Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Памятка по уплате налога на недвижимость

Главное управление Миндоходов в Автономной Республике Крым
Письмо от 24.01.2014

          

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ МІНДОХОДІВ В АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ

Пам'ятка щодо сплати податку на нерухомість

від 24 січня 2013 року

Починаючи з 2014 року, фізичні особи сплачуватимуть податок на нерухоме майно, відмінне від земельних ділянок. У зв'язку з цим фахівці ГУ Міндоходів в АР Крим проводять консультації зі сплати даного податку і роз'яснюють юридичним і фізичним особам тонкості оподаткування квартир і будинків. Які найчастіші питання виникають у представників бізнесу і пересічних громадян при розрахунку податкових зобов'язань за квадратні метри, що належать їм?

- Що є базою оподаткування?

Базою оподаткування є житлова площа об'єкта житлової нерухомості, у тому числі і його частин.

Законом України від 04.07.2013 N 403 відкоригований сам принцип розрахунку податку на нерухомість для фізичних осіб. Нагадаємо, що раніше пільга застосовувалася тільки до одного об'єкта (за умовчанням до того житлового приміщення, в якому власник зареєстрований (прописаний)). Таким чином, якщо у власності фізособи знаходилося дві квартири площею по 45 кв. м кожна, то пільга могла бути застосована тільки до однієї з них (45 кв. м - 120 кв. м). Вся площа другої квартири підлягала оподаткуванню за встановленими ставками.

Тепер податок на нерухомість розраховуватиметься виходячи з сумарної площі об'єктів оподаткування, і саме сумарна площа зменшуватиметься на пільгу, передбачену ПКУ. У зв'язку з новим підходом передбачений і новий розмір пільги для фізосіб, у власності яких перебувають і квартири, і житлові будинки, - така пільга складає 370 кв. м Якщо ж у власності фізособи перебувають об'єкти тільки одного типу, то пільги, як і раніше, складають 120 кв. м і 250 кв. м для квартир і житлових будинків відповідно.

Опрос