Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О компенсации гражданам Украины потерь от обесценения сбережений в учреждениях Укргосстраха

КМ Украины
Декрет КМ от 17.03.1993 № 21-93
Утратил силу

ДЕКРЕТ
КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Про компенсацію громадянам України втрат від знецінення заощаджень в установах Укрдержстраху

Декрет втратив чинність
(згідно із Законом України
 від 14 вересня 2006 року N 139-V)

(Термін проведення компенсаційних виплат громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Укрдержстраху продовжено до 31 грудня 1993 року згідно із Законом України від 16 грудня 1993 року N 3707-XII)

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Провести компенсацію громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Укрдержстраху за станом на 2 січня 1992 року за сумою сплачених внесків у розмірі не більше 2000 карбованців шляхом її збільшення на 200 відсотків за кожним договором страхування.

Компенсаційні виплати провести до 1 вересня 1993 року. Після закінчення зазначеного строку проведення компенсаційних виплат установами Укрдержстраху припиняється і надалі будь-яка індексація не провадитиметься.

2. Порядок проведення компенсації, а також відшкодування витрат Укрдержстраху розробляється Укрдержстрахом спільно з Міністерством фінансів України за погодженням з Національним банком України.

3. Страхувальники (застраховані) за договорами страхування з установами Укрдержстраху мають право вільно розпоряджатися сумою компенсацій, визначеної згідно із статтею 1 цього Декрету, а також сумою 100-відсоткової компенсації, нарахованої за договорами довгострокового страхування відповідно до Указу Президента України від 25 травня 1992 р. N 304 "Про поширення дії Указу Президента України "Про компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін" на грошові заощадження громадян за договорами довгострокового страхування", і сумою 40-відсоткової компенсації, нарахованої за договорами довгострокового страхування відповідно до Указу Президента СРСР від 6 травня 1991 р. N 1914 "Про компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень громадян за довгостроковими договорами з органами державного страхування СРСР".

4. Міністерству фінансів України перерахувати Укрдержстраху суму коштів, нарахованих відповідно до статті 1 цього Декрету та Указу Президента України від 25 травня 1992 р. N 304, і суму 40-відсоткової компенсації, нарахованої установами Укрдержстраху відповідно до Указу Президента СРСР від 6 травня 1991 р. N 1914, а також суму нарахованих відсотків (виходячи із ставки 15 відсотків річних) на кошти резерву внесків громадян України, що були централізовані Урядом СРСР за станом на 1 січня 1991 року.

Суми коштів, зазначених у цій статті та перерахованих Укрдержстраху, віднести на державний внутрішній борг України.

5. Цей Декрет набуває чинності з дня опублікування.

 

 

Прем'єр-міністр України

Л. КУЧМА

Міністр
Кабінету Міністрів України

 
А. ЛОБОВ

м. Київ
17 березня 1993 року
N 21-93

 
 
 

 

Опрос