Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О компенсации гражданам Украины потерь от обесценения сбережений в Сберегательном банке Украины

КМ Украины
Декрет КМ от 11.01.1993 № 1-93
Утратил силу

ДЕКРЕТ
КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Про компенсацію громадянам України втрат від знецінення заощаджень в Ощадному банку України

Декрет втратив чинність
(згідно із Законом України
 від 14 вересня 2006 року N 139-V)

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Провести компенсацію громадянам України втрат від знецінення заощаджень в установах Ощадного банку України за станом на 2 січня 1992 року за таких умов:

компенсаційні виплати провадяться за залишком вкладу в розмірі не більше 2000 карбованців шляхом його збільшення на 200 відсотків лише по одній ощадній книжці кожного вкладника; 

про здійснення компенсаційної виплати установою Ощадного банку України обов'язково робиться відмітка у паспорті вкладника - громадянина України, або документі, який його замінює.

Компенсаційні виплати провести до 1 липня 1993 року. Після закінчення зазначеного строку проведення компенсаційних виплат установами Ощадного банку України припиняється.

2. Порядок проведення компенсації, здійснення контролю за правильністю відміток у паспортах вкладників, а також відшкодування витрат Ощадному банку України розробляється і затверджується Національним банком України разом з Ощадним банком України та Міністерством фінансів України. Відповідальність посадових осіб за невнесення до паспортів вкладників відміток про здійснення компенсаційної виплати установлюється відповідно до чинного законодавства.

3. Вкладники Ощадного банку України мають право вільно розпоряджатися сумою компенсації, визначеної згідно із статтею 1 цього Декрету, а також сумою 100-відсоткової компенсації на вклади, яка нарахована відповідно до Указу Президента України від 6 березня 1992 року "Про компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін", і сумою 40-відсоткової компенсації на вклади, яка нарахована відповідно до Указу Президента СРСР від 22 березня 1991 року "Про компенсацію населенню втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з одноразовим підвищенням цін".

4. Міністерству фінансів України перерахувати Ощадному банку України суму коштів, нарахованих відповідно до статті 1 цього Декрету та Указу Президента України від 6 березня 1992 року "Про компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін", і суму 40-відсоткової компенсації на вклади, нарахованої Ощадним банком відповідно до Указу Президента СРСР від 22 березня 1991 року "Про компенсацію населенню втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з одноразовим підвищенням роздрібних цін", а також суму нарахованих процентів (виходячи із ставки 15 відсотків річних) на вклади населення України, що були централізовані Ощадним банком колишнього Союзу РСР за станом на 1 січня 1991 року.

Суми коштів, зазначених у цій статті і перерахованих Ощадному банку України, віднести на державний внутрішній борг України.

5. З метою захисту вкладів громадян України від знецінення внаслідок інфляції Ощадному банку України встановлювати починаючи з 1 січня 1993 року процентні ставки по вкладах населення, покладених на строк не менше 6 місяців, на рівні облікової ставки Національного банку України.

6. Рекомендувати комерційним банкам України провести передбачені цим Декретом заходи за рахунок власних коштів.

7. Цей Декрет набуває чинності з дня опублікування.

 

 

Прем'єр-міністр України

Л. КУЧМА

Міністр
Кабінету Міністрів України

 
А. ЛОБОВ

м. Київ
 11 січня 1993 року
N 1-93

 
 
 

Опрос