Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно использования cельскохозяйственными предприятиями cум НДС, которые аккумулируются на специальном счете

Главное управление Миндоходов в области
Письмо от 28.04.2014 № 585/10/15-011

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ МІНДОХОДІВ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ТЕТІЇВСЬКА ОБ'ЄДНАНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ

ЛИСТ

від 28.04.2014 р. N 585/10/15-011

Тетіївська ОДПІ на запит про надання податкової консультації надає таку інформацію.

Відповідно до п. 209.1 ст. 209 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у п. 209.6 цієї статті (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.

Пунктом 209.2 ст. 209 ПКУ передбачено, що згідно із спеціальним режимом оподаткування сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається у розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Зазначені суми ПДВ акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Опрос