Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 51 Кодекса торгового мореплавания Украины относительно требований к квалификации членов экипажа

Проект закона Украины от 29.07.2020 № 3944
Дата рассмотрения: 28.07.2020 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України щодо вимог до кваліфікації членів екіпажу

Верховна Рада України постановляє:

І. Статтю 51 Кодексу торговельного мореплавства України (Відомості Верховної Ради України 1995 р., NN 47-52, ст. 349) викласти у такій редакції:

"До зайняття посад капітана та інших осіб командного складу судна допускаються особи, які мають відповідні звання та пройшли обов'язкову підготовку на умовах, визначених Міжнародною конвенцією про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, з поправками.

Положенням про звання осіб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння затверджується Кабінетом Міністрів України.

Присвоєння звань засвідчується видачею диплому (сертифікату компетентності) та підтвердження до нього після успішного підтвердження компетентності у державній кваліфікаційній комісії.

Обов'язкова підготовка моряків для осіб, які займають певні посади на судні або виконують спеціальні обов'язки на судні, здійснюється за програмами підготовки, схваленими центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері морського та річкового транспорту, та підтверджується отриманням особою Свідоцтва фахівця після успішного завершення схваленої програми підготовки та, у разі необхідності, підтвердження кваліфікації у Державній кваліфікаційній комісії.

Повторне підтвердження диплому здійснюється через строк, що не перевищує п'ять років з дати видачі попереднього підтвердження без складання іспитів у державній кваліфікаційній комісії у разі дотримання таких вимог:

придатності особи для роботи на суднах за станом здоров'я;

наявності чинних свідоцтв про схвалену обов'язкову підготовку, необхідну для диплому, що підтверджується;

наявності підтвердженого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику на морському та річковому транспорті стажу роботи на суднах з виконанням при цьому функцій, що відповідають диплому, що підтверджується, на строк не менше загалом дванадцяти місяців з попередніх п'яти років, або сумарно трьох місяців з попередніх шести місяців перед повторним підтвердженням диплому, або вважаються еквівалентними, стажу роботі на судні, який вимагається абзацом першим пункту третього частини п'ятої цієї статті, або успішного закінчення схваленого курсу або курсів підготовки, або завершення підтвердженого стажу роботи на судні з виконанням при цьому функцій, відповідних наявному диплому, протягом не менше трьох місяців на понадштатній посаді чи на посаді командного складу, нижчій за ту, яка передбачена дійсним наявним дипломом, безпосередньо перед зайняттям посади, для якої цей диплом є дійсним.

Повторне підтвердження диплому для роботи на танкерах здійснюється через строк, що не перевищують п'ять років без складання іспитів у державній кваліфікаційний комісії у разі:

наявності стажу роботи на судні, з виконанням при цьому функцій відповідно до отриманого диплома або підтвердження, протягом сумарно не менше трьох місяців з попередніх п'яти років, або

успішного закінчення схваленого навчального курсу або курсів.

Позбавлення звання і вилучення диплома або кваліфікаційного свідоцтва допускається тільки за рішенням суду.

До зайняття посад командного складу, для яких не передбачено присвоєння звання, а також членів суднової команди допускаються особи, які мають видані у встановленому порядку відповідні документи, що підтверджують їх кваліфікацію, необхідну для виконання обов'язків на судні.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з 01 січня 2021 року.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону забезпечити прийняття нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію цього Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос