Идет загрузка документа (37 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка изготовления и выдачи удостоверений, листов талонов на право получения льготных проездных документов (билетов) жертвам нацистских преследований

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 27.09.2000 № 1467
редакция действует с 17.01.2014

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 вересня 2000 р. N 1467

Київ

Про затвердження Порядку виготовлення та видачі посвідчень, листів талонів на право одержання пільгових проїзних документів (квитків) жертвам нацистських переслідувань

(назва із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. N 176)

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 2 червня 2004 року N 736
,
 від 11 травня 2006 року N 639
,
 від 26 червня 2007 року N 871
,
від 5 березня 2009 року N 176
,
 від 25 січня 2012 року N 35
,
 від 25 грудня 2013 року N 955

Відповідно до статті 5 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Порядок виготовлення та видачі посвідчень, листів талонів на право одержання пільгових проїзних документів (квитків) жертвам нацистських переслідувань (додається).

(постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. N 176)

 

Прем'єр-міністр України 

В. ЮЩЕНКО 

Інд. 26

 

ПОРЯДОК
виготовлення та видачі посвідчень, листів талонів на право одержання пільгових проїзних документів (квитків) жертвам нацистських переслідувань

(назва із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. N 176)

1. Посвідчення жертви нацистських переслідувань (далі - посвідчення) є документом, що підтверджує статус жертви нацистських переслідувань і її право на отримання відповідних пільг згідно із Законами України "Про жертви нацистських переслідувань" і "Про податок з доходів фізичних осіб", іншими актами законодавства.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2004 р. N 736,
 від 11.05.2006 р. N 639)

2. Посвідчення видаються особам, які відповідно до Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" визнані такими, що належать до числа жертв нацистських переслідувань на підставі одного з таких документів:

довідки, виданої органами служби безпеки, державними архівами, архівами МВС, Міноборони, архівними установами інших держав;

довідки Військово-медичного музею колишнього СРСР (м. Санкт-Петербург);

довідки Міжнародної служби розшуку Червоного Хреста;

довідки з архівів-музеїв, утворених в місцях розташування колишніх фашистських концтаборів (Освенцім, Бухенвальд, Дахау, Маутхаузен, Равенсбрюк та інші), гетто та інших місцях примусового тримання і примусових робіт у роки Великої Вітчизняної війни та Другої світової війни, а також архівів іноземних антифашистських організацій;

довідки Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років при Верховній Раді України.

(пункт 2 доповнено новим абзацом шостим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. N 176,
у зв'язку з цим абзаци шостий - десятий вважати
 відповідно абзацами сьомим - одинадцятим)

В окремих випадках посвідчення можуть видаватися також на підставі документів, які містять необхідні відомості про факт нацистських переслідувань, а саме:

(абзац сьомий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639)

довідки, витягу з документів особової справи за місцем роботи;

довідки з книг руху вихованців дитячих закладів із зазначенням назви цих закладів та часу перебування в них особи, яка звернулася за отриманням посвідчення;

свідчення іноземних громадян, які проживають нині у Федеративній Республіці Німеччині або в інших державах, про нацистські переслідування особи, яка звернулася за отриманням посвідчення, засвідчених за місцем проживання у відповідних державних органах цих країн.

До документів про факт нацистських переслідувань, складених іноземною мовою, обов'язково додається переклад на українську мову, засвідчений в установленому порядку.

3. Замість оригіналу документа, який підтверджує факт нацистських переслідувань, до розгляду приймаються копії цих документів, засвідчених у встановленому порядку.

4. У разі відсутності документів про факт нацистських переслідувань факт і період перебування в місцях примусового тримання встановлюються в судовому порядку.

5. Бланки посвідчень і бланки листів талонів на право одержання пільгових проїзних документів (квитків) виготовляються на замовлення Мінсоцполітики.

(абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 
постановами Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639,
від 05.03.2009 р. N 176
,
 від 25.01.2012 р. N 35
,
 від 25.12.2013 р. N 955)

Витрати, пов'язані з виготовленням бланків посвідчень, бланків листів талонів на право одержання пільгових проїзних документів (квитків), здійснюються за рахунок коштів державного бюджету.

(абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
постановами Кабінету Міністрів України від 02.06.2004 р. N 736,
від 05.03.2009 р. N 176)

Посвідчення жертви нацистських переслідувань - це розгорнута книжечка розміром 70 х 200 міліметрів у твердій обкладинці, обтягнутій ледерином відповідного кольору.

Написи на лицьовому боці посвідчення робляться фарбою золотистого кольору. Папір усередині посвідчення має захисну сітку.

(абзац четвертий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 
постановами Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639,
 від 26.06.2007 р. N 871)

6. Посвідчення видаються:

колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, створених фашистською Німеччиною та її союзниками в період Великої Вітчизняної війни та Другої світової війни, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, які мають право на пільги, встановлені статтею 61 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", - за зразком згідно з додатком 1, синього кольору;

(абзац другий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 
постановами Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639,
 від 26.06.2007 р. N 871)

колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концтаборів, гетто та інших місць примусового тримання, які визнані інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які мають право на пільги, встановлені статтею 62 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", - за зразком згідно з додатком 2, темновишневого кольору;

(абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639)

колишнім в'язням концтаборів, гетто та інших місць примусового тримання в період Великої Вітчизняної війни та Другої світової війни; особам, які були насильно вивезені на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім СРСР, або на території окупованих Німеччиною інших держав; дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога, яких у зв'язку з патріотичною діяльністю їх батьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням, які мають право на пільги, встановлені статтею 63 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", - за зразком згідно з додатком 3, зеленого кольору;

(абзац четвертий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639)

дружинам (чоловікам) померлих жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге та мають право на пільги, встановлені статтею 64 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", - за зразком згідно з додатком 4, темносинього кольору.

(абзац п'ятий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639)

Громадянам інших держав, що перебували у складі колишнього СРСР, видаються відповідні посвідчення жертв нацистських переслідувань у разі переїзду на постійне місце проживання в Україну. Зазначеним особам посвідчення видаються органами праці та соціального захисту населення.

(пункт 6 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. N 176)

7. Посвідчення видаються жертвам нацистських переслідувань особисто або за їхнім дорученням рідним чи іншим особам за місцем проживання жертв нацистських переслідувань органами праці та соціального захисту населення.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639)

8. При отриманні посвідчення одержувач розписується у відповідному обліковому документі.

9. У посвідченні прізвище, ім'я, по батькові власника посвідчення та найменування організації, що його видала, зазначаються без скорочень.

Записи у посвідченні засвідчуються підписом керівника організації, що його видала. Підпис керівника організації, а також особистий підпис і фотокартка власника посвідчення скріплюються гербовими печатками.

10. Інвалідам, у яких групу інвалідності встановлено без терміну перегляду, видаються безтермінові посвідчення, іншим - на період встановлення групи інвалідності. У разі продовження медико-соціальною експертною комісією терміну чи зміни групи інвалідності в посвідченні (на правому внутрішньому боці) вклеюється новий бланк-вкладка, у якому група інвалідності зазначається прописом, дата видачі - цифрами та словами.

11. Якщо посвідчення стало непридатним для користування або було втрачене, за заявою власника видається нове посвідчення.

12. Посвідчення жертвам нацистських переслідувань видаються на заміну посвідчень ветеранів війни, раніше виданих відповідними органами, які здаються до регіональних органів праці та соціального захисту населення.

(пункт 12 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639)

13. Посвідчення видаються безоплатно.

Витрати, пов'язані з видачею посвідчень жертвам нацистських переслідувань, фінансуються за рахунок коштів державного бюджету.

(пункт 13 доповнено абзацом другим згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2004 р. N 736)

14. Органи праці та соціального захисту населення видають особам, які належать до жертв нацистських переслідувань, за місцем їх реєстрації відповідні листи талонів на право одержання пільгових проїзних документів (квитків), затверджені для ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту":

1) лист талонів на право одержання ветераном війни і особою, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості:

колишнім неповнолітнім в'язням і колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дружинам (чоловікам) померлих жертв нацистських переслідувань;

колишнім малолітнім в'язням, визнаним інвалідами III групи;

особам, які супроводжують інвалідів I групи з числа колишніх малолітніх в'язнів (не більше одного супроводжуючого);

2) лист талонів на право одержання ветераном війни проїзних квитків безоплатно - колишнім малолітнім в'язням, визнаним інвалідами I і II груп.

(Порядок доповнено пунктом 14 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. N 176)

 

ЗРАЗОК
посвідчення жертви нацистських переслідувань, яка має право на пільги, встановлені статтею 61 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"

Лицьовий бік

  

 

УКРАЇНА

ПОСВІДЧЕННЯ

ЖЕРТВИ

НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ

 

  

Внутрішній бік

___________________________________________
___________________________________________
                                         (ким видане) 

ПОСВІДЧЕННЯ 

серія      N    

Прізвище _______________

Ім'я ____________________

По батькові _____________

   М. П.

Особистий
підпис __________________

фото
3 х 4 см


Пред'явник цього посвідчення має право на пільги, встановлені статтею 61 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"

ПОСВІДЧЕННЯ БЕЗТЕРМІНОВЕ І ДІЙСНЕ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Дата видачі "___"_______________ 200_ р.

   М. П. 

_____________________________________
(підпис керівника організації, що видала посвідчення)

(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639)

 

ЗРАЗОК
посвідчення жертви нацистських переслідувань, яка має право на пільги, встановлені статтею 62 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"

Лицьовий бік

  

 

УКРАЇНА

ПОСВІДЧЕННЯ

ЖЕРТВИ

НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ

 

  

Внутрішній бік

_________________________________________
_________________________________________
                                           (ким видане)

ПОСВІДЧЕННЯ 

серія       N     

Прізвище _______________ 

Ім'я ____________________

По батькові _____________ 

   М. П.

Особистий
підпис _________________

фото
3 х 4 см 


Пред'явник цього посвідчення є інвалідом ___ групи і має право на пільги, встановлені статтею 62 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"

ПОСВІДЧЕННЯ БЕЗТЕРМІНОВЕ І ДІЙСНЕ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ 

Дата видачі "___"_______________ 200_ р.

   М. П.

_____________________________________
(підпис керівника організації, що видала посвідчення)

Бланк-вкладка до посвідчення жертви нацистських переслідувань, якій надаються пільги, встановлені статтею 62 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"

Пред'явник цього посвідчення є інвалідом ___ групи і має право на пільги, встановлені статтею 62 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"

ПОСВІДЧЕННЯ ДІЙСНЕ ДО "___"________ 200_ р. 
НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Дата видачі "___"_______________ 200_ р.

   М. П.

____________________________________________
(підпис керівника організації, що видала посвідчення) 

(додаток 2 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639,
 від 26.06.2007 р. N 871)

 

ЗРАЗОК
посвідчення жертви нацистських переслідувань, яка має право на пільги, встановлені статтею 63 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"

Лицьовий бік

  

 

УКРАЇНА

ПОСВІДЧЕННЯ

ЖЕРТВИ

НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ

 

  

Внутрішній бік

_____________________________________________
_____________________________________________
                                              (ким видане)

ПОСВІДЧЕННЯ 

серія       N     

Прізвище _________________

Ім'я ______________________

По батькові _______________

   М. П. 

Особистий
підпис ____________________ 

фото
3 х 4 см 


Пред'явник цього посвідчення має право на пільги, встановлені статтею 63 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"

ПОСВІДЧЕННЯ БЕЗТЕРМІНОВЕ І ДІЙСНЕ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Дата видачі "___"_______________ 200_ р.

 

   М. П. 

_____________________________________
(підпис керівника організації, що видала посвідчення)

(додаток 3 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639,
 від 26.06.2007 р. N 871)

 

ЗРАЗОК
посвідчення, яке видається дружинам (чоловікам) померлих жертв нацистських переслідувань

Лицьовий бік

  

 

УКРАЇНА

ПОСВІДЧЕННЯ

ЖЕРТВИ

НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ

 

  

Внутрішній бік

______________________________________
______________________________________
                                 (ким видане) 

ПОСВІДЧЕННЯ 

серія       N     

Прізвище ___________ 

Ім'я ________________ 

По батькові __________

М. П.

Особистий
підпис _____________

фото
3 х 4 см


Пред'явник цього посвідчення має право на пільги, встановлені статтею 64 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"

ПОСВІДЧЕННЯ БЕЗТЕРМІНОВЕ І ДІЙСНЕ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Дата видачі "___"_____________ 200_ р.

 

   М. П.

____________________________________
(підпис керівника організації, що видала посвідчення)

(додаток 4 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. N 639)

____________

Опрос