Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно права на получение пенсий отдельным категориям граждан

Проект закона Украины от 06.09.2019 № 2083
Дата рассмотрения: 06.09.2019 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Статтю 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 29, ст. 399 із наступними змінами) доповнити частиною третьою такого змісту:

"Нараховані суми пенсії, не одержані у зв'язку з негативними наслідками збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.".

2. У Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., NN 49 - 51, ст. 376 із наступними змінами):

1) статтю 40 доповнити частиною п'ятою такого змісту:

"5. У разі відсутності у осіб, яких змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, довідки про заробітну плату (дохід) та інших документів про нараховану і сплачену заробітну плату, обчислення пенсії здійснюється на підставі даних, наявних в реєстрі застрахованих осіб.";

2) статтю 44 доповнити частиною п'ятою такого змісту:

"5. У разі відсутності у осіб, яких змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, обчислення пенсії здійснюється на підставі даних, наявних в Пенсійному фонді України.

Органи Пенсійного фонду України не можуть відмовити у призначенні пенсії особам, яких змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, на підставі неможливості проведення перевірки документів, поданих для визначення права на пенсію.";

3) статтю 46 доповнити частиною третьою такого змісту:

"3. Нараховані суми пенсії, не отримані у зв'язку з негативними наслідками збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.";

4) розділ XV "Прикінцеві положення" доповнити пунктом 145 такого змісту:

"145. Установити, що пенсійне забезпечення громадян, які проживають на території України, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження та мають право отримувати пенсію згідно з цим Законом, здійснюється в порядку, зазначеному у цьому пункті.

Заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи від таких осіб подаються до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Нарахування та виплата пенсії для таких осіб провадиться на підставі наявних даних в Пенсійному фонді України.

Орган, що призначає пенсію, веде окремий облік осіб, які проживають в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення.

Виплата (продовження виплати) пенсій, що призначені особам, які проживають в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв уповноважених банків, визначених в порядку, встановленому цим Законом.

Нараховані суми пенсії, не отримані внаслідок відсутності чи зупинення провадження діяльності органу, що призначає пенсію на території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.".

3. Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., N 44, ст. 2040 із наступними змінами) доповнити статтею 9і такого змісту:

"Стаття 93. Забезпечення реалізації права на отримання пенсійних виплат

Держава забезпечує безперешкодне отримання пенсійних виплат особами, які проживають в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, згідно умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, визначених Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос