Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О налогообложении бартерных (товарообменных) операций в области внешнеэкономической деятельности

КМ Украины
Декрет КМ от 09.12.1992 № 6-92
Утратил силу

ДЕКРЕТ
КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Про оподаткування бартерних (товарообмінних) операцій в галузі зовнішньоекономічної діяльності

Із змінами і доповненнями, внесеними
Законом України
від 19 листопада 1993 року N 3627-XII

Декрет втратив чинність
(згідно із Законом України
від 1 лютого 1994 року N 3898-XII)

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що суб'єкти підприємницької діяльності в Україні, які здійснюють бартерні (товарообмінні) операції, сплачують податок на добавлену вартість, який визначається виходячи з митної вартості продукції (робіт, послуг), що експортується по цих операціях, перерахованої в українські карбованці за курсом Національного банку України, крім операцій, пов'язаних з придбанням сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, устаткування, що використовуються для власних виробничих потреб, та придбанням енергоносіїв, що використовуються для виробничих потреб в Україні.

(частина перша статті 1 доповнена згідно із
Законом України  від 19.11.93 р. N 3627-XII)

Якщо митна вартість продукції (робіт, послуг), перерахована в українські карбованці, є нижчою від їх фактичної собівартості, податок на добавлену вартість визначається виходячи з фактичної собівартості продукції (робіт, послуг), що експортується за бартерними (товарообмінними) операціями.

Оподаткування бартерних (товарообмінних) операцій, пов'язаних з придбанням сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, устаткування, що використовуються для власних виробничих потреб, та придбанням енергоносіїв, що використовуються для виробничих потреб в Україні, провадиться згідно з Декретом Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 14-92 "Про податок на добавлену вартість.

(стаття перша доповнена частиною третьою згідно із
Законом України  від 19.11.93 р. N 3627-XII)

2. Суми податку на добавлену вартість, сплачені виробником за сировину, матеріали, комплектуючі вироби тощо, які використані для виготовлення продукції (робіт, послуг), і суми податку, сплачені посередником за продукцію (роботи, послуги), що експортується за бартерними (товарообмінними) операціями, при розрахунках з бюджетом не враховуються.

3. Суб'єкти підприємницької діяльності в Україні сплачують податок на добавлену вартість до здійснення бартерних (товарообмінних) операцій.

Органам Державного митного комітету України приймати до декларування та митного оформлення продукцію (роботи, послуги), що експортується за бартерними (товарообмінними) операціями, у разі наявності письмового підтвердження банку про сплату податку на добавлену вартість.

4. Статтю 4 виключено.

(згідно із Законом України від 19.11.93 р. N 3627-XII )

5. Установити, що бартерні (товарообмінні) контракти не потребують реєстрації. Експорт та імпорт продукції (робіт, послуг), за бартерними (товарообмінними) операціями підлягають ліцензуванню та квотуванню відповідно до чинного законодавства.

6. Зупинити дію останньої частини статті 6 та частини другої статті 16 (з 1 січня 1993 року) Закону Української РСР "Про зовнішньоекономічну діяльність" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., N 29, ст. 377), пунктів 6, 7 і 9 постанови Верховної Ради України від 12 травня 1992 р. "Про порядок проведення бартерних операцій у 1992 році в галузі зовнішньоекономічної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 442), а також пункту 3 цієї постанови в частині надання митними органами України інформації про проходження митного кордону України Міністерству зовнішніх економічних зв'язків України.

7. Установлений цим Декретом порядок застосовується до бартерних (товарообмінних) операцій з моменту набуття чинності Декрету. 

8. Цей Декрет набуває чинності з дня опублікування.

 

 

Прем'єр-міністр України

Л. КУЧМА

Міністр
Кабінету Міністрів України

 
А. ЛОБОВ

м. Київ
9 грудня 1992 року
N 6-92

 
 
 

 

Опрос