Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по завершению коммерциализации предприятий и организаций государственной торговли, общественного питания и сферы услуг

КМ Украины
Декрет КМ от 15.12.1992 № 10-92
Утратил силу

ДЕКРЕТ
КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Про заходи щодо завершення комерціалізації підприємств і організацій державної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг

Із змінами і доповненнями, внесеними
Законами України
від 26 листопада 1993 року N 3664-XII
,
від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР
,
 Господарським кодексом України
 від 16 січня 2003 року N 436-IV

Декрет втратив чинність
(згідно із Законом України
 від 14 вересня 2006 року N 139-V)

З метою завершення комерціалізації підприємств і організацій державної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що в процесі комерціалізації підприємств і організацій державної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг функції щодо управління майном цих підприємств і організацій здійснюють:

Міністерство економіки України та інші підвідомчі Кабінету Міністрів України органи державної виконавчої влади за участю Міністерства фінансів України стосовно відповідного майна, що перебуває у загальнодержавній власності;

Рада Міністрів Республіки Крим стосовно майна, що перебуває у власності Республіки Крим;

місцеві державні адміністрації, виконавчі комітети сільських, селищних і міських Рад народних депутатів стосовно майна, що перебуває у комунальній власності відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

2. Органам, визначеним у статті 1 цього Декрету:

до 1 березня 1993 р. завершити комерціалізацію, ліквідувавши торги, трести, об'єднання, фірми, управління, комбінати та інші аналогічні їм підприємства й організації державної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг та створивши на базі їх структурних підрозділів нові підприємства. Міністерству оборони України, Міністерству транспорту України, Міністерству енергетики і електрифікації України, Міністерству сільського господарства і продовольства України, Державному комітету України по нафті і газу забезпечити проведення комерціалізації підприємств і організацій державної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, що належать до сфери їх управління, відповідно до схеми комерціалізації та плану проведення робіт, погоджених з робочою групою з питань комерціалізації, утвореною Кабінетом Міністрів України.

(абзац другий статті 2 із змінами, внесеними
 згідно із Законом України від 26.11.93 р. N 3664-XII)

зберегти за новостворюваними підприємствами профіль їх основної діяльності по продажу товарів в асортименті та виконанню робіт і послуг;

у сфері оптової торгівлі забезпечити створення і функціонування альтернативних структур, у тому числі заснованих на недержавних формах власності, надавати їм при необхідності відповідні приміщення. Відносини підприємств оптової торгівлі з підприємствами, що створюються в процесі комерціалізації, здійснюються на основі договорів.

3. Керівникам торгів, об'єднань, трестів, фірм, управлінь, комбінатів та інших аналогічних їм підприємств та організацій державної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг до 25 січня 1993 року забезпечити подання органам, визначеним у статті 1 цього Декрету, розподільних балансів підприємств, що ліквідуються, та проектів установчих документів новостворюваних підприємств.

Неподання в зазначений термін названих документів є підставою для розірвання трудових договорів (контрактів) з керівниками цих підприємств і організацій.

4. Органам, уповноваженим здійснювати державну реєстрацію суб'єктів підприємництва:

не допускати реєстрації підприємств оптової торгівлі, в установчих документах яких передбачається потоварна спеціалізація та регіон обслуговування;

провести не пізніш як у семиденний строк після подання відповідних документів державну реєстрацію новостворених підприємств.

5. Установам банків 1 березня 1993 року закрити рахунки некомерціалізованих торгів, трестів, об'єднань, фірм, управлінь, комбінатів та інших аналогічних підприємств та організацій державної торгівлі, громадського харчування й сфери послуг.

6. Органам визначеним у статті 1 цього Декрету, раз в 10 днів надсилати Міністерству економіки України і Міністерству статистики України оперативну інформацію про виконання Декрету для її узагальнення і подання до 15 березня 1993 року Кабінетові Міністрів України.

7. Зупинити дію:

пункту 1 статті 33 Закону України "Про власність" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., N 20, ст. 249);

(абзац другий статті 7 із змінами, внесеними
 згідно із Законом України  від 21.05.97 р. N 280/97-ВР)

абзац третій статті 7 втратив чинність

8. Цей Декрет набуває чинності з дня опублікування.

 

 

Прем'єр-міністр України

Л. КУЧМА

Міністр
Кабінету Міністрів України

 
А. ЛОБОВ

м. Київ
 15 грудня 1992 року
N 10-92

 
 
 

 

Опрос