Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о порядке предоставления морским и речным судоходным компаниям статуса национального перевозчика

КМ Украины
Постановление КМ от 21.06.2001 № 668
действует с 21.06.2001

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 21 червня 2001 р. N 668

Київ

Про затвердження Положення про порядок надання морським і річковим судноплавним компаніям статусу національного перевізника

З метою забезпечення повного та якісного задоволення потреб держави в морських і річкових перевезеннях, підтримки діяльності вітчизняних судноплавних компаній Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Положення про порядок надання морським і річковим судноплавним компаніям статусу національного перевізника (додається).

 

Прем'єр-міністр України

А. КІНАХ

Інд. 21

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок надання морським і річковим судноплавним компаніям статусу національного перевізника

Надання підприємствам морського і річкового транспорту статусу національного перевізника сприятиме створенню умов для поліпшення транспортних зв'язків України з іншими державами та підвищення якості транспортних послуг і конкурентоспроможності вітчизняних судноплавних компаній на міжнародному ринку.

1. Статус національного перевізника може бути наданий судноплавній компанії за умови, якщо вона відповідає таким вимогам:

має оформлену відповідно до законодавства ліцензію на надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів морським, річковим транспортом;

є юридичною особою України та використовує для перевезень флот під Державним Прапором України;

діяльність компанії відповідає вимогам Кодексу торговельного мореплавства України та законодавству України;

пройшла перевірку Міжнародної аудиторської організації щодо відповідності стандартам якості ICO 9002 і одержала сертифікат відповідності.

2. Статус національного перевізника надається судноплавним компаніям на конкурсних засадах за поданням Укрморрічфлоту на підставі рішення Мінтрансу.

3. Судноплавна компанія, якій надано статус національного перевізника, повинна забезпечувати:

перевезення вантажів за державним замовленням;

першочергове виконання зобов'язань, що випливають з міжнародних договорів України;

виконання окремих завдань Кабінету Міністрів України щодо перевезень морськими, річковими суднами;

належний рівень безпеки судноплавства;

виробничу діяльність відповідно до вимог захисту навколишнього природного середовища.

4. Національний перевізник має право на одержання вантажів в українських та іноземних портах для перевезень, пов'язаних з виконанням:

державних програм або економічних проектів;

зовнішньоторговельних контрактів на поставки товарів пріоритетного (стратегічного) експорту;

експортних вантажних поставок у рамках державних квот;

експортних вантажних поставок для вітчизняних підприємств, яким надаються державні субсидії;

імпортних поставок, що фінансуються за рахунок державних або іноземних кредитів, які надаються під гарантії Кабінету Міністрів України.

У всіх інших випадках національний перевізник може бути рекомендований Мінтрансом як першочерговий (пріоритетний) перевізник і така рекомендація, зокрема, повинна обумовлюватися у зовнішньоекономічних угодах, які укладаються від імені держави.

5. Судноплавна компанія, яка має статус національного перевізника, може бути позбавлена цього статусу у разі невиконання вимог пункту 1 цього Положення. Рішення про позбавлення статусу національного перевізника приймається у тому ж порядку, що і його надання.

____________

Опрос