Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно противодействия преступлениям на почве ненависти по признакам сексуальной ориентации и гендерной идентичности)

Проект закона Украины от 09.04.2020 № 3316
Дата рассмотрения: 08.04.2020 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності)"

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001, N 25-26, ст.131) такі зміни:

1. У статті 67:

а) пункт 3 частини першої викласти в такій редакції:

"3) вчинення злочину на ґрунті расової, національної, релігійної ворожнечі чи розбрату або на ґрунті нетерпимості до сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності особи;";

б) частину другу після цифри "2" доповнити цифрою "3".

2. Пункт 14 частини другої статті 115 після слів "національної чи релігійної нетерпимості" доповнити словами "або з мотивів нетерпимості до сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності особи".

3. Частину другу статті 120 після слів "щодо двох або більше осіб" доповнити словами "або з мотивів нетерпимості до сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності особи".

4. Частину другу статті 121 після слів "національної або релігійної нетерпимості" доповнити словами "чи з мотивів нетерпимості до сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності особи".

5. Частину другу статті 122 після слів "національної чи релігійної нетерпимості" доповнити словами "або з мотивів нетерпимості до сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності особи".

6. Частину другу статті 126 після слів "національної чи релігійної нетерпимості" доповнити словами "або з мотивів нетерпимості до сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності особи".

7. Частину другу статті 127 після слів "національної чи релігійної нетерпимості" доповнити словами "або з мотивів нетерпимості до сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності особи".

8. Частину другу статті 129 після слів "національної чи релігійної нетерпимості" доповнити словами "або з мотивів нетерпимості до сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності особи".

9. Доповнити Кодекс статтею 1611 такого змісту:

"Стаття 1611. Публічні заклики до ворожнечі, насильницьких дій, переслідування чи приниження гідності за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності

1. Публічні заклики до ворожнечі, насильницьких дій, переслідування чи приниження гідності осіб чи груп осіб або до пошкодження чи знищення їх майна за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності -

караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Ті самі дії, вчинені посадовою (службовою) особою, -

караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.".

10. Статтю 293 доповнити частиною другою такого змісту:

"2. Ті самі дії, якщо вони були вчиненні з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості, або з мотивів нетерпимості до сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності осіб,-

караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.".

11. Частину другу статті 294 після слів "до інших тяжких наслідків" доповнити словами "або вчинені з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості, або з мотивів нетерпимості до сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності осіб".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

Д. О. Разумков

Опрос