Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка возмещения материальных убытков лицам, пострадавшим в результате введения карантинного режима для животных или в связи с проведением работ, направленных на ликвидацию и профилактику карантинных болезней животных

КМ Украины
Постановление КМ от 11.07.2001 № 798
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 11 липня 2001 р. N 798

Київ

Про затвердження Порядку відшкодування матеріальних збитків особам, які постраждали внаслідок введення карантинного режиму для тварин або у зв'язку з проведенням робіт, спрямованих на ліквідацію та профілактику карантинних хвороб тварин

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 31 жовтня 2012 року N 1003)

Відповідно до статті 38 Закону України "Про ветеринарну медицину" та статті 1 Указу Президента України від 22 березня 2001 р. N 192 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Україні" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Порядок відшкодування матеріальних збитків особам, які постраждали внаслідок введення карантинного режиму для тварин або у зв'язку з проведенням робіт, спрямованих на ліквідацію та профілактику карантинних хвороб тварин (додається).

 

Прем'єр-міністр України 

А. КІНАХ 

Інд. 22

 

ПОРЯДОК
відшкодування матеріальних збитків особам, які постраждали внаслідок введення карантинного режиму для тварин або у зв'язку з проведенням робіт, спрямованих на ліквідацію та профілактику карантинних хвороб тварин

1. Цей Порядок визначає єдині умови відшкодування фізичним і юридичним особам матеріальних збитків, завданих введенням карантинного режиму для тварин або у зв'язку з проведенням робіт, спрямованих на ліквідацію та профілактику карантинних хвороб тварин (далі - потерпілі особи).

2. Відшкодуванню підлягає втрачене або пошкоджене майно потерпілої особи, в тому числі сільськогосподарські тварини, що загинули, були знищені або забиті.

Визначення розміру матеріальних збитків здійснюється згідно з Методикою розрахунків збитків, завданих особам внаслідок введення карантинного режиму для тварин або у зв'язку з проведенням робіт, спрямованих на ліквідацію та профілактику карантинних хвороб тварин, що затверджується Мінагрополітики.

Відшкодування збитків здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, які перераховуються на спеціальні рахунки територіальних органів Державного казначейства.

У разі коли зазначене майно застраховане, відшкодування матеріальних збитків здійснюється за рахунок страхових організацій у порядку, встановленому законодавством про страхування.

3. Розмір завданих потерпілій особі матеріальних збитків затверджує місцева держадміністрація на підставі поданої заяви або клопотання.

У заяві зазначаються такі відомості про заявника: прізвище, ім'я та по батькові, паспортні дані (серія і номер, ким і коли виданий), місце проживання, перелік та розмір вартості майна, що підлягає відшкодуванню, у клопотанні юридичної особи - найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, організаційно-правова форма, ідентифікаційний код, перелік та вартість майна, що підлягає відшкодуванню.

Заява (клопотання) для попереднього розгляду та визначення розміру завданої шкоди подається до відповідної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (далі - Комісія) за місцем введення карантинного режиму.

Комісія у тридцятиденний термін від дати отримання заяви розглядає і уточнює розмір завданої потерпілій особі шкоди і складає висновок про розмір завданої шкоди та її відшкодування або про відмову у відшкодуванні завданих збитків.

Зазначений висновок разом із заявою Комісія (а при відмові - потерпіла особа) надсилає відповідній місцевій держадміністрації.

Місцева держадміністрація у місячний термін розглядає подані документи і складає свій висновок.

У висновку зазначається прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання (знаходження), розмір збитків, що підлягають відшкодуванню.

Висновок місцевої держадміністрації оформляється у трьох примірниках, перший з яких надсилається потерпілій особі, другий - територіальному органу Державного казначейства, третій зберігається у місцевій держадміністрації.

Після оформлення робиться запис у книзі обліку висновків відшкодування матеріальних збитків особам, які постраждали внаслідок введення карантинного режиму для тварин або у зв'язку з проведенням робіт, спрямованих на ліквідацію та профілактику карантинних хвороб тварин, форма якої встановлюється Мінагрополітики.

Бланк висновку є документом суворої звітності, форма якого затверджується Мінагрополітики.

4. Рішення про відмову у відшкодуванні зазначених збитків, а також залишення понад місяць заяви (клопотання) потерпілої особи без розгляду може бути оскаржено відповідно до законодавства.

____________

Опрос