Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Порядке таможенного оформления грузов гуманитарной помощи

КМ Украины
Постановление КМ от 22.03.2000 № 544
редакция действует с 12.03.2019

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 22 березня 2000 р. N 544

Київ

Про Порядок митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановами Кабінету Міністрів України
 від 17 квітня 2013 року N 278
,
від 6 березня 2019 року N 170

(На часткову зміну Порядку, затвердженого цією постановою, установлено, що на період проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях пропуск через митний кордон України, декларування та митне оформлення гуманітарного товару, який надається Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Організацією Північноатлантичного договору (НАТО), ООН, здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання товаросупровідних документів без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. При цьому положення пунктів 3 - 6 цього Порядку не застосовуються згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2014 року N 347, враховуючи зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року N 170)

(На часткову зміну Порядку, затвердженого цією постановою, установлено, що на період проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях пропуск через митний кордон України, декларування та митне оформлення гуманітарного товару, який надається урядами інших держав через уповноважені ними організації, здійснюється без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. При цьому положення пункту 3 цього Порядку не застосовуються згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2014 року N 566, враховуючи зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року N 170)

Відповідно до статей 8, 9 Закону України "Про гуманітарну допомогу" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Порядок митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги (додається).

2. Установити, що строк перебування вантажів гуманітарної допомоги під митним контролем без митного оформлення визначається відповідно до статті 204 Митного кодексу України.

(пункт 2 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 17.04.2013 р. N 278)

3. Державній митній службі в місячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність з Порядком, затвердженим цією постановою.

4. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 р. N 493 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 37, с. 47).

 

Прем'єр-міністр України

В. ЮЩЕНКО

Інд. 26

 

ПОРЯДОК
митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги

1. Цей Порядок визначає процедуру здійснення митного оформлення вантажів (товарів), що ввозяться (пересилаються) на митну територію України як гуманітарна допомога (далі - гуманітарний товар).

2. Гуманітарний товар пропускається через митний кордон України у першочерговому порядку без обов'язкового попереднього митного декларування та без надання забезпечення сплати митних платежів, передбаченого розділом X Митного кодексу України, за умови наявності його отримувача у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги.

3. Митне оформлення гуманітарного товару здійснюється митницею тільки після проведення заходів офіційного контролю. До отримання відповідних дозволів контролюючих органів гуманітарний товар передається на тимчасове зберігання під митним контролем отримувачу гуманітарної допомоги.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 р. N 170)

4. Декларування гуманітарного товару здійснюється його отримувачем самостійно або за його заявою митним брокером. Заява на декларування, складена у довільній формі, подається отримувачем гуманітарної допомоги до митниці за місцем митного оформлення.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 р. N 170)

5. Митні брокери, які здійснюють декларування товарів у зоні діяльності відповідної митниці, забезпечують декларування гуманітарних товарів згідно з графіком, що затверджується керівником цієї митниці.

6. Товаросупровідні документи і митні декларації на паперовому носії без позначення (клейма) "Гуманітарна допомога. Продаж заборонено" для оформлення не приймаються. Результати митного оформлення скріплюються особистою номерною печаткою посадової особи митниці, відбиток якої проставляється на товаросупровідних документах і митних деклараціях на паперовому носії.

7. Митне оформлення гуманітарного товару із звільненням від оподаткування здійснюється митними органами за наявності рішення відповідного спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги про визнання товару гуманітарною допомогою з урахуванням положень статті 14 Закону України "Про гуманітарну допомогу".

(Порядок у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 17.04.2013 р. N 278)

____________

Опрос