Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обучении иностранных граждан в Украине

КМ Украины
Постановление КМ от 26.02.1993 № 136
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 26 лютого 1993 р. N 136

Київ

Про навчання іноземних громадян в Україні

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Кабінету Міністрів України 
від 10 червня 1993 року N 439

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 12 вересня 2018 року N 729)

З метою сприяння здійсненню міжнародних програм у галузі освіти, розвитку навчання на компенсаційній основі Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що починаючи з 1 березня 1993 року:

підготовка фахівців для зарубіжних країн у навчальних закладах України здійснюється за міждержавними угодами України з іншими країнами, а також угодами міністерств, відомств, навчальних закладів України, що укладені з органами управління освітою, організаціями та фірмами інших країн і міжнародними організаціями;

навчання громадян іноземних держав (крім держав - учасниць СНД) у навчальних закладах України здійснюється переважно на компенсаційній основі.

Витрати, пов'язані з навчанням іноземців в Україні, можуть покриватися як юридичними, так і фізичними особами у вільно конвертованій валюті, а також на умовах, визначених міжнародними угодами.

Надати можливість іноземним громадянам, які прийняті на навчання до 1992 року на безплатних умовах, закінчити поточний 1992/93 навчальний рік на цих умовах.

Міністерству освіти укласти у 1993 році з відповідними органами й організаціями зарубіжних країн двосторонні угоди про навчання їхніх громадян у навчальних закладах України за оплату та організувати по можливості закінчення іноземцями навчальних закладів екстерном.

2. Покласти на Міністерство освіти:

координацію роботи міністерств, відомств і навчальних закладів з питань підготовки фахівців для зарубіжних країн;

розробку і затвердження за погодженням з Міністерством фінансів, Міністерством економіки і Міністерством закордонних справ нормативних та інструктивних документів щодо умов навчання іноземних громадян в Україні;

здійснення обліку міжнародних угод, договорів і контрактів, укладених міністерствами, відомствами, навчальними закладами з установами освіти, посередницькими організаціями як українськими, так і зарубіжними, про підбір і підготовку іноземних громадян на комерційно-компенсаційній основі. Міністерствам і відомствам, іншим органам і організаціям надсилати Міністерству освіти відповідну інформацію.

3. Установити, що для навчання іноземних громадян виділяється щорічно до однієї тисячі державних стипендій, розподіл яких між міністерствами, відомствами та навчальними закладами здійснює Міністерство освіти.

Умови навчання, проживання, медичного обслуговування цієї категорії іноземних громадян визначаються спеціальним Положенням, інших - відповідними угодами (договорами, контрактами).

Встановити на 1993/94 навчальний рік 11,2 тис. державних стипендій для іноземних громадян, які навчаються в Україні, на 1994/95 навчальний рік - 7,1 тис., на 1995/96 навчальний рік - 3,2 тис., на 1996/97 навчальний рік - 0,8 тис. стипендій.

(пункт 3 доповнено абзацом третім згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 10.06.93 р. N 439)

4. Громадяни зарубіжних країн, які прибувають на навчання в Україну згідно з міждержавними угодами і угодами Міністерства освіти, зараховуються (переводяться) до навчальних закладів у першочерговому порядку.

5. Рекомендувати міністерствам, відомствам і навчальним закладам передбачати при укладанні угод (договорів, контрактів) компенсацію за навчання іноземних громадян у вільно конвертованій валюті відповідно до курсу США у розмірі не менше ніж:

на підготовчому факультеті (відділенні) - одна тисяча доларів США на рік;

на основному факультеті - 1,5 тис. доларів США на рік;

навчання в аспірантурі та стажування - 2,5 тис. доларів США на рік;

підвищення кваліфікації - 300 доларів США на місяць.

Міністерство освіти разом з Міністерством фінансів щорічно коригують зазначені мінімальні розміри компенсацій.

6. Зобов'язати Міністерство освіти, Міністерство фінансів, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство закордонних справ, Міністерство транспорту, інші міністерства і відомства надавати допомогу навчальним закладам у здійсненні невідкладних заходів щодо вдосконалення паспортно-візового режиму для іноземних студентів, оперативного вирішення питань відправлення на батьківщину іноземних громадян, які завершили або припинили навчання в Україні.

 

 

Прем'єр-міністр України

Л. КУЧМА

Перший заступник
Міністра Кабінету Міністрів України

 
В. НЕСМІХ

 
 
 

Опрос