Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Памятка по уплате земельного налога

Главное управление Миндоходов в Автономной Республике Крым
Письмо от 24.01.2014

          

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ МІНДОХОДІВ В АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ

Пам'ятка щодо сплати земельного податку

від 24 грудня 2013 року

Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України, використання землі в Україні є платним. А Податковий кодекс України встановлює, що плата за землю є загальнодержавним податком, стягується у формі земельного податку і орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Фахівці ГУ Міндоходів в АР Крим проводять консультації по сплаті даного податку і роз'яснюють юридичним і фізичним особам тонкощі оподаткування земельних ділянок. Які найчастіші питання виникають у представників бізнесу і пересічних громадян при розрахунку податкових зобов'язань з плати за землю?

- Хто є платником плати за землю?

Платниками земельного податку є юридичні і фізичні особи - власники земельних ділянок, земельних паїв і землекористувачі.

- Що є об'єктом і базою оподаткування?

Об'єктом оподаткування земельного податку є земельні ділянки, які перебувають у власності юридичних або фізичних осіб або в їх користуванні, а також земельні паї, що перебувають у власності.

Відповідно, податкове зобов'язання розраховується виходячи з нормативної грошової оцінки земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до ст. 289 ПКУ. Якщо нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведена, базою оподаткування є площа таких земельних ділянок.

Опрос