Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О вопросах общеобязательного государственного социального страхования от несчастного случая на производстве и профессионального заболевания, повлекших потерю трудоспособности

КМ Украины
Постановление КМ от 17.01.2000 № 74
редакция действует с 17.12.2016

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 17 січня 2000 р. N 74

Київ

Про питання загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 26 листопада 2003 року N 1845
(враховуючи зміни, внесені
постановою Кабінету Міністрів України
 від 1 березня 2006 року N 234
),
 від 7 вересня 2011 року N 968
,
від 14 грудня 2016 року N 950

З метою забезпечення виконання Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що здійснення державного нагляду у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (далі - страхування від нещасного випадку), покладається на Міністерство праці та соціальної політики, Державний департамент промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду та Державну аудиторську службу.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 26.11.2003 р. N 1845,
 враховуючи зміни, внесені
постановою
 Кабінету Міністрів України від 01.03.2006 р. N 234
,
 від 07.09.2011 р. N 968
,
 від 14.12.2016 р. N 950)

2. Міністерству праці та соціальної політики разом з Міністерством фінансів внести у місячний термін Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо персонального складу представників держави для призначення їх членами правління і дублерами членів правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі - Фонд) і наглядової ради Фонду.

3. Рекомендувати об'єднанням профспілок та роботодавців, які мають статус всеукраїнських, повідомити у місячний термін Міністерство праці та соціальної політики про персональний склад своїх представників, що включаються до складу правління і наглядової ради Фонду.

4. Міністерству праці та соціальної політики забезпечити проведення засідання правління Фонду в лютому 2000 р., на якому розглянути питання щодо:

проекту Статуту та структури Фонду;

механізму фінансування Фонду;

комплектування працівниками виконавчої дирекції Фонду та створення необхідних умов для їх роботи;

формування реєстру страхувальників;

автоматизації процесу оброблення, зберігання та передачі інформації в сфері страхування від нещасного випадку.

5. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вжити заходів для забезпечення до 1 березня 2000 р. виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів службовими приміщеннями і телефонним зв'язком.

6. Міністерству фінансів:

під час доопрацювання проекту Державного бюджету України на 2000 рік передбачити кошти на організаційні заходи, щодо створення системи страхування від нещасних випадків;

починаючи з 2001 року передбачати в проектах Державного бюджету України кошти для часткового покриття витрат Фонду, що будуть спрямовуватися на страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей, які не отримали цих виплат до набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

7. Міністерству праці та соціальної політики, Міністерству фінансів разом з Фондом подати до 1 червня 2000 р. Кабінетові Міністрів України фінансово-економічне обгрунтування термінів і джерел фінансування виплати заборгованості потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей, яким підприємства, установи і організації не відшкодували матеріальної та моральної (немайнової) шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я, до набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

8. Установити, що кошти Фонду обслуговуються установами Національного банку.

9. Запропонувати Фонду разом з Національним банком підготувати і подати до 10 березня 2000 р. Кабінетові Міністрів України проект договору між виконавчою дирекцією Фонду, Національним банком та Кабінетом Міністрів України щодо умов, порядку обслуговування та гарантії збереження коштів Фонду.

10. Затвердити перелік нормативно-правових актів, які необхідно підготувати в 2000 році у зв'язку з прийняттям Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", згідно з додатком.

11. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади забезпечити перегляд і скасування до 1 січня 2001 р. своїх нормативно-правових актів, що суперечать Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

 

Прем'єр-міністр України 

В. ЮЩЕНКО 

Інд. 33

 

ПЕРЕЛІК
нормативно-правових актів, які необхідно підготувати в 2000 році у зв'язку з прийняттям Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"

Назва нормативно-правового акта 

Виконавці 

Термін внесення до Кабінету Міністрів України 

1. Проекти законів України: 

Про страхові тарифи на державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання 

Мінпраці
МОЗ
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
разом з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі - Фонд) та об'єднаннями профспілок і роботодавців 

II квартал 

Про внесення змін до Закону України "Про охорону праці" 

Мінпраці
МОЗ
Мінфін
Мін'юст
разом з об'єднаннями профспілок і роботодавців 

IV квартал 

Про внесення змін до Кодексу законів про працю України 

Мінпраці
МОЗ
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
разом з об'єднаннями профспілок і роботодавців 

II квартал 

Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення 

Мінпраці
МОЗ
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
разом з Фондом та об'єднаннями профспілок і роботодавців 

III квартал 

Про внесення змін до Закону України "Про страхування" 

Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
разом з об'єднаннями профспілок і роботодавців 

II квартал 

Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення" 

Мінпраці
МОЗ
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
разом з об'єднаннями профспілок і роботодавців 

- " - 

2. Проекти постанов Кабінету Міністрів України: 

Про затвердження зразка свідоцтва про соціальне страхування та порядку його видачі 

Мінпраці
МОЗ
Мін'юст
разом з Фондом та об'єднаннями профспілок і роботодавців 

II квартал 

Про внесення змін і доповнень до Положення про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на підприємствах, в установах і організаціях 

Мінпраці
МОЗ
МВС
Мін'юст
разом з об'єднаннями профспілок і роботодавців 

III квартал 

Про затвердження переліку професійних захворювань 

МОЗ
Мінпраці
Мін'юст
разом з об'єднаннями профспілок і роботодавців 

- " - 

Про затвердження положення про наглядову раду Фонду 

Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
разом з об'єднаннями профспілок і роботодавців 

I квартал 

Про затвердження порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ і організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності 

Мінпраці
МОЗ
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
разом з Фондом та об'єднаннями профспілок і роботодавців 

II квартал 

 

Урядовий Секретар 

В. ЛИСИЦЬКИЙ 

Опрос