Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Закон Украины "О банках и банковской деятельности"

КМ Украины
Декрет КМ от 26.04.1993 № 38-93
Утратил силу

ДЕКРЕТ
КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про банки і банківську діяльність"

Декрет втратив чинність
 (згідно із Законом України
 від 7 грудня 2000 року N 2121-III)

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Внести до Закону України "Про банки і банківську діяльність" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., N 25, ст. 281; Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 47, ст. 644) такі зміни і доповнення:

1) у статті 3:

перше речення частини першої викласти в такій редакції:

"Банки можуть виконувати лише такі операції";

у пункті 11 частини першої слово "дорогоцінних" замінити словом "монетарних";

пункт 16 частини першої викласти в такій редакції:

"здійснення інших операцій з дозволу Національного банку України";

частину четверту викласти в такій редакції:

"Комерційним банкам забороняється діяльність у сфері матеріального виробництва, торгівлі, страхування. Загальна сума внесків комерційного банку до статутних фондів інших підприємств і організацій не може перевищувати 10 відсотків його власного статутного фонду. При цьому частка комерційного банку в статутному фонді одного підприємства (організації) не може перевищувати 15 відсотків статутного фонду цього підприємства (організації). Комерційний банк вправі мати у власності нерухоме майно загальною вартістю не більше 10 відсотків власного статутного фонду (це обмеження не поширюється на приміщення, в яких розміщуються підрозділи банку, що виконують операції, передбачені статтею 3 цього Закону)";

доповнити статтю частиною п'ятою такого змісту:

"Здійснення операцій, передбачених пунктами 1, 2, 3, 11 цієї статті, крім банків, іншими юридичними особами забороняється, за винятком випадків, визначених законодавчими актами України";

2) у статті 22 частину другу після слів "громадських фондів" доповнити словами "комерційних банків".

2. Установити, що до банків та інших суб'єктів підприємницької діяльності, які порушують вимоги частин четвертої і п'ятої статті 3 Закону України "Про банки і банківську діяльність", застосовуються фінансові санкції у вигляді стягнення до державного бюджету суми прибутку, одержаного внаслідок цих порушень, а також штрафу у п'ятикратному розмірі вказаної суми.

Стягнення провадяться органами Головної державної податкової інспекції України на підставі актів своїх перевірок, перевірок, проведених Національним банком України, а також іншими уповноваженими на це законом органами.

3. Зобов'язати банки протягом двох місяців, а інших суб'єктів підприємницької діяльності - протягом одного місяця з дня набуття чинності цим Декретом привести свою діяльність у відповідність із статтею 3 Закону України "Про банки і банківську діяльність".

4. Цей Декрет набуває чинності з дня опублікування.

 

 

Прем'єр-міністр України

Л. КУЧМА

Міністр
Кабінету Міністрів України

 
В. ПУСТОВОЙТЕНКО

м. Київ
26 квітня 1993 року
N 38-93

 
 
 

 
 
 

Опрос