Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Программа предупреждения и ликвидации проявлений заболевания крупного рогатого скота губчатой энцефалопатией и других прионных инфекций на территории Украины на 2001 - 2010 годы

КМ Украины
Постановление КМ от 28.02.2001 № 179
редакция действует с 19.08.2004

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПРОГРАМА
запобігання і ліквідації проявів захворювання великої рогатої худоби на губчастоподібну енцефалопатію та інших пріонних інфекцій на території України на 2001 - 2010 роки

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 4 вересня 2003 року N 1402
,
 від 19 серпня 2004 року N 1059

Епізоотична ситуація щодо губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби (BSE) у країнах Європи є складною. Хворобу зареєстровано у 16 країнах світу, з якими Україна підтримує тісні торговельні відносини. Однак, зважаючи на те, що Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) віднесло губчастоподібну енцефалопатію великої рогатої худоби до Списку "Б", як особливо небезпечне захворювання для тварин та людей, Україна тимчасово заборонила імпорт тварин, сировини та продуктів тваринного походження з країн, де це захворювання зареєстровано.

Основними заходами боротьби з губчастоподібною енцефалопатією великої рогатої худоби є знищення хворих тварин, всього стада, де виявлено захворювання, та всього потомства хворих тварин, що спричиняє значні економічні збитки. За країною залишається статус неблагополучної протягом семи років після останнього випадку захворювання, що обмежує імпортно-експортні операції з тваринами та тваринницькою продукцією. Крім цього, витрачаються значні кошти на постійне проведення діагностичних заходів, вилучення (утилізація) тканин (головний та спинний мозок, очі, тимус, селезінка, тонкий відділ кишечника тощо), що можуть бути факторами передачі збудника інфекції після забою худоби, старшої 12-місячного віку. Такі методи боротьби та профілактики пов'язані з тим, що збудник губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби (пріон) може долати видовий бар'єр і уражати інших тварин. Оскільки губчастоподібна енцефалопатія ще маловідома широкому колу спеціалістів ветеринарної та гуманної медицини, реалізація заходів щодо запобігання занесенню збудника інфекції на територію України та боротьби з ним потребує значних матеріальних і фінансових витрат.

I. Мета та основні завдання Програми

Метою цієї Програми є комплексне розв'язання проблеми захисту населення і території країни від занесення пріонних інфекцій в інтересах безпеки окремої людини, суспільства, національного надбання, довкілля.

Опрос