Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о порядке рассмотрения ходатайств о перемене гражданами Украины фамилий, имен, отчеств

КМ Украины
Постановление КМ от 27.03.1993 № 233
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 ПОСТАНОВА

від 27 березня 1993 р. N 233

Київ

Про затвердження Положення про порядок розгляду клопотань про переміну громадянами України прізвищ, імен, по батькові

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 11 липня 2007 року N 915)

Відповідно до статті 162 Кодексу про шлюб та сім'ю України Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Положення про порядок розгляду клопотань про переміну громадянами України прізвищ, імен, по батькові, що додається.

2. Доручити Міністерству юстиції за погодженням з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством закордонних справ, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством статистики, Головним архівним управлінням при Кабінеті Міністрів України затвердити положення про порядок зміни, поновлення, анулювання записів актів громадянського стану і про порядок та строки зберігання актових книг, а також Правила реєстрації актів громадянського стану.

 

 

В. о. Першого
віце-прем'єр-міністра України
 
Заступник Міністра
Кабінету Міністрів України

 
В. ЄВТУХОВ
 
 
І. ЄМЕЦЬ 

Інд. 39 

 

 

 

 

 
 

ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 березня 1993 р. N 233

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок розгляду клопотань про переміну громадянами України прізвищ, імен, по батькові

1. Переміна прізвищ, імен, по батькові громадянами України дозволяється після досягнення ними 16-річного віку.

2. Заява про переміну прізвища, імені, по батькові подається у відділ запису актів громадянського стану (надалі - відділ загсу) за місцем проживання заявника.

3. До заяви про переміну прізвища, імені, по батькові додаються:

а)  свідоцтво про народження заявника;

б) свідоцтво про одруження (якщо заявник перебуває у шлюбі), свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано); 

в) свідоцтва про народження дітей (якщо заявник має неповнолітніх дітей); 

г) фотокартка.

4. При поданні клопотання про переміну прізвища, імені, по батькові громадяни пред'являють паспорт, військовослужбовці - документ, що засвідчує особу, а особа  яка тільки-но досягла 16-річного віку, - паспорт або свідоцтво про народження.

Відділ загсу звіряє вказані у клопотанні відомості з документами заявника, попереджає його про адміністративну відповідальність за повідомлення органу загсу неправдивих відомостей і роз'яснює заявникові наслідки, пов'язані з переміною прізвища, імені, по батькові, зокрема, необхідність обміну деяких документів, а також сплати державного мита.

5. Розгляд клопотання про переміну прізвища, імені, по батькові провадиться лише при наявності в архівах відділу загсу запису акта про народження та запису акта про одруження (якщо заявник перебуває у шлюбі) особи, яка бажає перемінити прізвище, ім'я, по батькові. 

У тих випадках, коли запис акта про народження або запис акта про одруження (якщо заявник перебуває у шлюбі) втрачені, клопотання може бути розглянуто тільки після поновлення запису в установленому порядку.

6. Відділ загсу надсилає необхідні матеріали до органів внутрішніх справ за місцем проживання заявника (надалі - органи внутрішніх справ) для встановлення особи заявника та запобігання можливості використання переміни прізвища, імені, по батькові з метою ухилення від слідства, суду, виплати аліментів та в інших корисливих цілях.

7. Органи внутрішніх справ проводять відповідну перевірку та у місячний термін повертають до відділу загсу всі надіслані їм матеріали з висновком про можливість переміни прізвища, імені, по батькові заявника.

8. У разі відмови у переміні прізвища, імені, по батькові відділ загсу складає висновок, копію якого вручає заявникові.

9. Відмова у переміні прізвища, імені, по батькові може бути в установленому порядку оскаржена до суду.

10. При задоволенні клопотання заявникові роз'яснюється, що він повинен у тримісячний термін зареєструвати переміну прізвища, імені, по батькові.

У разі порушення цього терміну без поважних причин дозвіл на переміну прізвища, імені, по батькові втрачає силу. Повторне клопотання може бути розглянуто лише через рік.

11. Реєстрація переміни прізвища, імені, по батькові провадиться відділом загсу, який прийняв клопотання, при пред'явленні квитанції про оплату державного мита.

У необхідних випадках до відповідних записів громадянського стану в установленому порядку вносяться зміни.

У паспорті заявника робиться відмітка про те, що паспорт у зв'язку з переміною прізвища, імені, по батькові підлягає обмінові протягом одного місяця.

12. Про реєстрацію переміни прізвища, імені, по батькові відділ загсу повідомляє органи внутрішніх справ та військовий комісаріат, в якому призовник або військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку.

13. Клопотання про переміну прізвища, імені, по батькові громадяни України, які постійно проживають за кордоном, подають до дипломатичного представництва або консульської установи України.

Дипломатичне представництво або консульська установа України при розгляді клопотань про переміну прізвища, імені, по батькові громадян України здійснює необхідну перевірку та на підставі матеріалів перевірки провадить переміну прізвища, імені, по батькові або відмовляє в цьому.

Реєстрація переміни прізвища, імені, по батькові громадян України, які постійно проживають за кордоном, провадиться дипломатичним представництвом або консульською установою України, що прийняла клопотання, після сплати консульського збору.

За повідомленням дипломатичного представництва або консульської установи України відділ загсу за місцем знаходження книги запису актів громадянського стану вносить виправлення у відповідний актовий запис та в необхідних випадках надсилає дипломатичному представництву або консульській установі України свідоцтво для вручення заявникові.

Розгляд клопотань про переміну прізвища, імені, по батькові громадян України, які народились або одружилися за кордоном, провадиться в порядку, встановленому Мінюстом за погодженням з МЗС та іншими заінтересованими міністерствами і відомствами.

14. Розгляд клопотань про переміну прізвища, імені, по батькові повинен бути закінчений не пізніше тримісячного терміну з дня подачі клопотання.

У разі необхідності поновлення втраченого запису акта про народження та запису акта про одруження вказаний термін зупиняється.

15. Переміна прізвища, імені, по батькові не дозволяється у випадках, якщо:

а) заявник перебуває під слідством, судом або має судимість;

б) є заперечення з боку органів внутрішніх справ.

_____________ 

Опрос