Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно недопущения уничтожения предпринимательства)

Проект закона Украины от 01.11.2019 № 2373
Дата рассмотрения: 05.11.2019 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо недопущення знищення підприємництва)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., NN 13 - 17, ст. 112) такі зміни:

1. в підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 вираз "300000 гривень" замінити словами "750 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року";

2. в абзаці третьому підпункту 2 пункту 291.4 вираз "1500000 гривень" замінити "3000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року";

3. в підпункті 3 пункту 291.4 статті 291 вираз "5000000 гривень" замінити "7000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року".

4. Доповнити підрозділ 10 розділу XX пунктами 53 - 54 такого змісту:

"53. Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу визначеного в статті 291 Податкового кодексу України незалежно від обраного виду діяльності.

У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу визначеного в статті 291 Податкового кодексу України, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

54. Платник податків, що використовує в своїй діяльності реєстратор розрахункових операцій та/або програмний реєстратор розрахункових операцій, має право зменшити нарахований податок на прибуток підприємств або єдиний податок на суму понесених протягом звітного періоду витрат на придбання та/або застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій, що застосовується таким платником податків. В разі, якщо платник податків реалізує вищезазначене право - при обрахунку фінансового результату до оподаткування ним не враховуються понесені витрати на придбання та/або застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій не більше, ніж 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за один реєстратор розрахункових операцій на календарний місяць та/або 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за один програмний реєстратор розрахункових операцій на календарний місяць.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос