Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о порядке разработки, изготовления, реализации и приобретения специальных технических средств для снятия информации с каналов связи, других средств негласного получения информации

КМ Украины
Постановление КМ от 27.10.2001 № 1450
редакция действует с 08.09.2020

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 жовтня 2001 р. N 1450

Київ

Про затвердження Положення про порядок розроблення, виготовлення, реалізації та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 25 травня 2006 року N 726
,
 від 20 жовтня 2011 року N 1109
,
від 2 березня 2016 року N 257
,
від 13 липня 2016 року N 437
,
від 26 квітня 2017 року N 294
,
від 2 вересня 2020 року N 778

Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Положення про порядок розроблення, виготовлення, реалізації та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації (додається).

 

Прем'єр-міністр України 

А. КІНАХ 

Інд. 29

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок розроблення, виготовлення, реалізації та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації

1. Це Положення розроблено з метою впорядкування та координації діяльності органів виконавчої влади з питань розроблення, виготовлення, реалізації та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації (далі - СТЗ) та забезпечення державного контролю у цій сфері.

2. Замовниками розроблення, виготовлення та придбання СТЗ можуть бути центральні органи виконавчої влади, розвідувальні органи, підрозділи яких провадять оперативно-розшукову діяльність (далі - державні замовники), міжнародні правоохоронні організації, спеціальні служби та правоохоронні органи іноземних держав (далі - іноземні замовники).

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 р. N 726)

3. Державними замовниками розроблення, виготовлення та придбання СТЗ можуть бути: СБУ, розвідувальні органи, Національна поліція, Національне антикорупційне бюро, Державна податкова адміністрація, Адміністрація Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Мін'юст, а також Міноборони в межах, визначених законодавством.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 р. N 726,
 від 20.10.2011 р. N 1109
,
від 02.03.2016 р. N 257
,
від 13.07.2016 р. N 437
,
від 26.04.2017 р. N 294
,
від 02.09.2020 р. N 778)

4. Виконавцями, а у разі потреби співвиконавцями замовлення з розроблення та виготовлення СТЗ можуть бути наукові організації, підприємства, інші суб'єкти господарювання незалежно від форми власності, що мають відповідні ліцензії, а також суб'єкти господарювання іноземних держав та безпосередньо державні замовники.

5. Придбання державними замовниками СТЗ серійного виробництва чи зразків дослідних партій вітчизняних та іноземних виконавців здійснюється на конкурсних засадах в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

6. Розроблення та виготовлення нових або модернізація існуючих зразків СТЗ здійснюється виконавцями, а у разі потреби співвиконавцями, визначеними державними замовниками у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, шляхом проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт.

7. Розроблення, виготовлення та реалізація СТЗ здійснюється виключно для задоволення потреб державних та іноземних замовників.

8. Іноземні замовники отримують вироблені в Україні СТЗ відповідно до зовнішньоекономічних контрактів з урахуванням вимог законодавства про охорону державної таємниці за наявності дозволу Державної служби експортного контролю, виданого в установленому порядку.

9. Державні замовники погоджують із СБУ основні тактико-технічні характеристики СТЗ, які будуть розроблені або придбані ними (технічні завдання на розроблення та виготовлення СТЗ, технічні умови на виробництво СТЗ та техніко-економічне обґрунтування).

10. Державні замовники щороку до 1 лютого подають на узгодження СБУ пропозиції щодо розроблення, виготовлення, реалізації та придбання СТЗ на наступний рік. У пропозиціях зазначається:

найменування СТЗ (науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи);

призначення СТЗ;

основні тактико-технічні характеристики СТЗ;

відомості про виробника (виробників);

орієнтовна договірна ціна СТЗ (науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи);

кількість СТЗ (під час закупівлі).

СБУ проводить технічний та маркетинговий аналіз ринку СТЗ, перевіряє наявність ліцензії у виробників і подає до 1 березня державному замовнику вмотивований висновок про доцільність (недоцільність) включення відповідного СТЗ до оборонного замовлення.

11. Контроль за якістю виготовлення СТЗ на всіх стадіях їх розроблення, виробництва, доробки, монтажу та поставок державним замовникам, своєчасним їх виконанням здійснюється в установленому рядку військовим представництвом державного замовника або військовим представництвом виконавця. У разі відсутності військового представництва у державного замовника контроль за якістю та надійністю СТЗ здійснюється державним замовником шляхом залучення військових представництв на договірних засадах.

____________

Опрос