпеки у сфері судноплавства 

10. Адаптація національного законодавства з охорони навколишнього природного середовища до вимог міжнародних договорів України щодо судноплавства 

Мінтранс
Мінекоресурсів
МОЗ
Мінагрополітики 

2002 - 2006 

250, у т. ч.
2002 рік - 50
2003 рік - 50
2004 рік - 50
2005 рік - 50
2006 рік - 50 

  

  

250 

  

11. Реалізація комплексу заходів щодо виконання Україною зобов'язань із забезпечення приймання торговельних, рибних, спеціалізованих відходів із суден, що заходять у національні порти 

Мінтранс
Мінекоресурсів
МОЗ
Мінагрополітики
Міноборони 

- " - 

13850, у т. ч.
2002 рік - 1850
2003 рік - 3000
2004 рік - 3000
2005 рік - 3000
2006 рік - 3000 

  

  

350 

13500 

12. Створення системи моніторингу суднових баластних вод 

Мінтранс
Мінекоресурсів
МОЗ
Мінагрополітики 

- " - 

2450, у т. ч.
2002 рік - 450
2003 рік - 500
2004 рік - 500
2005 рік - 500
2006 рік - 500 

  

2000 

450 

  

13. Створення та оснащення морських аварійних спецпідрозділів з ліквідації розливів нафти у відкритому морі 

Мінтранс
МНС
Мінекоресурсів
Міноборони 

- " - 

3000, у т. ч.
2002 рік - 400
2003 рік - 650
2004 рік - 650
2005 рік - 650
2006 рік - 650 

  

3000 

  

  

14. Розроблення методів та засобів локалізації і ліквідації розливів нафтопродуктів у водах України 

Мінтранс
МНС
Мінекоресурсів
Мінагрополітики 

2003 - 2005 

450, у т. ч.
2003 рік - 150
2004 рік - 150
2005 рік - 150 

  

  

450 

  

15. Придбання та експлуатація нафтосміттєзбирачів 

Мінтранс
МНС 

2002 - 2006 

10000, у т. ч.
2002 рік - 2000
2003 рік - 2000
2004 рік - 2000
2005 рік - 2000
2006 рік - 2000 

10000 

  

  

  

16. Створення системи моніторингу екологічного стану прибережних вод України у Чорному і Азовському морях 

Мінекоресурсів Мінтранс
МНС
Мінагрополітики 

- " - 

9500, у т. ч.
2002 рік - 1500
2003 рік - 2000
2004 рік - 2000
2005 рік - 2000
2006 рік - 2000 

3000 

500 

6000 

  

17. Створення центру боротьби із забрудненням довкілля та ліквідації наслідків розливу нафти 

МНС
Мінтранс
Мінекоресурсів 

2002 - 2004 

2600, у т. ч.
2002 рік - 600
2003 рік - 1000
2004 рік - 1000 

1500 

1000 

100 

  

Створення берегових систем технічного та інформаційного забезпечення безпеки судноплавства 

18. Створення комплексної системи моніторингу надводної обстановки у північно-західній частині Чорного моря, на Кримському узбережжі та в Азовському морі 

Мінтранс
Міноборони Мінагрополітики
Адміністрація Держприкордонслужби
Мінпромполітики

2002 - 2006 

15600, у т. ч.
2002 рік - 2600
2003 рік - 3250
2004 рік - 3250
2005 рік - 3250
2006 рік - 3250 

10000 

  

600 

5000 

19. Створення інформаційно-
аналітичного центру безпеки судноплавства при Державному департаменті морського і річкового транспорту 

Мінтранс
Міноборони
Адміністрація Держприкордонслужби 

2002 - 2003 

1300, у т. ч.
2002 рік - 650
2003 рік - 6500 

  

1000 

300 

  

20. Розбудова берегового фрагменту системи ГМЗЛБ на морському узбережжі України 

Мінтранс
МНС
Мінпромполітики

2002 - 2006 

9500, у т. ч.
2002 рік - 1500
2003 рік - 2000
2004 рік - 2000
2005 рік - 2000
2006 рік - 2000 

7250 

  

250 

2000 

21. Створення регіональних лоцманських служб у Керченській протоці та на р. Дунаї 

Мінтранс 

2002 - 2003 

12400, у т. ч.
2002 рік - 6200
2003 рік - 6200 

  

  

  

12400 

22. Розбудова мережі контрольно-корегуючих станцій диференційного режиму супутникових навігаційних систем 

Мінтранс
Мінпромполітики

- " - 

1600, у т. ч.
2002 рік - 600
2003 рік - 1000 

1600 

  

  

  

23. Обладнання берегових постів спостереження Військово-Морських Сил та прикордонників апаратурою УКХ/ЦВВ з метою їх інтеграції у систему пошуку і порятунку та апаратурою приймання сигналів від транспондентів АІС 

Міноборони
Адміністрація Держприкордонслужби
Мінпромполітики

2002 - 2004 

3000, у т. ч.
2002 рік - 1000
2003 рік - 1000
2004 рік - 1000 

  

3000 

  

  

24. Створення міжвідомчої системи мобільного транкінгового зв'язку на морському узбережжі та на внутрішніх водних шляхах 

Мінтранс
Міноборони
Адміністрація Держприкордонслужби
Мінагрополітики
Держкомзв'язку
Мінпромполітики

2002 - 2005 

2700, у т. ч.
2002 рік - 600
2003 рік - 700
2004 рік - 700
2005 рік - 700 

  

2500 

200 

  

25. Створення комплексу випробувальних лабораторій та сертифікаційно-
метрологічних центрів з метою здійснення сертифікації та ухвалення типу берегових і суднових технічних засобів забезпечення безпеки судноплавства 

Мінтранс
Держстандарт
Мінпромполітики

2002 - 2006 

3000, у т. ч.
2002 рік - 400
2003 рік - 650
2004 рік - 650
2005 рік - 650
2006 рік - 650 

2700 

  

300 

  

Створення системи пошуку і рятування на водних об'єктах 

26. Організація сил та створення засобів пошуку і порятунку на морі та внутрішніх водних шляхах 

Мінтранс
МНС
Міноборони 

2002 - 2006 

60500, у т. ч.
2002 рік - 4500
2003 рік - 14000 
2004 рік - 14000
2005 рік - 14000
2006 рік - 14000 

30000 

30000 

500 

  

27. Розвиток державної пошуково-рятувальної служби на водних об'єктах 

МНС
Міноборони 

- " - 

5000, у т. ч.
2002 рік - 1000
2003 рік - 1000
2004 рік - 1000
2005 рік - 1000
2006 рік - 1000 

1700 

3000 

300 

  

Забезпечення безпечного перевезення вантажів 

28. Створення міжвідомчого Центру забезпечення безпеки перевезення вантажів 

Мінтранс
Мінагрополітики
Мінекобезпеки
МОЗ
Мінпраці 

2002 - 2006 

10000, у т. ч.
2002 рік - 100
2003 рік - 225
2004 рік - 225
2005 рік - 225
2006 рік - 225 

700 

  

3000 

  

29. Розроблення санітарних правил перевезення вантажів згідно з міжнародними стандартами 

МОЗ
Мінтранс 

2002 - 2006 

150, у т. ч.
2002 рік - 10
2003 рік - 35
2004 рік - 35
2005 рік - 35
2006 рік - 35 

  

  

150 

  

Забезпечення безпеки судноплавства на внутрішніх водних шляхах 

30. Оснащення аварійно-рятувальних служб на внутрішніх водних шляхах спеціалізованими суднами 

МНС
Мінтранс 

2002 - 2004 

5000, у т. ч.
2002 рік - 500
2003 рік - 2500
2004 рік - 2000 

5000 

  

  

  

31. Оснащення органів державного нагляду патрульними катерами та засобами зв'язку 

Мінтранс
Мінпромполітики

2002 - 2005 

4000, у т. ч.
2002 рік - 1000
2003 рік - 1000
2004 рік - 1000
2005 рік - 1000 

4000 

  

  

  

32. Створення постів регулювання руху суден у найбільш небезпечних місцях судноплавання 

Мінтранс 

2002 - 2003 

1800, у т. ч.
2002 рік - 900
2003 рік - 900 

1000 

800 

  

  

33. Розроблення та впровадження системи приймання сигналів лиха на внутрішніх водних шляхах 

МНС
Мінтранс 

2002 - 2006 

2000, у т. ч.
2002 рік - 400
2003 рік - 400
2004 рік - 400
2005 рік - 400
2006 рік - 400 

2000 

  

  

  

34. Проведення ремонту, реконструкції та модернізації гідроспоруд 

Мінтранс 

2002 - 2006 

109000, у т. ч.
2002 рік - 5500
2003 рік - 32000
2004 рік - 29000
2005 рік - 22500
2006 рік - 20000 

50000 

49000 

  

10000 

35. Забезпечення модернізації навігаційного забезпечення 

Мінтранс
Мінпромполітики
Міноборони 

- " - 

6000, у т. ч.
2002 рік - 1000
2003 рік - 1250
2004 рік - 1250
2005 рік - 1250
2006 рік - 1250 

  

6000 

  

  

36. Модернізація та придбання флоту для використання на внутрішніх водних шляхах 

Мінтранс 

- " - 

70000, у т. ч.
2002 рік - 10000
2003 рік - 15000
2004 рік - 15000
2005 рік - 15000
2006 рік - 15000 

50000 

20000 

  

10000 

Забезпечення безпеки судноплавства під час ведення рибного промислу 

37. Оновлення радіообладнання штабу путини у м. Керчі, утримання штабу промислу в Азово-Чорноморському басейні 

Мінагрополітики 

2002 - 2006 

1190, у т. ч.
2002 рік - 190
2003 рік - 250
2004 рік - 250
2005 рік - 250
2006 рік - 250 

1000 

190 

  

  

38. Проведення моніторингу роботи суден морського плавання 

Мінагрополітики
Мінпромполітики

- " - 

1700, у т. ч.
2002 рік - 100
2003 рік - 400
2004 рік - 400
2005 рік - 400
2006 рік - 400 

  

1200 

500 

  

39. Проведення моніторингу роботи суден на внутрішніх водоймах 

Мінагрополітики 

2002 - 2006 

800, у т. ч.
2002 рік - 100
2003 рік - 175
2004 рік - 175
2005 рік - 175
2006 рік - 175 

  

650 

150 

  

40. Забезпечення протипожежної безпеки в морських рибних портах та придбання спеціальних плавзасобів 

- " - 

- " - 

2000, у т. ч.
2002 рік - 400
2003 рік - 400
2004 рік - 400
2005 рік - 400
2006 рік - 400 

2000 

  

  

  

41. Придбання та забезпечення експлуатації навчально-
промислового судна 

- " - 

2003 - 2006 

38000, у т. ч.
2003 рік - 35000
2004 рік - 1000
2005 рік - 1000
2006 рік - 1000 

35000 

3000 

  

  

42. Придбання та забезпечення експлуатації нафтосміттєзбирачів 

- " - 

2002 - 2006 

4500, у т. ч.
2002 рік - 2500
2003 рік - 500
2004 рік - 500
2005 рік - 500
2006 рік - 500 

4500 

  

  

  

Гідрометеорологічне забезпечення судноплавства 

43. Затвердження Єдиного порядку гідрометеорологічного забезпечення судноплавства вітчизняного та зарубіжного флоту 

Мінекоресурсів
Міноборони 

2002 - 2003 

70, у т. ч.
2002 рік - 35
2003 рік - 35 

  

  

70 

  

44. Розроблення вимог до структури, переліку і видів морського гідрометеорологічного забезпечення 

Мінекоресурсів
Міноборони 

2002 

40 

  

  

40 

  

45. Створення бази сучасних засобів вимірювальної техніки та обладнання з перевірки для забезпечення єдності вимірювань гідрометеорологічних параметрів 

- " - 

2002 - 2006 

900, у т. ч.
2002 рік - 100
2003 рік - 200
2004 рік - 200
2005 рік - 200
2006 рік - 200 

  

250 

650 

  

46. Створення і впровадження технічних засобів морських спостережень та сучасних технологій збирання, оброблення та передавання інформації, в тому числі і у відкритих акваторіях морів 

- " - 

- " - 

1700, у т. ч.
2002 рік - 300
2003 рік - 350
2004 рік - 350
2005 рік - 350
2006 рік - 350 

900 

400 

400 

  

47. Впровадження сучасних технологій прогнозування гідрометеорологічних явищ, процесів та системи гідрометеорологічного забезпечення судноплавства 

- " - 

- " - 

800, у т. ч.
2002 рік - 160
2003 рік - 160
2004 рік - 160
2005 рік - 160
2006 рік - 160 

200 

200 

400 

48. Створення і забезпечення функціонування відомчої суднової та прибережної морської мережі гідрометеоспостережень

Мінтранс
Мінекоресурсів
Міноборони 

- " - 

2500, у т. ч.
2002 рік - 400
2003 рік - 525
2004 рік - 525
2005 рік - 525
2006 рік - 525 

2200 

  

300 

  

49. Забезпечення надійних засобів оперативного зв'язку між організаціями гідрометеослужби та споживачами оперативної морської гідрометеоінформації 

Мінекоресурсів
Мінтранс 

2002 - 2006 

150, у т. ч.
2002 рік - 30
2003 рік - 30
2004 рік - 30
2005 рік - 30
2006 рік - 30 

150 

  

  

  

50. Затвердження регламенту гідрометеорологічного забезпечення під час проведення пошуково-
рятувальних операцій на морі, ліквідації наслідків аварій 

Мінекоресурсів Міноборони 

2003 

50 

  

  

50 

  

Гігієнічне та протиепідемічне забезпечення судноплавства 

51. Приведення гігієнічних нормативів щодо гігієнічного та протиепідемічного забезпечення судноплавства у відповідність з міжнародними вимогами 

МОЗ
Мінтранс 

2002 - 2006 

200, у т. ч.
2002 рік - 20
2003 рік - 45
2004 рік - 45
2005 рік - 45
2006 рік - 45 

  

  

200 

  

52. Формування Центру екстреного реагування на випадок виникнення аварій та аварійних ситуацій 

- " - 

- " - 

400, у т. ч.
2002 рік - 50
2003 рік - 100
2004 рік - 100
2005 рік - 100
2006 рік - 50 

  

  

400 

  

Створення нормативно-правової бази з питань безпеки судноплавства 

53. Створення нормативно-правових актів з питань безпеки судноплавства відповідно до міжнародних угод та законодавства ЄС 

Мінтранс 

2002 - 2006 

8450, у т. ч.
2002 рік - 1310
2003 рік - 2235
2004 рік - 2035
2005 рік - 1635
2006 рік - 1235 

  

  

7450 

1000 

54. Модернізація технічних засобів для проведення державного нагляду за торговельним мореплавством в Україні та контролю за дотриманням законодавства про мореплавство і міжнародних договорів України з питань здійснення мореплавства 

- " - 

- " - 

20000, у т. ч.
2002 рік - 4000
2003 рік - 4000
2004 рік - 4000
2005 рік - 4000
2006 рік - 4000 

  

5000 

  

15000 

(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 04.09.2003 р. N 1402)

 

ОБСЯГИ
фінансування за пріоритетними напрямами Програми

Напрям Програми 

Усього за Програмою, в тому числі за роками,
 тис. гривень 

За рахунок державного бюджету, тис. гривень

Інші джерела, тис. грн. (власні кошти, залучені кредити тощо) 

усього

капітальні вкладення 

науково-
дослідні роботи 

централі-
зовані капітальні вкладення

капітальні видатки 

Навігаційно-
гідрографічне забезпечення судноплавства 

54700 

35200
4000
7800
7800
7800
7800 

18000
1700
4075
4075
4075
4075 

9100
1000
2025
2025
2025
2025 

8100
1300
1700
1700
1700
1700 

19500
3900
3900
3900
3900
3900 

2002 рік - 7900
2003 рік - 11700
2004 рік - 11700
2005 рік - 11700
2006 рік - 11700 

  

  

  

  

  

Удосконалення системи підготовки, перепідготовки і дипломування спеціалістів морської галузі 

6500 

5000
400
1150
1150
1150
1150 

900
80
205
205
205
205 

3550
230
830
830
830
830 

550
90
115
115
115
115 

1500
300
300
300
300
300 

2002 рік - 700
2003 рік - 1450
2004 рік - 1450
2005 рік - 1450
2006 рік - 1450 

  

  

  

  

  

Забезпечення екологічної безпеки у сфері судноплавства

42100 

22600
4230
5130
5130
4130
3980 

11500
2400
2550
2550
2000
2000 

9000
1620
2050
2050
1640
1640 

2100
210
530
530
490
340 

19500
2620
4220
4220
4220
4220 

2002 рік - 6850
2003 рік - 9350
2004 рік - 9350
2005 рік - 8350
2006 рік - 8200 

  

  

  

  

  

Створення берегових систем технічного та інформаційного забезпечення безпеки судноплавства 

2002 рік - 49100
2003 рік - 13550
2004 рік - 15450
2005 рік - 7600
2006 рік - 6600
5900 

29700
6250
7775
6125
5125
4425 

21550
3822
5182
4182
4182
4182 

6500
2050
2150
1650
650

1650
378
443
293
293
243 

19400
7300
7675
1475
1475
1475 

Створення системи пошуку і рятування на водних об'єктах 

65500 

65500
5500
15000
15000
15000
15000 

31700
2440
7315
7315
7315
7315 

33000
2700
7575
7575
7575
7575 

800
360
110
110
110
110 

  

2002 рік - 5500
2003 рік - 15000
2004 рік - 15000
2005 рік - 15000
2006 рік - 15000 

  

  

  

  

  

Забезпечення безпечного перевезення вантажів 

1150 

1150
110
260
260
260
260 

700
68
158
158
158
158 

  

450
42
102
102
102
102 

  

2002 рік - 110
2003 рік - 260
2004 рік - 260
2005 рік - 260
2006 рік - 260 

  

  

  

  

  

Забезпечення безпеки судноплавства на внутрішніх водних шляхах 

197800 

177800
16800
48250
43950
35650
33150 

102000
10700
27800
25200
20900
17400 

75800
6100
20450
18750
14750
15750 

  

20000
2500
4800
4700
4500
3500 

2002 рік - 19300
2003 рік - 53050
2004 рік - 48650
2005 рік - 40150
2006 рік - 36650 

  

  

  

  

  

Забезпечення безпеки судноплавства під час рибного промислу 

48190 

48190
3290
36725
2725
2725
2725 

42500
3020
34620
1620
1620
1620 

5040
160
1970
970
970
970 

650
110
135
135
135
135 

  

2002 рік - 3290
2003 рік - 36725
2004 рік - 2725
2005 рік - 2725
2006 рік - 2725 

  

  

  

  

  

Гідрометеорологічне забезпечення судноплавства 

6210 

6210
1065
1350
1265
1265
1265 

3450
610
710
710
710
710 

850
130
180
180
180
180 

1910
325
460
375
375
375 

  

2002 рік - 1065
2003 рік - 1350
2004 рік - 1265
2005 рік - 1265
2006 рік - 1265 

  

  

  

  

  

Гігієнічне та протиепідемічне забезпечення судноплавства 

600 

600
70
145
145
145
95 

  

  

600
70
145
145
145
95 

  

2002 рік - 70
2003 рік - 145
2004 рік - 145
2005 рік - 145
2006 рік - 95 

  

  

  

  

  

Створення нормативно-правової бази з питань безпеки судноплавства 

28450 

12450
2150
3025
2825
2425
2025 

  

5000
1000
1000
1000
1000
1000 

7450
1150
2025
1825
1425
1025 

16000
3160
3210
3210
3210
3210 

2002 рік - 5310
2003 рік - 6235
2004 рік - 6035
2005 рік - 5635
2006 рік - 5235 

  

  

  

  

  

Усього за Програмою за роками, у тому числі 

500300 

404400
43865
126610
86375
75675
71875 

232300
24840
82615
46015
41165
37665 

147840
14990
38230
35030
29620
29970 

24260
4035
5765
5330
4890
4240 

95900
19780
24105
17805
17605
16605 

2002 рік - 63645
2003 рік - 150715 
2004 рік - 104180
2005 рік - 93280
2006 рік - 88480 

  

  

  

  

  

____________

Опрос