Идет загрузка документа (18 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об урегулировании отношений на оптовом рынке электрической энергии Украины

КМ Украины
Постановление КМ от 19.07.2000 № 1136
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 19 липня 2000 р. N 1136

Київ

Про врегулювання відносин на оптовому ринку електричної енергії України

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 1 червня 2002 року N 736
,
 від 1 серпня 2006 року N 1069

Постанова втратила чинність у частині затвердження
 Порядку визначення уповноваженого банку, в якому відкриваються
 розподільчі рахунки для зарахування коштів за електричну енергію
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 24 липня 2006 року N 1004)

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 5 вересня 2018 року N 709)

(Установлено, що дія цієї постанови не поширюється на неконтрольовану територію згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2015 року N 263)

Відповідно до розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" та з метою врегулювання відносин на оптовому ринку електричної енергії України, забезпечення енергетичної безпеки та сталої роботи об'єднаної енергетичної системи України Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок визначення уповноваженого банку, в якому відкриваються розподільчі рахунки для зарахування коштів за електричну енергію;

Порядок і терміни відкриття поточних рахунків із спеціальним режимом використання для зарахування коштів за електричну енергію;

(абзац третій пункту 1 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 р. N 1069)

Положення про порядок проведення розрахунків за електричну енергію.

2. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 5 червня 1998 р. N 811 "Про встановлення спеціального режиму розрахунків за реалізовану споживачам електричну енергію" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 23, ст. 828);

постанову Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 17 травня 2000 р. N 824 "Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 5 червня 1998 р. N 811" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 21, ст. 860).

 

Прем'єр-міністр України

В. ЮЩЕНКО

Інд. 37

 

ПОРЯДОК
визначення уповноваженого банку, в якому відкриваються розподільчі рахунки для зарахування коштів за електричну енергію

1. Уповноважений банк - це банківська установа, яка обслуговує розподільчі рахунки учасників оптового ринку електричної енергії України.

Кабінет Міністрів України визначає з числа комерційних банків України банк, який найбільше відповідає вимогам, встановленим цим Порядком до уповноваженого банку, і затверджує його своєю постановою.

2. Уповноваженим банком може бути визначений один із банків України.

3. Результати діяльності банку, який виступає претендентом на роль уповноваженого банку, повинні бути підтверджені міжнародним аудитом.

4. Розмір статутного фонду банку-претендента повинен становити не менш як 90 млн. гривень.

5. Банк-претендент повинен:

провадити свою діяльність згідно з вимогами законодавства про банківську діяльність та нормативними вимогами Національного банку;

створити спеціалізований підрозділ з обслуговування розподільчих рахунків учасників оптового ринку електричної енергії, укомплектований висококваліфікованими фахівцями та оснащений сучасним комп'ютерним обладнанням і технологіями;

мати досвід організації та участі в діяльності банківських консорціумів, що дає змогу забезпечувати належний рівень обслуговування учасників оптового ринку електричної енергії України;

мати розгалужену мережу філій, регіональних відділень тощо;

мати внутрішню (власну) платіжну систему, яка б забезпечувала здійснення платежів з використанням системи "клієнт-банк" та проходження коштів протягом однієї години після надання платіжних доручень в операційний час.

6. За інших рівних умов перевага надається банку, який пропонує кращі умови щодо поповнення обігових коштів підприємств паливно-енергетичного комплексу за рахунок кредитних ресурсів.

7. Уповноважений банк ініціює створення банківського консорціуму, залучає до участі в ньому необхідну кількість банків-учасників.

8. Уповноважений банк є банком-координатором, який разом з Національним банком визначає та доводить до учасників банківського консорціуму режим функціонування спеціального рахунка для забезпечення прозорого механізму здійснення розрахунків з учасниками. Цей банк відповідає за своєчасність перерахування учасникам консорціуму коштів, наявних на спеціальному рахунку, відкритому для їх зарахування з розподільчого рахунка державного підприємства "Енергоринок" на погашення кредитів.

9. Уповноважений банк по отриманні платіжних доручень від споживачів на попередню оплату електроенергії здійснює розподіл коштів згідно з алгоритмом, затвердженим НКРЕ.

10. Уповноважений банк надає розпоряднику коштів оптового ринку електричної енергії України результати щоденного моніторингу щодо руху коштів на розподільчих рахунках, відкритих у його установах.

 

ПОРЯДОК
і терміни відкриття поточних рахунків із спеціальним режимом використання для зарахування коштів за електричну енергію

(У назві та тексті Порядку слова "розподільчий рахунок" в усіх відмінках і формах числа замінено словами "поточний рахунок із спеціальним режимом використання" у відповідному відмінку і числі згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року N 1069)

1. НКРЕ у п'ятиденний термін після прийняття постанови Кабінету Міністрів України про визначення уповноваженого банку надає цьому банку вичерпний перелік суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють постачання електричної енергії за регульованим тарифом, та їх відокремлених підрозділів.

2. На підставі одержаного переліку суб'єктам підприємницької діяльності, що здійснюють постачання електричної енергії за регульованим тарифом, та їх відокремленим підрозділам (далі - енергопостачальники) та оптовому постачальнику електричної енергії для проведення розрахунків за закуплену на оптовому ринку електричної енергії України та спожиту електричну енергію уповноважений банк протягом 5 робочих днів з дня прийняття постанови Кабінету Міністрів України про визначення уповноваженого банку відкриває поточні рахунки із спеціальним режимом використання.

3. Установи уповноваженого банку, що знаходяться на території провадження ліцензійної діяльності енергопостачальника (оптового постачальника електричної енергії), відкривають поточні рахунки із спеціальним режимом використання на балансовому рахунку N 2603 "Поточні рахунки із спеціальним режимом використання суб'єктів господарської діяльності".

4. Уповноважений банк наступного після відкриття поточних рахунків із спеціальним режимом використання дня зобов'язаний надіслати НКРЕ та всім комерційним банкам перелік реквізитів поточних рахунків із спеціальним режимом використання, відкритих енергопостачальникам та їх структурним підрозділам в установах уповноваженого банку. Уповноважений банк проводить організаційні заходи щодо інформування споживачів електричної енергії про відкриті поточні рахунки із спеціальним режимом використання для розрахунків за електроенергію.

5. Перелік поточних рахунків із спеціальним режимом використання енергопостачальників та їх структурних підрозділів в установах уповноваженого банку для зарахування коштів за електричну енергію затверджується НКРЕ та доводиться нею до відома споживачів шляхом опублікування в офіційному друкованому органі Кабінету Міністрів України.

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення розрахунків за електричну енергію

(У тексті Положення слова "розподільчий рахунок" в усіх відмінках і формах числа замінено словами "поточний рахунок із спеціальним режимом використання" у відповідному відмінку і числі згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року N 1069)

1. Споживачі, яким електрична енергія постачається енергопостачальником, що провадить підприємницьку діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та купує електричну енергію в оптового постачальника, зобов'язані оплачувати її вартість виключно коштами шляхом їх перерахування на поточний рахунок із спеціальним режимом використання такого енергопостачальника (його структурного підрозділу), відкритий в уповноваженому банку.

2. Установи уповноваженого банку здійснюють перерахування коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання енергопостачальників двічі на день:

до 10 години перераховують залишок коштів на початок операційного дня;

до 15 години здійснюють перерахунок усіх коштів, що надійшли на поточні рахунки із спеціальним режимом використання протягом операційного дня.

3. У разі відсутності заборгованості енергопостачальника, що провадить підприємницьку діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, перед оптовим постачальником НКРЕ протягом 2 днів з дати надання їй документів, що підтверджують відсутність заборгованості (акти звіряння розрахунків тощо), вносить зміни до алгоритму оптового ринку електричної енергії України, які передбачають перерахування у повному обсязі коштів з поточного рахунка із спеціальним режимом використання такого енергопостачальника на його рахунок.

4. Уповноважений банк до 12 години операційного дня здійснює перерахування коштів з поточного рахунка із спеціальним режимом використання оптового постачальниа електричної енергії, які надійшли від постачальників за попередній день, відповідно до алгоритму, встановленого НКРЕ, та на підставі розпорядження власника рахунка згідно з режимом, встановленим у договорі про розрахунково-касове обслуговування.

5. Якщо в платіжному дорученні реквізити рахунка одержувача коштів за електричну енергію не відповідають реквізитам поточного рахунка із спеціальним режимом використання енергопостачальника (його структурного підрозділу), доведеним до відома банку, який обслуговує споживача, обслуговуючий банк повідомляє про це споживача та повертає такий документ без виконання.

При зарахуванні на поточні рахунки із спеціальним режимом використання енергопостачальників (їх структурних підрозділів) платежів за спожиту електричну енергію від населення установи уповноваженого банку самостійно визначають суму податку на додану вартість.

6. У разі несвоєчасного надходження алгоритму оптового ринку електричної енергії України, встановленого НКРЕ, всі кошти, що надійшли за спожиту електричну енергію на поточні рахунки із спеціальним режимом використання енергопостачальників, установи уповноваженого банку перераховують на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії. При цьому не виплачена енергопостачальнику та підприємству, яке здійснює передачу електричної енергії місцевими електричними мережами, сума відшкодовується їм у наступні операційні дні після отримання алгоритму оптового ринку електричної енергії України.

Кошти, що надходять за спожиту електричну енергію на підставі визнаної претензії або за рішенням господарського суду, зараховуються енергопостачальнику виключно на його поточний рахунок із спеціальним режимом використання. Кошти, що надходять від споживачів (крім населення) за споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період у розмірі двократної вартості різниці між фактично спожитою та договірною величиною, і кошти, що надходять від споживачів (крім населення) за перевищення договірної величини потужності у розмірі двократної вартості різниці між її найбільшою величиною, зафіксованою протягом розрахункового періоду, та договірною величиною потужності, зараховуються енергопостачальнику виключно на його поточний рахунок із спеціальним режимом використання. Кошти, отримані енергопостачальником у рахунок відшкодування завданих йому збитків, та суми пені зараховуються на поточний рахунок енергопостачальника.

(абзац другий пункту 6 в редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 01.06.2002 р. N 736
,
 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 р. N 1069)

____________

Опрос