Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении коммерческого учета природного газа" относительно отказа от коммерческого учета природного газа по установленным общедомовым счетчикам газа

Проект закона Украины от 29.10.2019 № 2337
Дата рассмотрения: 29.10.2019 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо відмови від комерційного обліку природного газу за встановленими загальнобудинковими лічильниками газу

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., N 5, ст. 28) такі зміни:

1. Статтю 2 доповнити новим частинами третьою та четвертою такого змісту:

"3. Облік природного газу у багатоквартирних будинках зі встановленими до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу" від 21 грудня 2017 року N 2260-VIII загальнобудинковими лічильниками газу, здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України до моменту:

1) встановлення індивідуальних лічильників газу. У такому випадку, комерційний облік природного газу за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України здійснюється для споживачів природного газу (власників квартир) за виключенням тих, що мають індивідуальні лічильники газу або

2) прийняття рішення суб'єктом господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території про зміну порядку обліку природного газу на підставі заяви та рішення співвласників багатоквартирного будинку щодо згоди на комерційний облік природного газу за встановленим загальнобудинковим лічильником газу в порядку встановленому частиною четвертою цієї статті.

4. Співвласники багатоквартирного будинку можуть прийняти рішення щодо згоди на комерційний облік природного газу за встановленими до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу" від 21 грудня 2017 року N 2260-VIII загальнобудинковими лічильниками газу.

Таке рішення приймається простою більшістю голосів співвласників багатоквартирного будинку за виключенням тих співвласників, квартири яких обладнано індивідуальними лічильниками газу.

Зазначене рішення разом із заявою уповноваженої власниками багатоквартирного будинку особою подається суб'єкту господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території у місячний строк з дня прийняття відповідного рішення.

Строк розгляду такої заяви суб'єктом господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території не може перевищувати 30-ти календарних днів.

Рішення суб'єкта господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території про відмову у розгляді такої заяви або про відмову у зміні порядку обліку природного газу може бути прийнято виключно у випадках невідповідності поданих документів вимогам встановлених цією статтею.

За результатами розгляду поданої співвласниками багатоквартирного будинку заяви суб'єктом господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території приймається рішення у якому зазначається дата з якої змінено порядок обліку природного газу та вносяться відповідні зміни в особові рахунки абонентів бази даних цього суб'єкта господарювання. Зазначене рішення невідкладно у 5-ти денний строк надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною заявником.

У разі порушення строків розгляду такої заяви, а також безпідставної відмови у розгляді такої заяви або зміни порядку обліку природного газу, суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території несуть відповідальність у порядку передбаченому частиною другою статті 6 цього Закону.

5. Співвласники багатоквартирного будинку можуть прийняти рішення про відкликання рішення щодо згоди на комерційний облік природного газу за встановленими до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу" від 21 грудня 2017 року N 2260-VIII загальнобудинковими лічильниками газу. Таке рішення приймається у порядку встановленому абзацом другим частини четвертої цієї статті та розглядається суб'єктом господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території відповідно до вимог встановлених абзацами третім - п'ятим частини четвертої цієї статті. Облік природного газу, у такому випадку, здійснюється у порядку встановленому частиною третьою цієї статті.

У зв'язку з цим, частину третю вважати частиною шостою.

2. У частині шостій статті другої перед словами "вузлів обліку природного газу" додати слово "індивідуальних".

3. У частині першій статті 3 абзац третій замінити двома новими абзацами такого змісту:

"коштів державного бюджету;

коштів місцевих бюджетів".

4. Частину другу статті 6 доповнити новим абзацом четвертим такого змісту:

"у разі порушення визначного у частині третій статті 2 цього Закону строку розгляду заяви, а також безпідставної відмови у розгляді такої заяви або зміні порядку обліку природного газу - штраф у розмірі до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос