Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О налоге на добавленную стоимость относительно операций по предоставлению в аренду земельных участков

Областной совет народных депутатов
Письмо от 03.04.2003 № 14-20/02

КИЇВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ЛИСТ

від 03.04.2003 р. N 14-20/02

Про податок на додану вартість щодо операцій з надання в оренду земельних ділянок

Державна податкова адміністрація України у листі від 24.03.2003 р. N 4690/7/15-3417-11 надала роз'яснення, що згідно із Земельним кодексом України та Законами України "Про оподаткування прибутку підприємств", "Про податок на додану вартість", операції з надання сільськими радами в оренду земельних ділянок обкладаються податком на додану вартість за ставкою 20 відсотків, а також, що згідно зі статтями 1, 2, 9 Закону України "Про податок на додану вартість", юридична особа зобов'язана зареєструватися як платник податку на додану вартість незалежно від того, чи є вона органом місцевого самоврядування, чи госпрозрахунковим підприємством. Таке обкладання здійснюється незалежно від напрямків подальшого зарахування орендної плати до місцевих та інших бюджетів відповідно до вимог Бюджетного кодексу України. Однак роз'яснення не враховує того, що стаття 9 Бюджетного кодексу України закріплює класифікацію доходів бюджету. Крім того, винятком із Бюджетного кодексу України є 60 відсотків плати за землю (земельного податку і орендної плати за земельні ділянки) - для бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань (пункт 2 частини 1 статті 69 Бюджетного кодексу України); 25 відсотків плати за землю, що справляється на території області (пункт 2 частини 1 статті 66 Бюджетного кодексу України) і 15 відсотків плати за землю, що сплачується на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань (пункт 2 частини 2 статті 66 Бюджетного кодексу України).

Таким чином, на нашу думку, зазначене роз'яснення Державної податкової адміністрації фактично запроваджує не передбачений законом (і законодавством) перерозподіл бюджетних трансфертів. Фактично, запроваджується податок на доходи сільського, селищного, міського, районного, обласного бюджету, що не може розглядатися інакше як втручання у податкову базу власних надходжень відповідного бюджету.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос