Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по вопросам государственных закупок

Комментарий к предложениям Президента Украины к проекту закона Украины от 31.12.2010 № 7532
Дата рассмотрения: 14.06.2011 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Пропозиції Президента України до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель" від 14 червня 2011 року за N 7532

Історія питання

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти встановлені Законом України "Про здійснення державних закупівель" від 1 червня 2010 року.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель" (надалі - Закон) був прийнятий 17 травня 2011 року. Але 14 червня 2011 року Президент України повернув Закон до Верховної Ради України із своїми пропозиціями.

Сутність Закону

Закон вносить зміни до статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно яких адміністративне стягнення за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти (стаття 16414 Кодексу України про адміністративні правопорушення) може бути накладено протягом 3-х місяців з дня виявлення, але не пізніше 2-х років з дня його вчинення.

В Законі, шляхом внесення змін до статті 16414 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачається підвищити розмір штрафів, які накладаються у разі порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Шляхом внесення змін до статті 1 Закону України "Про здійснення державних закупівель", визначено, що рамкова угода - це правочин, який укладається одним чи кількома замовниками (генеральним замовником) у письмовій формі у порядку, встановленому Законом України "Про здійснення державних закупівель", з одним чи кількома учасниками процедури закупівлі з метою визначення основних умов закупівлі окремих товарів і послуг для укладення відповідних договорів про закупівлю протягом строку дії рамкової угоди. Крім того, із статті 1 Закону України "Про здійснення державних закупівель" виключається визначення термінів "закупівля на засадах координації" та "консультаційні послуги".

Із статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" виключено положення, згідно якого порядок закупівлі фінансових та консультаційних послуг міжнародних фінансових установ визначається законом України.

Закупівля товарів, робіт і послуг на умовах їх співфінансування в рамках проектів, які реалізуються за рахунок кредитів та позик, здійснюватиметься згідно з правилами і процедурами, встановленими відповідними організаціями, а в разі не встановлення таких правил і процедур - відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зміни до статті 6 Закону України "Про здійснення державних закупівель").

Відповідно до змін, які Законом внесено до статті 7 Закону України "Про здійснення державних закупівель", органи, які уповноважені на здійснення контролю у сфері закупівель, не матимуть права втручатися у проведення процедур закупівель. Надалі Уповноваженим органом вважатиметься Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (зараз - Міністерство економіки України).

Шляхом внесення змін до статті 10 Закону України "Про здійснення державних закупівель" уточнюється та дещо змінюється порядок оприлюднення інформації про закупівлю.

Опрос